Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-07-09

Artykuły:

Obowiązki agencji pracy tymczasowej wobec pracowników

Czy wiedziałeś, że agencja pracy pełni rolę pracodawcy, mimo że polecenia wykonuje się dla i w innym zakładzie pracy? Które obowiązki agencji pracy tymczasowej względem osób zatrudnionych można można uznać za dodatkowe, a które za obowiązkowe. Sprawdź!

9 lipca 2024

Rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy

Wiemy, że pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, jak i w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności. Jednak co zrobić w sytuacji i jakie za sobą niesie konsekwencje rozwiązanie umowy o pracę z winy pracodawcy? Sprawdź!

9 lipca 2024

Rejestracja do VAT i VAT UE - wszystko co warto wiedzieć!

Rejestracja do VAT i VAT UE dokonywana jest na formularzu VAT-R. Kto zobowiązany jest do dokonania rejestracji a kto może skorzystać ze zwolnienia z VAT? W jakim terminie należny dokonać rejestracji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

9 lipca 2024

Obiegówka dla pracownika – darmowy wzór

W wielu firmach funkcjonuje tzw. obiegówka dla pracownika. Czym jest ten dokument, do czego służy i co powinien zawierać? Przeczytaj ten artkuł i dowiedz się więcej na temat obiegówki dla pracownika oraz o przepisach, które ją regulują!

9 lipca 2024

Ponadwymiarowe wykorzystanie urlopu przez pracownika u poprzedniego pracodawcy – przeliczenia limitów urlopowych

Ile wynosi wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika? Jak staże pracy oraz wykształcenia wpływają na wielkość urlopu? Czy ponadwymiarowe wykorzystanie urlopu przez pracownika u poprzedniego pracodawcy wpływa na limity u nowego? Sprawdź!

9 lipca 2024

Jak rozliczyć WNT przy zakupie od sprzedawcy zwolnionego z VAT?

Czy możliwa jest transakcja WNT przy zakupie od sprzedawcy zwolnionego z VAT? Wyjaśniamy, dlaczego transakcje te nie stanowią wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i jakie to ma skutki dla rozliczeń podatku VAT należnego i naliczonego. Sprawdź!

9 lipca 2024

Nieodliczony VAT w terminie a sposób księgowania faktury

Czynni podatnicy VAT mogą odliczać podatek VAT naliczony od transakcji zakupu, jednak mają na to ściśle określony termin. Czy wiesz, jak należy wykazać w ewidencjach podatkowych nieodliczony VAT w terminie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

9 lipca 2024

Zajęcie majątku podatnika - czy urząd celno-skarbowy może to zrobić?

Kontrola prowadzona przez urzędy celno-skarbowe jest skierowana na wykrywanie najpoważniejszych przewinień podatkowych, więc zakres ich uprawnień jest szerszy. Jednym z nich jest tymczasowe zajęcie majątku podatnika. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

9 lipca 2024

Wykład jako utwór w rozumieniu prawa autorskiego

Według ustawy utworem jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia. Czy zatem wykład jako utwór może być możliwy? Przeczytaj i sprawdź!

9 lipca 2024

Wypłata pieniędzy ze spółki - 8 sposobów jak to zrobić

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest tylko jedną z form prowadzenia działalności gospodarczej. Wypłata pieniędzy ze spółki z o.o. jest możliwa na 8 różnych sposobów. Poznaj je wszystkie! Więcej informacji przeczytasz w naszym artykule!

9 lipca 2024

Częściowe dokumentowanie w KSeF

Czy w okresie obowiązywania dobrowolnego Krajowego Systemu e-Faktur możliwe jest częściowe dokumentowanie w KSeF? Odpowiadamy!

9 lipca 2024

Progresywny podatek dochodowy - zasady ogólne, skala podatkowa

Progresywny podatek dochodowy, zwany inaczej skalą podatkową albo podatkiem na zasadach ogólnych, uzależnia stawkę podatku od wysokości dochodu. Jak prawidłowo go wyliczyć i czym się charakteryzuje? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.

9 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów