0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Brand24 – jak działa narzędzie do monitorowania interentu

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Internet to skarbnica wiedzy na każdy temat i źródło wielu opinii. Media społecznościowe, fora dyskusyjne czy też blogi gromadzą ludzi z całego świata, którzy dzielą się między sobą opiniami na temat firm i ich usług. Warto wiedzieć, gdzie i jak mówi się o naszej firmie. Brand24 to rozwiązanie dla tych, którzy chcą monitorować swoją markę w sieci pod kątem konkretnych fraz.

Brand24 - monitoring 24 godziny na dobę

Brand24 to narzędzie, które służy do monitorowania i kontrolowania tego, co mówi się o nas w Internecie. Pozwala ono dotrzeć do tych miejsc w sieci, gdzie został zapoczątkowany interesujący, wskazany wcześniej przez nas, temat. Narzędzie to zajmuje się monitoringiem Internetu w czasie rzeczywistym. Od razu po opublikowaniu stosownej informacji, zostajemy o tym poinformowani.

Brand24 działa błyskawicznie, co daje nam możliwość bycia na bieżąco. Natychmiast możemy reagować i podejmować akcje, które wzmocnią kampanię reklamową lub uchronią przed naruszeniem lub zniszczeniem naszej reputacji. Aby skorzystać z usługi, nie ma konieczności podpisywania jakiejkolwiek umowy. Obowiązuje zasada „ pay-as-you-go”, czyli wnosimy opłatę za korzystanie z Brand24, a po określonym czasie przedłużamy ją. Jest to wygodne i korzystne dla klienta, ponieważ w przypadku, kiedy usługa nie spełni naszych oczekiwań, możemy z niej zrezygnować nawet po miesiącu, bez ponoszenia żadnych konsekwencji. 

Plany Brand24 dostosowane do Twoich potrzeb

Decydując się na korzystanie z monitoringu, możemy wybierać spośród czterech pakietów, z których każdy został przystosowany do potrzeb rożnych rodzajów firm. Dzięki temu mamy możliwość wybrania takiego planu, który spełni nasze oczekiwania, a koszty związane z korzystaniem z niego nie będą naruszać naszego budżetu. Brand24 oferuje następujące pakiety:

  • Personal Plus: jeżeli jesteś początkujący w monitoringu sieci, stawiasz w tej branży pierwsze kroki, najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie najtańszy pakiet. Jest przeznaczony również dla osób prywatnych. Dostajesz możliwość monitorowania sześciu zwrotów kluczowych, a aktualizacja wyników odbywa się dwa razy na dobę. Liczba wpisów dodawanych przez system w ciągu miesiąca jest ograniczona do 5000.

  • Professional Premium: ten plan został stworzony z myślą o małych i średnich firmach. W tym przypadku liczba zwrotów kluczowych wzrosła do dziesięciu, a limit dodawanych przez system wpisów został zniesiony. Zastosowano nowe opcje tj. “Social Media Reach”, która przedstawia szacowaną liczbę osób, mogących mieć styczność z wypowiedziami zawierającymi monitorowane zwroty w mediach społecznościowych czy “Kontekst dyskusji” wskazujący najpopularniejsze słowa w dyskusjach dotyczących monitorowanych zwrotów. Możemy również tworzyć grupy, dodatkowo mamy dostęp do liderów opinii, czyli osób, które najczęściej wypowiadały się na temat naszej firmy.

  • Professional Business: plan, który został dostosowany do potrzeb firm i agencji poszukujących narzędzia oferującego rozbudowany monitoring. Trzydzieści zwrotów kluczowych, aktualizacja co pół godziny oraz brak limitu wpisów to tylko kilka z wielu opcji, które zawiera ten pakiet. Został on wzbogacony o „Interakcje” wskazujące na popularność znalezionych wpisów w wybranych portalach społecznościowych oraz o „Raporty PDF”, które umożliwiają automatyczne tworzenie analiz dotyczących podstawowych danych na temat naszej firmy.

  • Professional Max: najbardziej rozbudowana opcja monitoringu. Jest ona przeznaczona do użytku przez największe przedsiębiorstwa, agencje oraz domy mediowe. Istnieje możliwość monitorowania aż 110 zwrotów kluczowych oraz opcja aktualizacji realtime. Oprócz narzędzi dostępnych w niższych pakietach, możemy skorzystać z pomocy konsultanta, który pomaga konfigurować projekty, tworzyć analizy i dobierać najlepsze zestawy słów kluczowych.

Istnieje możliwość skorzystania z darmowego, 14-dniowego testu wszystkich planów. W każdej chwili można zrezygnować z testowego pakietu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zalety i korzyści Brand24

  • Natychmiastowe wychwytywanie i informowanie nas o wszystkich opiniach dotyczących naszej firmy lub produktu, znajdujących się na blogach, forach i w mediach społecznościowych;

  • możliwość korzystania z aplikacji przy pomocy smartfonu;

  • doskonałe źródło analiz oraz raportów, które dostarczają nam wiedzę na temat naszych klientów oraz miejsc, w których się wypowiadają;

  • dzięki zebranym informacjom możemy zmieniać się i doskonalić. Wystawiane przez klientów referencje lub wyniki wypełnianych przez nich ankiet nie zawsze są wiarygodne i w pełni obiektywne. Na forach dyskusyjnych rozmawiają oni z ludźmi równymi sobie, przyszłymi lub obecnymi klientami twojego sklepu. Wypowiadane przez nich opinie to źródło niezastąpionych informacji;

  • otrzymując powiadomienie o wzmiance na temat swojej firmy, możesz natychmiast reagować, aby zachęcić do skorzystania z Twoich usług. W sytuacji, kiedy klient wypowiada się o tobie negatywnie, możesz spróbować wyprowadzić go z błędu. W ten sposób zapobiegniesz rozpowszechnieniu się niekorzystnej dla ciebie opinii;

  • sam nie jesteś w stanie kontrolować całego Internetu, mediów społecznościowych i for internetowych. Brand24 daje ci taką możliwość i każda firma, której zależy na pozytywnym kreowaniu własnego wizerunku powinna skorzystać z tej oferty. Narzędzie może być naprawdę dużym wsparciem dla ciebie i dostarczyć ci takiej wiedzy, która dla niektórych jest nieosiągalna.

Oni już zaufali

Na rynku jest wiele znanych firm i dużych przedsiębiorstw, które korzystają z monitoringu Brand24.  Tauron wykorzystuje urządzenie w celu usprawnienia i ulepszenia swoich działań. Na forach poszukuje informacji o tym, co wymaga większej uwagi i co nie zadowala ich klientów. IT Solutions chwali Brand24 za rozsądną cenę oraz możliwość szybkiego i sprawnego dostrzeżenia problemów klienta. Agencja Płodni zauważyła w monitoringu bardzo dużą sprawność i dzięki niemu zrealizowała już wiele niestandardowych projektów. Potencjał Brand24 jest ogromny, o czym świadczy liczba dużych i znanych firm, które mu zaufały. Monitorować, znaczy wiedzieć więcej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów