Ostatnie artykuły autora:

Prawa konsumenta

Upadłość konsumencka przedsiębiorcy

Czy wiesz jakie są różnice pomiędzy upadłością konsumencką, a upadłością gospodarczą? Kto może zgłosić upadłość konsumencką i jakie są jej konsekwencje? Na czym polega oddłużenie konsumenta? Upadłość konsumencka przedsiębiorcy - przydatne informacje!

17 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Wydatki na produkty spożywcze i usługi gastronomiczne a koszty firmowe

Kiedy wydatki na żywność i usługi gastronomiczne są kosztem reprezentacji a kiedy kosztem marketingowym? Jak odpowiednio zaklasyfikować tego typu wydatki i zaksięgować? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy są kosztem uzyskania przychodów!

10 sierpnia 2022

Prawo gospodarcze

Małżeńskie stosunki majątkowe a prowadzenie działalności gospodarczej

Prowadząc firmę w formie jednoosobowej działalności przedsiębiorca odpowiada całym swoim majątkiem. Czy w tym przypadku znaczenie będą miały małżeńskie stosunki majątkowe? Sprawdź, kiedy małżonek ponosi odpowiedzialność za długi przedsiębiorcy!

3 sierpnia 2022

Prawo pracy

Zakaz konkurencji pracownika a prawa i obowiązki pracodawcy

Nawiązując umowę z pracownikiem, pracodawca może w jej postanowieniach zawrzeć informacje o zakazie konkurencji. Ile trwa zakaz konkurencji pracownika względem pracodawcy? Czy zakaz może obowiązywać po ustaniu zatrudnienia? Odpowiadamy w artykule!

27 lipca 2022

Prawo spółek

Reprezentacja spółki z o.o. - jakie są skutki błędnej reprezentacji?

Niewłaściwa reprezentacja spółki z o.o. niesie za sobą negatywne skutki. Członkowie zarządu dopowiadają za postępowania sprzeczne z interesem spółki, po czym ponoszą odpowiedzialność za powstałe szkody. Sprawdź, jakie skutki niosą złe decyzje zarządu!

20 lipca 2022

Prawo pracy

Zmiany w prawie pracy – o czym powinien pamiętać przedsiębiorca?

W sierpniu 2022 r. mają zostać wprowadzone zmiany w zakresie prawa pracy w związku z wdrożenia do polskiego porządku prawnego dwóch dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady UE. Zmiany w prawie pracy mają dotyczyć m.in umów na okres próbny i urlopów.

13 lipca 2022

Prawo gospodarcze

Ochrona dóbr osobistych przedsiębiorstwa

Każde przedsiębiorstwo posiada pewne dobra osobiste, które zostały skatalogowane w kodeksie cywilnym. Do dóbr osobistych przedsiębiorstwa należą m.in. nazwa czy dobre imię przedsiębiorstwa. Jak w praktyce wygląda ochrona dóbr osobistych przedsiębiorstwa?

6 lipca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Kiedy możliwe jest zastosowanie umorzenia należności z ZUS?

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek opłacać składki ZUS bez względu na rentowność działalności. Sprawdziliśmy jednak, w jakich okolicznościach płatnik może skorzystać z ulg lub umorzenia należności z ZUS! Przeczytaj artykuł i dowiedź się więcej!

30 czerwca 2022

Prawo pracy

Umowa o pracę z członkiem zarządu spółki z. o.o.

Zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością pełni funkcje reprezentacyjne, czyli wykonuje czynności w jej imieniu. Czy umowa o pracę z członkiem zarządu spółki z. o.o. to powszechna praktyka? Jak ją rozwiązać? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

30 czerwca 2022

Prawa i obowiązki

Kto ponosi odpowiedzialność za błędy biura rachunkowego?

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z korzystaniem usług biura rachunkowego bądź podjęcie decyzji o samodzielnym rozliczeniu. Warto dowiedzieć się kto ponosi odpowiedzialność za błędy biura rachunkowego? Warto również zwrócić uwagę na zawartą umowę

15 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów