Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Pracownik niepełnosprawny a dopuszczalny czas pracy

Pracownik niepełnosprawny ma możliwość korzystania z dodatkowych uprawnień, takich jak skrócony czas pracy, dodatkowa przerwa w pracy czy dodatkowy urlop wypoczynkowy. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie przywileje przysługują osobie niepełnosprawnej!

7 września 2020

Prawo pracy

Telepraca - charakterystyka oraz wprowadzenie jej w zakładzie pracy

Telepraca polega na wykonywaniu przez pracownika pracy poza zakładem pracy. W przekazywaniu wyników pracy telepracownika wykorzystywane są środki komunikacji elektronicznej w rozumieniu przepisów o świadczenie usług drogą elektroniczną. Przeczytaj o tym!

24 kwietnia 2020

Prawo pracy

Umowa uaktywniająca - najważniejsze informacje

Jak zatrudnić nianię - czyli umowa uaktywniająca! To szansa dla wielu osób na legalne podjęcie pracy związanej ze sprawowaniem opieki nad dziećmi. Poznaj zasady umowy uaktywniającej i zobacz, że może być ona również zawarta między członkami rodziny.

21 stycznia 2022

Zdaniem eksperta

Wypłata wyrównania świadczenia chorobowego w raportach ZUS

Od wyrównania świadczenia chorobowego powinna zostać opłacona składka zdrowotna, może się zdarzyć, że pracodawca popełni błąd przy obliczaniu podstawy wymiaru tego świadczenia. Czy musi dokonać korekty? Dowiesz się, czytając nasz artykuł.

23 lutego 2022

Prawo pracy

Zwolnienie pracownika, który przebywa w tymczasowym areszcie

Czy jest możliwe zwolnienie pracownika, który przebywa w areszcie tymczasowym? Jak to wygląda z prawnego punktu widzenia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat sytuacji pracownika przebywającego tymczasowo w areszcie.

1 lutego 2022

Prawo pracy

Wynagrodzenie za urlop okolicznościowy

Każdy pracownik w związku z ważnym wydarzeniem, może skorzystać z tzw. urlopu okolicznościowego. Za te dni zachowuje prawo do wynagrodzenia. Przeczytaj, jak obliczyć wynagrodzenie za urlop okolicznościowy!

16 lutego 2022

Urlopy i inne

Urlop wypoczynkowy – zwiększenie wymiaru do 35 dni w roku

Komisja Europejska opracowuje projekt dyrektywy wydłużający ustawowy wymiar urlopu wypoczynkowego do 35 dni w krajach, w których wiek przejścia na emeryturę wynosi co najmniej 67 lat. Zobacz , z czym wiązałby się dłuższy urlop wypoczynkowy!

8 lutego 2022

Ubezpieczenie ZUS

Pakiety medyczne w podstawie wymiaru składek ZUS

Coraz więcej pracodawców w celu poprawy warunków socjalnych pracy kupuje dla swoich pracowników pakiety medyczne. Mogą z nich korzystać zarówno pracownicy, jak i członkowie ich rodziny. Dowiedz się, w jakich sytuacjach nie trzeba opłacać składki od takieg

11 kwietnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Ulga w składce FP a wiek przedsiębiorcy

Fundusz Pracy jest funduszem celowym i środki na nim zgromadzone przeznaczone są na cele zawarte w Ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Przeczytaj, czy przysługuje ulga w składce FP ze względu na wiek przedsiębiorcy.

13 maja 2022

Ubezpieczenie ZUS

Mieszkanie służbowe - obowiązki względem ZUS i urzędu skarbowego

Mieszkanie służbowe udostępnione pracownikowi wpływa na podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. W niektórych przypadkach może prowadzić do powstania obowiązku podatkowego. Dowiedz się więcej!

24 sierpnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów