0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Koronawirus opóźni wdrożenie PPK w firmach!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Epidemia koronawirusa w znaczący sposób wpływa na życie ludzi, a tym samym na funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw. W 2020 firmy zatrudniające 50 pracowników miały obowiązek  wdrożenia PPK. Jak jednak wynika z informacji pojawiających się w mediach i portalach społecznościowych, koronawirus opóźni wdrożenie PPK.

Koronawirus opóźni wdrożenie PPK  apel polskich przedsiębiorców

Polscy przedsiębiorcy zaapelowali, by 2020 był rokiem regulacyjnego spokoju. W swoim apelu proszą, aby wprowadzenie  Pracowniczych Planów Kapitałowych dla pracodawców zatrudniających maksymalnie 50 osób zostało przesunięte do 1 stycznia 2021 r. 

Jak podkreśla w swoim komunikacie Konfederacja Lewiatan: 

„Polscy przedsiębiorcy z niepokojem obserwują rozprzestrzenianie się w Europie koronawirusa. Zagrożenie, które jeszcze niedawno wydawało się odległe, dziś jest obecne również w Polsce”.

Koronawirus opóźni wdrożenie PPK  stanowisko PFR

Do takiego apelu przychylił się Polski Fundusz Rozwoju, czyli instytucja odpowiedzialna za wdrożenie systemu Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

„W związku ze stanem zagrożenia epidemiologicznego Covid_19 zwróciłem się jako podmiot wdrażający program PPK z wnioskiem do Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju o wydłużenie terminów wdrożenia PPK na II Etapie dla średnich firm do dat przewidzianych dla III Etapu”.
 Taki wpis dodał na Twitterze e Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju

PFR chce, aby termin zawarcia umowy o zarządzanie został wydłużony z 24 kwietnia 2020 r. do 27 października 2020 r., a termin zawarcia umowy o prowadzenie PPK – z 11 maja 2020 r. do 10 listopada 2020

W obecnej sytuacji związanej z COVID-19, pojawiła się konieczność wsparcia przedsiębiorców. Przesunięcie niektórych obowiązków zdecydowanie ułatwi im funkcjonowanie. Jednak na ostateczną informację czy koronawirus opóźni wdrożenie PPK, musimy poczekać.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów