0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kasa fiskalna dla myjni samochodowej z przesuniętym terminem wdrożenia

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Minister Finansów wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i przedłuża termin, w którym kasa fiskalna dla myjni samochodowej będzie obowiązkowa. Sprawdziliśmy, na kiedy został przesunięty termin wejścia w życie tego obowiązku!

Od kiedy będzie obowiązkowa kasa fiskalna dla myjni samochodowej?

Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami Ministerstwa Finansów kasa fiskalna dla myjni samochodowej miała być obowiązkowa począwszy od 1 lipca 2022 roku. Obowiązek ten miał dotyczyć mycia, czyszczenia samochodów i innych podobnych usług, w tym przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klienta. Jednak z uwagi na apel ze strony branży, którą obejmuje zobowiązanie, resort zdecydował, że termin wdrożenia zostanie przesunięty.

W trakcie prac legislacyjnych wskazano, że kasa fiskalna dla myjni samochodowej będzie obowiązkowa od 1 października 2022 roku.

Ministerstwo nie wyklucza jednak możliwości wcześniejszej, dobrowolnej instalacji kasy fiskalnej w myjni samochodowej przed wskazanym terminem wejścia w życie obowiązku.

Czy termin podlega dalszym przesunięciom?

Obecnie trwają prace legislacyjne nad zmianą rozporządzenia, które wskazuje, że kasa fiskalna dla myjni będzie obowiązkowa, lecz w późniejszym terminie. Zgodnie z komunikatem na stronie Ministerstwa Finansów nowy termin, czyli 1 października, nie będzie dalej przedłużany.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów