Poradnik Przedsiębiorcy

Brand24 – jak działa narzędzie do monitorowania interentu

Internet to skarbnica wiedzy na każdy temat i źródło wielu opinii. Media społecznościowe, fora dyskusyjne czy też blogi gromadzą ludzi z całego świata, którzy dzielą się między sobą opiniami na temat firm i ich usług. Warto wiedzieć, gdzie i jak mówi się o naszej firmie. Brand24 to rozwiązanie dla tych, którzy chcą monitorować swoją markę w sieci pod kątem konkretnych fraz.

Brand24 - monitoring 24 godziny na dobę

Brand24 to narzędzie, które służy do monitorowania i kontrolowania tego, co mówi się o nas w Internecie. Pozwala ono dotrzeć do tych miejsc w sieci, gdzie został zapoczątkowany interesujący, wskazany wcześniej przez nas, temat. Narzędzie to zajmuje się monitoringiem Internetu w czasie rzeczywistym. Od razu po opublikowaniu stosownej informacji, zostajemy o tym poinformowani.

Brand24 działa błyskawicznie, co daje nam możliwość bycia na bieżąco. Natychmiast możemy reagować i podejmować akcje, które wzmocnią kampanię reklamową lub uchronią przed naruszeniem lub zniszczeniem naszej reputacji. Aby skorzystać z usługi, nie ma konieczności podpisywania jakiejkolwiek umowy. Obowiązuje zasada „ pay-as-you-go”, czyli wnosimy opłatę za korzystanie z Brand24, a po określonym czasie przedłużamy ją. Jest to wygodne i korzystne dla klienta, ponieważ w przypadku, kiedy usługa nie spełni naszych oczekiwań, możemy z niej zrezygnować nawet po miesiącu, bez ponoszenia żadnych konsekwencji.

 

Plany Brand24 dostosowane do Twoich potrzeb

Decydując się na korzystanie z monitoringu, możemy wybierać spośród czterech pakietów, z których każdy został przystosowany do potrzeb rożnych rodzajów firm. Dzięki temu mamy możliwość wybrania takiego planu, który spełni nasze oczekiwania, a koszty związane z korzystaniem z niego nie będą naruszać naszego budżetu. Brand24 oferuje następujące pakiety:

  • Personal Plus: jeżeli jesteś początkujący w monitoringu sieci, stawiasz w tej branży pierwsze kroki, najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będzie najtańszy pakiet. Jest przeznaczony również dla osób prywatnych. Dostajesz możliwość monitorowania sześciu zwrotów kluczowych, a aktualizacja wyników odbywa się dwa razy na dobę. Liczba wpisów dodawanych przez system w ciągu miesiąca jest ograniczona do 5000.

  • Professional Premium: ten plan został stworzony z myślą o małych i średnich firmach. W tym przypadku liczba zwrotów kluczowych wzrosła do dziesięciu, a limit dodawanych przez system wpisów został zniesiony. Zastosowano nowe opcje tj. “Social Media Reach”, która przedstawia szacowaną liczbę osób, mogących mieć styczność z wypowiedziami zawierającymi monitorowane zwroty w mediach społecznościowych czy “Kontekst dyskusji” wskazujący najpopularniejsze słowa w dyskusjach dotyczących monitorowanych zwrotów. Możemy również tworzyć grupy, dodatkowo mamy dostęp do liderów opinii, czyli osób, które najczęściej wypowiadały się na temat naszej firmy.

  • Professional Business: plan, który został dostosowany do potrzeb firm i agencji poszukujących narzędzia oferującego rozbudowany monitoring. Trzydzieści zwrotów kluczowych, aktualizacja co pół godziny oraz brak limitu wpisów to tylko kilka z wielu opcji, które zawiera ten pakiet. Został on wzbogacony o „Interakcje” wskazujące na popularność znalezionych wpisów w wybranych portalach społecznościowych oraz o „Raporty PDF”, które umożliwiają automatyczne tworzenie analiz dotyczących podstawowych danych na temat naszej firmy.

  • Professional Max: najbardziej rozbudowana opcja monitoringu. Jest ona przeznaczona do użytku przez największe przedsiębiorstwa, agencje oraz domy mediowe. Istnieje możliwość monitorowania aż 110 zwrotów kluczowych oraz opcja aktualizacji realtime. Oprócz narzędzi dostępnych w niższych pakietach, możemy skorzystać z pomocy konsultanta, który pomaga konfigurować projekty, tworzyć analizy i dobierać najlepsze zestawy słów kluczowych.

Istnieje możliwość skorzystania z darmowego, 14-dniowego testu wszystkich planów. W każdej chwili można zrezygnować z testowego pakietu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.