0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Przedłużony termin wydania interpretacji indywidualnej

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Skutki koronawirusa to nie tylko zmiany w stanie zaludnienia i gospodarce, ale również wprowadzanie nowych przepisów i zmiana tych obowiązujących. Jedną ze zmian jest przedłużony termin wydania interpretacji indywidualnej przez Krajową Informację Skarbową. Sprawdź, kogo on dotyczy oraz ile wynosi!

Interpretacja indywidualna czym jest?

W przypadku gdy podatnik nie jest pewien, czy postępuje zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby uniknąć konsekwencji karnych może zdecydować się na interpretację indywidualną. Wydawane są one na wniosek podatnika w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Koszt interpretacji indywidualnej wynosi 40 zł za każdy opis stanu faktycznego lub zdarzenia przyszłego. Dlatego też podatnicy muszą pamiętać, że cena jednego wniosku nie zawsze jest adekwatna do wyżej wskazanej wartości. Po dokonaniu wpłaty, potwierdzenie płatności wraz z wnioskiem należy dostarczyć do siedziby Krajowej Informacji Skarbowej i od tego dnia, należy weryfikować termin wydania wniosku. 

Przedłużony termin wydania interpretacji indywidualnej

Zgodnie z powyższym interpretacje indywidualne wydawane są przez Krajową Informację Skarbową na wniosek podatnika w terminie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Jednak ze względu na obecne problemy związane z koronawirusem, termin ten został przedłużony o kolejne 3 miesiące. Przedłużenie terminu dotyczy wniosków:

  • złożonych i nierozpatrzonych do 31 marca 2020 roku,

  • złożonych od 31 marca 2020 roku do dnia, w którym odwołany zostanie stan zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii ogłoszony w związku z koronawirusem. 

Należy zaznaczyć, że po terminie wydania interpretacji, stanowisko podatnika wskazane we wniosku uznaje się za prawidłowe bądź nieprawidłowe w zależności od tego czego dotyczy wniosek.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów