0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-06-02

Artykuły:

Wystawienie faktury zaliczkowej po zmianach Slim VAT 3

Obecne orzecznictwo wskazuje, że wystawienie faktury zaliczkowej w niektórych przypadkach nie jest obowiązkowe. Czy Slim VAT 3 ureguluje tą kwestie? Sprawdź!

2 czerwca 2023

Kurs przeliczeniowy dla faktur korygujących w ramach Slim VAT 3

Slim VAT 3 to trzecia odsłona pakietu uproszczeń rozliczenia podatku VAT. Pakiet wprowadził wiele zmian, w tym zmienił kurs przeliczeniowy dla faktur korygujących. Jak po zmianach Slim VAT 3 należy ustalić kurs? Przeczytaj i poznaj nowe zasady!

2 czerwca 2023

Pensja na żądanie – czy pracownik może otrzymać wynagrodzenie wcześniej?

Pensja na żądanie polega na tym, że pracownik zgłasza pracodawcy potrzebę wypłaty części wypracowanych przez siebie pieniędzy, a pozostała część wynagrodzenia wypłacana jest w obowiązującym u danego pracodawcy terminie. Czy taka opcja jest możliwa?

2 czerwca 2023

Sztuczna inteligencja a ochrona danych osobowych

Wykorzystanie sztucznej inteligencji jest bardzo wygodne w zbieraniu, przechowywaniu i administrowaniu danymi. Jednak, czy aby na pewno administrator sprawuje realną kontrolę nad danymi, jeżeli wszystkie procesy przeprowadza sztuczna inteligencja? Sprawdź

2 czerwca 2023

Wynagrodzenie za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu – przychód w ryczałcie

Zastanawiasz się, czy wynagrodzenie za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu również jest opodatkowane na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych? Omawiamy stanowisko fiskusa i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Dopilnuj swoich podatków!

2 czerwca 2023

Świadczenie usługi dla zagranicznego kontrahenta w świetle ustawy VAT

Przedsiębiorco! Prowadzisz firmę w Polsce, jednak usługi wykonujesz jedynie poza krajem? Dowiedz się jak wygląda świadczenie usługi dla zagranicznego kontrahenta w świetle ustawy VAT. Sprawdź też czy możesz otrzymać zwrot podatku naliczonego!

2 czerwca 2023

Przekazanie przedsiębiorstwa w darowiźnie a podatek od spadków i darowizn

Przedsiębiorca może przekazać przedsiębiorstwo członkowi rodziny w formie darowizny. Czy przekazanie przedsiębiorstwa członkowi rodziny jest zwolnione z opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn? Jakie są skutki podatkowe darowizny przedsiębiorstwa?

2 czerwca 2023

Umowy biznesowe a obowiązek sporządzania ich przed notariuszem

Przedsiębiorcy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej często podpisują różnego rodzaju umowy biznesowe. Forma umów może być dowolna, jednak w określonych sytuacjach konieczne jest ich sporządzenie i podpisanie przed notariuszem,

2 czerwca 2023

Pranie pieniędzy – kiedy biuro rachunkowe musi złożyć zawiadomienie?

Pranie pieniędzy jest przestępstwem polegającym na wprowadzeniu do legalnego obrotu środków pieniężnych pochodzących z nielegalnych źródeł lub działalności przestępczej. Biuro rachunkowe, które podejrzewa popełnienie takiego przestępstwa musi to zgłosić.

2 czerwca 2023

Likwidacja stanowiska pracy a konieczność wypłacenia odprawy

Likwidacja stanowiska pracy nie zawsze oznacza konieczność wypłacenia odprawy. Dowiedz się więcej na temat tego, jakie czynniki determinują wypłacenie odprawy, w jakiej wysokości się należy i w jaki sposób ją obliczać. Przeczytaj artykuł!

2 czerwca 2023

Amortyzacja samochodu wykupionego z leasingu - warto wiedzieć!

Przedsiębiorca, który kończy spłacać raty leasingu może zdecydować się na wykup samochodu osobowego na cele prywatne lub w ramach prowadzonej działalności. Dowiedz się, jak powinna wyglądać amortyzacja samochodu wykupionego z leasingu i jak rozliczyć VAT!

2 czerwca 2023

Darowizna w gotówce a możliwość zastosowania zwolnienia od podatku

Darowizny dokonywane poprzez rachunek bankowy korzystają z całkowitego zwolnienia od podatku. A co w przypadku, gdy jest to darowizna w gotówce - czy można zastosować zwolnienie od podatku? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź i dowiedz się!

2 czerwca 2023

Praca na etacie nie wyklucza prowadzenia działalności

Praca na etacie nie wyklucza możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak działając w ten sposób podatnik nie może korzystać ze wszystkich form opodatkowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, o czym jeszcze należy pamiętać!

2 czerwca 2023

Zasiłki dla mam niepracujących oraz inne świadczenia rodzinne

Opieka na dzieckiem obejmuje sobą między innymi wymiar finansowy. Co w sytuacji gdy rodziców bezrobotnych nie stać na utrzymanie rodziny? Jakie są dostępne zasiłki dla mam niepracujących oraz z jakich świadczeń mogą korzystać rodziny w potrzebie? Sprawdź!

2 czerwca 2023

Kod GTU 7 - czego dotyczy i kto jest zobowiązany do jego stosowania?

Od października 2020 roku obowiązuje nowa struktura pliku JPK. Podatnicy zobowiązani są do stosowania kodów GTU w przesyłanych plikach JPK. Przeczytaj artykuł i sprawdź czego dokładnie dotyczy kod GTU 7 i kogo obowiązuje obowiązek stosowania?

2 czerwca 2023

Zadaniowy czas pracy – czy obejmuje go obowiązek ewidencjonowania godzin pracy?

Zadaniowy czas pracy jest jednym z najbardziej elastycznych rodzajów czasu pracy. Na czym polega? Czy każdy może pracować w takim systemie? Jak skutecznie można go wprowadzić? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

2 czerwca 2023

Kapitał zakładowy - wszystko, co należy o nim wiedzieć

Pojęcie kapitału zakładowego odnosi się do trzech spółek prawa handlowego, mianowicie: spółki akcyjnej, spółki komandytowo-akcyjnej i spółki z o.o. Czym charakteryzuje się kapitał zakładowy poszczególnych spółek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

2 czerwca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów