Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Czy szef może monitorować samochód służbowy pracownika?

Monitoring GPS w samochodzie służbowym w czasie pełnienia obowiązków służbowych jest regulowany w kodeksie pracy. W przypadku umów cywilno-prawnych kwestię tę określa kodeks cywilny. Dowiedz się jakie obowiązki ciążą na pracodawcy w obu przypadkach.

18 lipca 2022

Środki trwałe

Amortyzacja środków trwałych nowelizacja przepisów podatkowych

Amortyzacja środków trwałych a nowelizacja przepisów podatkowych na rok 2021 dla podatników. Sprawdź, jakie ważne zamiany w tym aspekcie zaszły i jak wpłyną na rozliczenia podatkowe

18 lipca 2022

Prawo spółek

Przekształcenie spółki cywilnej w inną spółkę a odpowiedzialność za długi

Prowadząc działalność można ponosić korzyści majątkowe i straty. Czy przekształcenie spółki w inną może uchronić nas przed odpowiedzialnością za długi? W artykule opisujemy jak to wygląda, gdy następuje przekształcenie spółki cywilnej! Dowiedz się więcej!

18 marca 2022

Prawo gospodarcze

Najem instytucjonalny - korzystny dla przedsiębiorców?

Najem instytucjonalny jest formą umowy zbliżoną do najmu okazjonalnego. Umowa najmu instytucjonalnego jest zawierana na czas oznaczony, powinna określać wysokość czynszu. Jakie korzyści daje najem instytucjonalny wynajmującemu i najemcy? Sprawdź!

18 marca 2022

Prawo gospodarcze

Stop marnowaniu jedzenia – Kodeks Żywnościowy przynosi zmiany

W życie wyszły nowe regulacje unijne. Czy można się spodziewać nowych przepisów w zakresie higieny środków spożywczych dla polskich przedsiębiorstw prowadzących działalności z żywnością. Stop marnowaniu jedzenia - nowe zmiany w Kodeksie Żywieniowym.

18 lipca 2022

Prawo gospodarcze

Uchwała Sądu Najwyższego a naruszenia zamawiającego

Sąd Najwyższy w dniu 25 lutego 2021 roku dał zielone światło dla wykonawców, którzy do tej pory nie rościli odszkodowań od zamawiających w przypadku naruszeń. Uchwała Sądu Najwyższego a naruszenia zamawiającego - kiedy postępowanie sądowe jest konieczne?

18 lipca 2022

Transakcje zagraniczne

Utrata stawki 0% przy WDT vs. swoboda decyzyjności Naczelnika Urzędu Skarbowego

WDT, czyli Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towaru to eksport na terenie państw Unii Europejskiej. Transakcja WNT może być opodatkowana stawką 0%. Czy jest możliwa utrata stawki 0% przy WDT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 listopada 2021

Prowadzenie biznesu

Lokowanie środków przedsiębiorstwa na giełdzie

Posiadanie majątku w prowadzonej działalności gospodarczej generuje dochód, który przyczynia się do rozwoju działalności. Lokowanie środków na giełdzie może być jedną z opcji inwestycji firmy. Natomiast jakie są wady i zalety inwestowania na giełdzie?

25 czerwca 2022

Ochrona danych

Klauzule w umowach - sprawdź jakie klauzule powinieneś zastosować!

Odpowiednie sformułowanie umowy między przedsiębiorcami lub pracownikiem jest istotnym elementem zabezpieczenia firmy. Odpowiednie klauzule w umowach pomogą chronić dane poufne firmy przed konkurencją. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

16 maja 2021

Podatek VAT

Sprzedaż udziałów w spółce - konsekwencje sprzedaży

Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a sprzedaż w przypadku całej spółki - konsekwencje sprzedaży. Czy musisz dokonać zapłaty podatku z tytułu zbycia lub zorganizować zgromadzenie wspólników? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

12 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów