0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Analiza bazy danych – zyskaj przewagę w biznesie!

Wielkość tekstu:

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o tym, ile znaczą dane użytkowników. W biznesie dostęp do informacji często był kluczem do sukcesu. Firmy gromadzą dane od lat, jednak poziom ich analizy często pozostawia wiele do życzenia. A to poważny błąd!

Musimy uświadomić sobie, że informacja jest kapitałem. Wartością, która w niektórych momentach może okazać się sposobem na wyprzedzenie konkurencji. Żyjemy w zglobalizowanych czasach, w których każdy detal może zadecydować o sukcesie. Dlatego też audyt baz danych jest tak istotny. 

Jak wygląda audyt baz danych?

Przede wszystkim wykonanie audytu powinniśmy powierzyć w ręce specjalistów. Osób, które mogą pochwalić się dużym doświadczeniem i znajomością najnowszych technologii. Dla przykładu: summ-it przeprowadza

audyt danych w oparciu o autorski program, który pozwala na identyfikację tak zwanych wąskich gardeł w obszarze bezpieczeństwa danych oraz wydajności systemu. 

Podczas pracy firma przestrzega następujących kryteriów:

  • Weryfikacja poprawności wdrożenia rozwiązania w organizacji

  • Analiza wydajności systemów

  • Sprawdzenie poprawności działania cyklicznych zadań utrzymania na platformie

  • Wytyczenie dalszych kierunków rozwoju systemu w celu zabezpieczenia danych

  • Optymalizacja kosztów utrzymania platformy danych

Stosowanie się do powyższych kryteriów jest gwarancją poprawnie wykonanego audytu. Czynności te znacznie zwiększą bezpieczeństwo firmy oraz jej klientów. 

Dlaczego warto analizować bazy danych?

Firmy często mają problem z nadmierną ilością informacji. Gromadzą dane, które mogłyby zostać wykorzystane do zwiększenia zysków, jednak ten potencjał jest marnotrawiony. Tymczasem analiza danych dostarcza nam wiedzy, która przy właściwym zastosowaniu będzie stanowić dla nas przewagę konkurencyjną. 

W biznesie często nie ma miejsca na pomyłki, dlatego też tak istotna jest świadomość swoich braków oraz przewag. Analiza pozwala na lepsze zrozumienie zachowań klientów. Co więcej, umożliwia również rozpoznanie potrzeb potencjalnych konsumentów. 

Dane muszą być dobrze zabezpieczone

W sieci co i rusz słyszymy o danych, które wyciekły, ponieważ nie były w odpowiedni sposób zabezpieczone. Takie zdarzenia to ogromne straty wizerunkowe dla firm. Klienci muszą czuć się pewni, gdy udzielają nam informacji personalnych. Z tego powodu ważne jest sprawdzanie systemów zabezpieczeń.

W jakim momencie zdecydować się na wykonanie audytu danych? Na przykład w momencie, gdy masz obawy czy bieżący stan środowiska zawiera pokrycie licencyjne lub przygotowujesz się do certyfikacji, lub audytów producentów oprogramowania. 

Audyt przydaje się również w sytuacji, gdy zamierzasz zoptymalizować użycie posiadanych licencji, albo myślisz o zinwentaryzowaniu zakupionego oprogramowania. 

Pamiętaj, poprawnie wykonany audyt może podnieść efektywność wykorzystywanych w firmie zasobów. Być może w firmie popełniacie łatwe do wyeliminowania błędy, które niepotrzebnie narażają was na straty? To zbędne ryzyko, którego nie opłaca się podejmować.

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny

 

 

 

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów