0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-09-13

Artykuły:

Urlop wypoczynkowy w przypadku zatrudnienia w ramach dwóch umów u tego samego pracodawcy

Czy jest możliwa sytuacja, w której pracownik będzie miał więcej niż jedną umowę o pracę u tego samego pracodawcy? Jeśli tak, jak wygląda wtedy urlop wypoczynkowy? Jaki jest jego wymiar? Wszystkiego dowiesz się w naszym artykule - przeczytaj!

13 września 2024

Umowa zlecenia w pytaniach i odpowiedziach

Praca na podstawie umów cywilnoprawnych nie zawsze jest korzystna. Wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy umowa zlecenia jest dla nich odpowiednią formą zatrudnienia. Poznaj odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania dotyczące tej umowy!

13 września 2024

Kiedy przysługuje prawo do urlopu zleceniobiorcy?

Zleceniobiorcy przysługują uprawnienia zawarte w treści umowy zlecenie. Nie obowiązują tu przepisy zawarte w Kodeksie pracy. Często zatem pojawia się pytanie czy przysługuje prawo do urlopu zleceniobiorcy? Przeczytaj i poznaj odpowiedź!

13 września 2024

Urlop rodzicielski ojca dziecka - nieprzenaszalna część

Nowelizacja Kodeksu pracy , która weszła w życie w kwietniu 2023 roku wprowadziła dodatkowy wymiar urlopu rodzicielskiego, który może wykorzystać tylko jeden z rodziców. Ile wynosi urlop rodzicielski ojca, który jest nieprzenoszalny na drugiego rodzica?

13 września 2024

Równoważny system czasu pracy a lekki stopień niepełnosprawności

Przepisy prawa pracy dopuszczają kilka rodzajów systemów czasu pracy. Jednym z nich jest równoważny system czasu pracy. Czy może on być stosowany dla pracowników z lekkim stopniem niepełnosprawności? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

13 września 2024

JPK dla podatnika zwolnionego z VAT przekazywane do urzędu

Czy zgodnie z obowiązującymi przepisami plik JPK dla podatnika zwolnionego z VAT jest obligatoryjny w każdym miesiącu?

13 września 2024

Faktura bez podpisu nabywcy i odbiorcy jest ważna!

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą od wielu lat przywykli, że każdą wystawioną lub odebraną od dostawcy fakturę należało podpisać. Sprawdź, kiedy faktura bez podpisu nabywcy i odbiorcy zgodnie z aktualnymi przepisami jest prawidłowa!

13 września 2024

Towar od nievatowca otrzymany wcześniej niż faktura

Współpracując z różnymi kontrahentami, może się zdarzyć, że towar trafi do nas wcześniej od faktury. Co w przypadku, gdy kontrahent nie jest vatowcem? Jak zaksięgować zakup w sytuacji gdy towar od nievatowca został dostarczony przed fakturą? Przeczytaj!

13 września 2024

Współuczestnictwo w postępowaniu - kiedy może mieć miejsce?

W postępowaniu cywilnym, ale również i w postępowaniu administracyjnym występuje taka instytucja jak współuczestnictwo. W artykule wyjaśniamy, na czym dokładne polega współuczestnictwo w postępowaniu oraz kiedy może mieć ono zastosowanie!

13 września 2024

Odpisy aktualizujące w świetle ustawy o rachunkowości

Odpisy aktualizujące pełnią kluczową rolę w poprawnym przedstawianiu sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Tworzone na mocy ustawy o rachunkowości, pozwalają na realne oszacowanie wartości należności, biorąc pod uwagę ryzyko ich nieściągalności. Sprawdź!

13 września 2024

Współtwórstwo utworu - najważniejsze informacje

Czym jest współtwórstwo utworu? Jakie zasady regulują wspólne utwory oraz jakie prawa przysługują współtwórcom! Dowiedz się, jak prawo chroni twórców działających wspólnie i jakie korzyści mogą oni uzyskać z tego rodzaju twórczości!

13 września 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów