0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania spółki

Czy członek zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za zobowiązania spółki, których nie można zaspokoić z jej majątku? Zobacz, jak wygląda odpowiedzialność członka zarządu spółki z o.o.!

29 listopada 2022

Prawa autorskie

Stwierdzenie nieważności uchwały zgromadzenia wspólników w spółce

Wspólnicy spółki z o.o. wyrażają swoją wolę i podejmują decyzję w drodze uchwał. Czy uchwała może zostać unieważniona? W jakich sytuacjach może mieć miejsce stwierdzenie nieważności uchwały zgromadzenia wspólników w spółce z o.o.? Odpowiadamy w artykule!

24 listopada 2022

Ordynacja podatkowa

Śmierć wspólnika w spółce cywilnej - jakie wywołuje konsekwencje?

Spółka cywilna jest chętnie wybieraną formą prowadzenia działalności ze względu na brak nadmiernej formalizacji. Śmierć wspólnika w przypadku spółki cywilnej może oznaczać jej rozwiązanie. Sprawdź, jakie konsekwencje wywołuje śmierć wspólnika spółki!

22 listopada 2022

Prowadzenie biznesu

Jednoosobowa spółka z o.o. jako alternatywa dla JDG

Zakładając firmę przyszły przedsiębiorca stoi przed wyborem formy prowadzenia działalności gospodarczej. Najczęściej wybieraną formą jest jednoosobowa działalność gospodarcza, jednak jednoosobowa spółka z o.o. z powodzeniem może być dla niej alternatywą.

17 listopada 2022

Prawo pracy

Prawo do świadczeń z ZFŚS dla emerytów i rencistów

Niektórzy pracodawcy zobowiązani są do utworzenia ZFŚS. Czy pracownik kończący zatrudnienie, w związku z przejściem na emeryturę lub rentę, jest uprawniony do korzystania z ZFŚS? Sprawdź, czy przysługuje prawo do świadczeń z ZFŚS dla emerytów i rencistów!

15 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji a status prawny

Czym charakteryzuje się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji? Jaki jest jej status prawny? Przez jaki czas spółka może pozostać w organizacji? Czy może prowadzić działalność gospodarczą? Sprawdź, jak wygląda umowa spółki w organizacji!

10 listopada 2022

Prawo pracy

Ochrona przedemerytalna a rozwiązanie umowy o pracę

Na czym polega ochrona przedemerytalna i jak chroni pracowników, którzy zbliżają się do wieku emerytalnego? Jakie obowiązki ma pracodawca względem pracownika w wieku przedemerytalnym? Ochrona przedemerytalna a rozwiązanie umowy o pracę - czy to możliwe?

8 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Ustawa nowelizująca Kartę Nauczyciela - jakie przyniosła zmiany?

Czy wiesz jakie zmiany w w zakresie ścieżki zawodowej nauczycieli, ocen pracy nauczyciela oraz czasu pracy przyniosła ustawa nowelizująca Kartę Nauczyciela? Jak zmieniła się ścieżka awansu zawodowego nauczycieli? Wyjaśniamy!

2 listopada 2022

Ordynacja podatkowa

Adresy w działalności gospodarczej jednoosobowej

Przedsiębiorca, zakładając działalność gospodarczą, wypełniając formularz CEIDG-1 mierzy się z obowiązkiem wskazania adresów. Jaki wpływ na prowadzenie działalności mają dane adresy w działalności gospodarczej? Sprawdź, jak prawidłowo je wskazać!

26 października 2022

Prawo pracy

Wypadek w drodze do pracy i w drodze powrotnej

Pracownicy ulegają nieszczęśliwym zdarzeniom nie tylko w czasie wykonywania pracy ale również w drodze do pracy i w drodze powrotnej. Kiedy zatem ma miejsce wypadek w drodze do pracy lub drodze powrotnej? Sprawdź, jak ustalić okoliczności wypadku!

19 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów