0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Czy darowizna jest opodatkowana podatkiem dochodowym?

Darowizna w formie gotówkowej lub innej formie materialnej w niektórych przypadkach może pomniejszyć podstawę opodatkowania. Czy wiesz, które z darowizn podlegają odliczeniu od podatku? Sprawdź, jakie są zasady rozliczenia umowy darowizny na gruncie PIT!

30 marca 2023

Prawo gospodarcze

Przedsiębiorstwo Społeczne - korzyści jego utworzenia

Przedsiębiorstwo Społeczne jest to podmiot ekonomii społecznej oraz jednostka tworząca podmiot ekonomii społecznej. Jak uzyskać status wspomnianego przedsiębiorstwa oraz jak wygląda koordynacja tego rodzaju działalności? Odpowiadamy w artykule!

23 marca 2023

Prawo pracy

Ochrona przedemerytalna a rozwiązanie umowy o pracę

Na czym polega ochrona przedemerytalna i jak chroni pracowników, którzy zbliżają się do wieku emerytalnego? Jakie obowiązki ma pracodawca względem pracownika w wieku przedemerytalnym? Ochrona przedemerytalna a rozwiązanie umowy o pracę - czy to możliwe?

24 marca 2023

Prawo pracy

Obowiązki przedsiębiorcy w związku z zatrudnieniem emeryta

Zatrudnienie osoby w wieku emerytalnym może być korzystne dla seniora ale i dla pracodawcy. Pojawia się jednak pytanie, jakie są obowiązki przedsiębiorcy w związku z zatrudnieniem emeryta? Sprawdź, o czym należy pamiętać przy tego rodzaju zatrudnieniu!

17 lutego 2023

Ordynacja podatkowa

Wspólnik spółki cywilnej a indywidualna działalność gospodarcza

Wspólnik spółki cywilnej poza przychodami ze spółki może osiągać również przychody z indywidualnej działalności gospodarczej. Przeczytaj, jak w takim przypadku powinno wyglądać prawidłowe rozliczenie podatku dochodowego oraz składek ZUS!

1 lutego 2023

Windykacja

Postępowanie egzekucyjne - jakie prawa ma dłużnik?

Czy wiesz, w jakich sytuacjach może mieć miejsce postępowanie egzekucyjne? Na jakich zasadach odbywa się zajęcie egzekucyjne oraz jakie prawa ma w takiej sytuacji dłużnik? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj prawa, które przysługują dłużnikowi!

25 stycznia 2023

Prawo gospodarcze

Zabezpieczenie treści umowy - jak zminimalizować ryzyko?

Aby uchronić się przed nieuczciwym kontrahentem, który nie jest w stanie należycie wywiązać się z przyjętych na siebie zobowiązań można zastosować zabezpieczenie treści umowy. Przeczytaj, jakie są dostępne formy oraz kiedy mogą mieć zastosowanie!

18 stycznia 2023

Prawo gospodarcze

Abuzywne postanowienia umów w relacjach biznesowych

Klauzule abuzywne, a inaczej ujmując niedozwolone postanowienia umowne, dotychczas były kojarzone jedynie z ochroną konsumentów w relacjach z przedsiębiorcami. Czy wiesz, jakie są abuzywne postanowienia umów w relacjach pomiędzy przedsiębiorcami?

11 stycznia 2023

Prawo pracy

Likwidacja stanowiska pracy – skutki dla pracodawcy

Likwidacja stanowiska pracy może być wynikiem problemów ekonomicznych pracodawcy, bądź jego reorganizacji. Jak zatem powinna wyglądać likwidacja stanowiska pracy? Jakie wówczas ma obowiązki pracodawca w związku z likwidacją stanowiska? Odpowiadamy!

4 stycznia 2023

Prawo pracy

Prawidłowe wydatkowanie środków z ZFŚS

Obligatoryjny fundusz tworzą pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku co najmniej 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej jak prawidłowo wydatkować środki z ZFŚS!

29 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów