0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Odpoczynek w koronach drzew

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Odpoczynek w koronach drzew to idealne rozwiązanie dla osób, które mają już dość hałasu samochodów, miejskiego życia lub po prostu chcą odetchnąć świeżym powietrzem w ciszy. Wraz z upływem czasu powstaje wiele miejsc oferujących taką możliwość swoim klientom. Gdzie pojechać, aby zregenerować swój organizm w pięknych okolicznościach przyrody?

Wyjazd za granicę 

Odpoczynek w koronach drzew to świetna okazja do zregenerowania sił przed kolejnymi wyzwaniami, które czekają nas w najbliższym czasie. Piękne otoczenie i bliskość natury pozwoli nam uspokoić myśli, wyciszyć się. Bez wątpienia każdemu z nas należy się od czasu do czasu taka regeneracja. Jeżeli zależy nam na położeniu hotelu lub domków w otoczeniu lasu, mamy do dyspozycji kilka ofert z Polski oraz zagranicy. Jedną z nich jest Treehotel położony w miejscowości Harads w północnej Szwecji. Obiekty znajdują się sosnowym lesie. Część z nich znajduje się nawet 6 metrów nad ziemią, inne są położone niżej. Ta niesamowita lokalizacja daje nam okazję do podziwiania zorzy polarnej, gwieździstego nieba czy też spaceru w pięknym otoczeniu drzew.

Warto również wspomnieć o możliwości zorganizowania romantycznej kolacji na wysokości 10 metrów! W zależności od preferencji możemy wybrać jeden z siedmiu dostępnych obiektów. Możemy zatrzymać się w domu przypominającym UFO, lustrzaną bryłę, a nawet ptasie gniazdo! Przy okazji możemy skorzystać również z przejażdżki psim zaprzęgiem, wędkowania podlodowego czy pływania kajakami.

Złap oddech w Polsce

Odpoczynek w koronach drzew jest również możliwy w Polsce. Jedno z takich miejsc znajduje się między innymi w Sobiborze w województwie lubelskim. W tym przypadku mamy do wyboru dwa domki: Dzięcioł i Sowa. Oba zostały wyposażone w dodatkowy taras z widokiem na łąkę. Gwarantuje on wygodny nocleg nawet dla czterech osób. Natomiast aneks kuchenny umożliwia nam samodzielne przygotowanie posiłku i rozkoszowanie się jego smakiem w otoczeniu natury. Cena za dobę zależy od liczby osób, które będą przebywały w domku. Piękne apartamenty leśne możemy również zarezerwować w miejscowości Nałęczów. W tym przypadku mamy do dyspozycji cztery apartamenty. Jeden z nich to Jodła. Jego nazwa pochodzi od drzewa, na którym opiera się jedna ze ścian domku. Jest on położony 4 metry nad ziemią. Apartament Grab znajduje się od 2,5 nawet do 4,5 metrów nad ziemią. Natomiast jedna ze ścian mieści się w sąsiedztwie grabu. Maksymalna liczba mieszkańców, które mogą liczyć na komfortowy wypoczynek w tych dwóch miejscach, to 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci. 

Trzeci z apartamentów to Tuja, która wyróżnia się podziałem trzy strefy: sauna, dzienna oraz taras. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko pięknym otoczeniem, ale również relaksacyjnymi zabiegami w saunie. Ostatnim rozwiązaniem jest apartament Sosna zawieszony nad malowniczym wąwozem. Znajduje się między sosną oraz klonem. W środku znajdziemy antresolę, kącik jadalny z blatem barowym, minibarek i strefę relaksu. Są to domki przeznaczone maksymalnie dla dwóch osób. 

Odpoczynek w koronach drzew - spacer mostami

Jednak odpoczynek w koronach drzew to nie tylko nocleg w hotelu, ale również spacer mostami zawieszonymi na wysokości nawet 24 metrów. Z takiej możliwości możemy skorzystać między innymi na Słowacji. Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka znajduje się na terenie Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Mierzy ponad 600 metrów, a podczas wędrówki możemy podziwiać piękne otoczenie Magury Spiskiej. Każdy ma również możliwość wejścia na wieżę widokową, która znajduje się 32 metry nad ziemią. Jej długość wynosi 631 metrów. Bez wątpienia jest to niezapomniane doświadczenie. Czeska Ścieżka w Koronach Drzew Lipno, na której znajduje się wiele elementów dydaktycznych oraz przystanki rozrywkowe z elementami linowymi. Ostatnia ścieżka w Koronach Drzew Karkonosze jest położona na terenie lasów Karkonoskiego Parku Narodowego i mierzy 1 300 metrów. Wieża widokowa w tym miejscu ma aż 45 metrów.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów