0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

4 wyniki dla tematu: zwrot-nadplaty-skladki-zdrowotnej

Artykuły:

Niezłożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej - rozliczenie

Czy wiesz, jak prawidłowo rozliczyć nadpłatę składek w ZUS? Dowiedz się, dlaczego nie wnioskując o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej wynikającej z rocznego rozliczenia otrzymałeś pismo z ZUS o zaległości w opłacaniu bieżących składek i co z tym zrobić!

11 lipca 2023

Kiedy przysługuje zwrot nadpłaty składki zdrowotnej?

Przedsiębiorca może zdecydować, w jakiej formie zostanie mu zwrócona nadwyżka składki zdrowotnej, o ile spełni określone warunki. Tak więc rodzi się pytanie, kiedy przysługuje zwrot nadpłaty składki zdrowotnej? Ten temat szczegółowo wyjaśniamy w artykule!

3 lipca 2023

Czy nadpłata składki zdrowotnej może być ujęta w kosztach podatkowych?

W rocznym rozliczeniu składki zdrowotnej może powstać niedopłata bądź nadpłata składki zdrowotnej. Powstała nadpłata podlega zwrotowi na wniosek przedsiębiorcy lub zaliczeniu na poczet zaległości składkowych. Czy może ona jednak stanowić koszt podatkowy?

1 czerwca 2023

Zwrot nadpłaty składki zdrowotnej - jak ująć w KPiR?

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej ma miejsce w ZUS DRA za kwiecień. Z rocznego rozliczenia składki zdrowotnej może wyniknąć niedopłata lub nadpłata. Czy zwrot nadpłaty składki zdrowotnej należy ująć w księdze przychodów i rozchodów? Sprawdź!

22 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów