0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: wykaz-podatnikow-vat

Artykuły:

Skutki dokonania płatności poza białą listą

Podatnicy VAT wpisani są na biała listę, na której jest numer rachunku bankowego, na który kontrahenci zobowiązani są dokonywać płatności. Czy można zrealizować przelew na inne konto bankowe? Przedstawiamy skutki dokonania płatności poza białą listą!

1 lipca 2021

Biała lista podatników a opłaty za najem prywatny

Kogo obejmuje biała lista podatników VAT? Czy regulowanie opłaty za najem prywatny również powinno być dokonywane na rachunek bankowy wskazany na białej liście? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy w tym przypadku mogą wystąpić konsekwencje karne.

31 marca 2021

Weryfikacja kontrahenta w VAT - Biała lista

Od 1 września 2019 r. zaczął działać wykaz informacji o podatnikach VAT, który ma pomóc firmom skutecznie i szybko weryfikować kontrahentów. Weryfikacja kontrahenta w VAT jest możliwa dzięki Białej liście. Przeczytaj artykuł!

9 marca 2021

Przelew na konto spoza wykazu podatników VAT – jakie konsekwencje?

Co w sytuacji, gdy wykonano przelew na konto spoza wykazu podatników VAT? Czy wywołuje to konsekwencje podatkowe?

23 grudnia 2020

Biała lista podatników VAT – rodzaje rachunków i metod płatności

Biała lista podatników VAT obowiązuje od 1 września 2019 i przyczyniła się do powstania wielu wątpliwości wśród podatników. W związku z tym, w artykule wyjaśniamy rodzaje rachunków i rozliczeń w formie przelewów w nawiązaniu do białej listy podatników.

27 listopada 2020

Zmiany w VAT - kasy fiskalne online i zapłata tylko na zgłoszony rachunek

Od maja 2019 obowiązują zmiany w VAT dotyczące kas fiskalnych online oraz odliczenia ulgi na jej zakup. Natomiast w wkrótce obowiązywać będą obligatoryjne rozliczenia zapłaty na zgłoszony rachunek bankowy. Dowiedź się o nadchodzących zmianach w VAT!

1 lipca 2019

Odpowiedzialność solidarna a wprowadzane zmiany - część I

Zdarzyć się może, że podatnicy przypadkowo dokonają zapłaty przelewem na niewłaściwe konto kontrahenta. Niewielu jednak wie, że wprowadzane zmiany mogą spowodować konsekwencje podatkowe. Czym jest odpowiedzialność solidarna i kogo obejmie? Sprawdź!

24 kwietnia 2019

Wykaz podatników VAT - możliwość weryfikacji podatników

Podatnicy mają możliwość sprawdzenia czy dany kontrahent jest zarejestrowany jako podatnik VAT. W tym celu stworzono wykaz podatników VAT, pozwalający na zweryfikowanie szukanego podmiotu. Jakie dane zostaną wyświetlone w wynikach wyszukiwania?

11 maja 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów