0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Zwrot PIT i VAT – nastąpi automatyzacja zwrotu na rachunki podatników

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Krajowa Administracja Skarbowa pracuje nad nowymi udogodnieniami dla podatników w zakresie automatyzacji zwrotów nadpłat podatków. W jakim terminie podatnicy będą otrzymywać zwrot PIT i VAT? W artykule przedstawiamy stanowisko zastępcy szefa KAS w tej sprawie.

Zautomatyzowany zwrot PIT i VAT

Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła pierwsze zmiany w zakresie procesowania niektórych e-dokumentów podatkowych bez udziału pracowników. Zmiany objęły udogodnienia dla podatników, którzy otrzymując zwrot PIT lub VAT, nie będą musieli kontaktować się bezpośrednio z organem podatkowym, co również przełoży się na usprawnienie pracy urzędu w innych aspektach.

Automatyczna weryfikacja odbywa się poprzez całodobowy system teleinformatyczny POLTAX Plus, którą obecnie pomyślnie przeszło już około 20 mln dokumentów. KAS informuje, że w najbliższych miesiącach automatyzacją zostaną objęte kolejne dokumenty.

W jakim terminie podatnik otrzyma zwrot PIT i VAT?

Ustawowy termin zwrotu nadpłaty PIT i VAT na chwilę obecną nie ulegnie zmianie, niemniej jednak pierwsze wprowadzone modyfikacje mają pozytywne odzwierciedlenie w przetwarzaniu dokumentów, których czas został skrócony o 3 dni.

W dalszym ciągu trwają natomiast prace nad skróceniem czasu rozliczenia podatników z urzędami skarbowymi oraz automatycznym przekazywaniem nadpłat PIT i VAT bezpośrednio na rachunki bankowe podatników. Zastępca szefa KAS Anna Chałupa podkreśla, że zależy im, aby podatnicy otrzymywali zwrot PIT i VAT jak najszybciej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów