0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: zaliczka-na-kasie-fiskalnej

Artykuły:

Rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej

Każdy czynny podatnik VAT wie, że z otrzymaniem zaliczki wiąże się konieczność odpowiedniego udokumentowania zdarzenia. Co zrobić w sytuacji, kiedy przedpłaty dokonała osoba fizyczna? Jak wygląda rejestrowanie zaliczek na kasie fiskalnej? Przeczytaj!

15 lipca 2022

Zaliczka na kasie fiskalnej - jak rozliczyć sprzedaż na rzecz osób prywatnych?

W jakim okresie powinna być wykazana przeze mnie zaliczka na kasie fiskalnej i czy powoduje skutki na gruncie VAT i PIT?

4 kwietnia 2022

Kiedy zaliczka jest przychodem podatkowym?

Otrzymana zaliczka na poczet wykonania usług lub dostawy towarów jest częstym zjawiskiem w działalności gospodarczej. Kiedy zaliczka jest przychodem? Czy przedsiębiorca może zaksięgować zaliczkę jako przychód w dacie otrzymania? Przeczytaj i sprawdź!

21 września 2021

Zaliczka na kasie fiskalnej - jak ją prawidłowo ująć?

Przedsiębiorco ewidencjonujesz sprzedaż na kasie fiskalnej? Czy wiesz, w jaki sposób powinna zostać ujęta zaliczka na kasie fiskalnej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak poprawnie przeprowadzić takie działania! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

27 sierpnia 2021

Zaliczki na kasie fiskalnej - jak ewidencjonować?

Dokonujesz sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych i korzystasz z kasy rejestrującej? Sprawdź, jak należy ewidencjonować zaliczki na kasie fiskalnej! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

14 stycznia 2021

Opodatkowanie zaliczki - kiedy powstaje przychód w KPiR?

Przedsiębiorcy w toku prowadzonej działalności, niejednokrotnie otrzymują od kontrahentów zaliczki. Czy można je uznać za przychód i zaksięgować w KPiR? Kiedy następuje opodatkowanie zaliczki? Sprawdź, w którym momencie zaliczka staje się przychodem!

4 kwietnia 2018

Zawiadomienie o dacie powstania przychodu - zaliczki na kasie fiskalnej - wzór z omówieniem

Od 2015 roku całkowitą nowością jest możliwość złożenia w urzędzie skarbowym pisma: zawiadomienie o dacie powstania przychodu. Sprawdź, jak sporządzić takie pismo i pobierz darmowy wzór w formacie DOCX oraz PDF.

24 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów