0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Wadliwe prowadzenie ksiąg przez biuro rachunkowe - kto odpowiada?

Wadliwe prowadzenie ksiąg może nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Czy wiesz, kto ponosi odpowiedzialność za wadliwe prowadzenie ksiąg, jeżeli księgowość firmy prowadzi biuro rachunkowe? Kto odpowiada za szkodę przedsiębiorcy? Wyjaśniamy!

18 czerwca 2024

Prawo gospodarcze

Dyrektywa DAC7 a obowiązki raportowe dla operatorów platform e-commerce

Dyrektywa DAC7 zmienia dyrektywę 2011/16/UE w sprawie współpracy administracyjnej w dziedzinie opodatkowania. Czy operatorzy platform e-commerce będą musieli przekazać organom sprawozdania z danymi o sprzedawcach i usługodawcach korzystających z platform?

29 maja 2024

Prawo gospodarcze

Obowiązki dewelopera w świetle nowej ustawy deweloperskiej

Od 2022 roku obowiązuje tzw. nowa ustawa deweloperska, która zastąpiła dotychczasową ustawę o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego. Sprawdź, jakie zmiany wprowadziła nowa ustawa deweloperska i jakie są obowiązki dewelopera!

22 maja 2024

Prawo gospodarcze

Dyrektywa CSRD - nowe obowiązki dla przedsiębiorstw

Dyrektywa CSRD, która obowiązuje od 2024 roku nakłada na część przedsiębiorstw nowe obowiązki raportowe. Z roku na rok obowiązek ten będzie obowiązywał kolejne podmioty. Sprawdź, na czym polega obowiązek raportowy i kogo obejmuje w pierwszej kolejności!

15 maja 2024

Prawo gospodarcze

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego - zmiany w prawie budowlanym

Czy wiesz, jakie zmiany dotyczące nowych budynków weszły w życie w tym roku? Sprawdź, czym jest Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego i jakie obowiązki w związku z jej wprowadzeniem spoczywają na właścicielach oraz zarządach obiektu budowlanego!

8 maja 2024

Prawo gospodarcze

Nowe wymogi tworzenia reklam wyrobów medycznych

Czy wiesz, jakie nowe wymogi tworzenia reklam wyrobów medycznych obowiązują w Polsce? Jakie informacje muszą zostać w niej zawarte oraz w jaki sposób formułować ostrzeżenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy wymogi nie dotyczą właśnie Ciebie!

6 maja 2024

Ochrona danych

Przetwarzanie danych osobowych - jakie są granice?

Meta Platforms przegrał przed TSUE sprawę z niemieckim urzędem antymonopolowym. Uchwała zakazała formułowania klauzul zmuszających do zgody na przetwarzanie danych osobowych poza platformą. Jak wyrok TSUE wpłynął na przetwarzanie danych osobowych? Sprawdź

2 maja 2024

Ochrona danych

Akt o Usługach Cyfrowych jako pomoc w ochronie danych w sieci

W erze cyfrowej Unia Europejska dąży do wprowadzenia nowych regulacji, mających na celu ochronę użytkowników sieci. Rozporządzenie znane jako "Akt o Usługach Cyfrowych", to istotny krok w kierunku ujednolicenia zasad działania rynku usług cyfrowych.

24 kwietnia 2024

Prawo gospodarcze

Cyfrowy Paszport Produktu to nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Cyfrowy Paszport Produktu to jeden z najistotniejszych projektowanych zmian, który ma przede wszystkim wspomóc kwestie ekologiczne. Zmiany mają nadejść oficjalnie w 2026 roku. Czym jest Cyfrowy Paszport Produktu oraz jakie obowiązki wprowadzi? Sprawdź!

18 kwietnia 2024

Podatki dochodowe

Przyspieszona amortyzacja budynków i budowli - kiedy jest możliwa?

W gminach o wysokim współczynniku bezrobocia możliwa jest przyspieszona amortyzacja budynków, lokali niemieszkalnych, a także budowli. Taki przywilej ma na celu zachęcanie przedsiębiorców do inwestowania w uboższych gminach. Sprawdź, kto skorzysta!

17 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów