0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Świadectwo szkolne a staż pracy

Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Wymiar tego urlopu zależy od stażu zatrudnienia, w tym także okresów nauki. Sprawdź, jak świadectwo szkolne wpływa na staż pracy!

9 maja 2024

Urlopy i inne

Umowa zlecenie na urlopie macierzyńskim

Umowa zlecenie na urlopie macierzyńskim to chętnie podejmowany rodzaj zatrudnienia przez rodziców. Czy wówczas należy zgłosić zleceniobiorcę do obowiązkowych ubezpieczeń społecznych? Jakie dokumenty muszą zostać dostarczone do ZUS? Sprawdź!

18 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego

Ubezpieczeniu zdrowotnemu podlegają członkowie rodziny pracownika, jeżeli nie mają własnego tytułu do objęcia tym ubezpieczeniem. Zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego nie oznacza opłacania wyższej składki. Przeczytaj więcej w artykule!

13 marca 2024

Urlopy i inne

Urlop wypoczynkowy po urlopie wychowawczym

Za okres urlopu wychowawczego pracownik zachowuje również prawo do urlopu wypoczynkowego. Jednak urlop wypoczynkowy po urlopie wychowawczym ustalany jest na zasadzie proporcji. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 lutego 2024

Prawo pracy

Świadectwo pracy - wszystko co powinieneś o nim wiedzieć!

Świadectwo pracy jest najważniejszym dokumentem jakie pracodawca powinien wręczyć pracownikowi po rozwiązaniu stosunku pracy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co powinno zawierać świadectwo pracy oraz jaki jest termin jego wystawienia!

8 lutego 2024

BHP w firmie

Szkodliwe czynniki w środowisku pracy a skierowanie na badanie

Pracodawca przed dopuszczeniem pracownika do pracy ma obowiązek skierowania go na badania kontrolne, wstępne lub okresowe. Jak powinno wyglądać skierowanie jeśli występują szkodliwe czynniki w środowisku pracy? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

29 listopada 2023

Ubezpieczenie ZUS

Jakie miejsce pobytu na zwolnieniu lekarskim powinien podać chory?

Jaki adres powinien wskazać chory na zwolnieniu lekarskim? Czy pracodawca może skontrolować pracownika podczas choroby? Co zrobić, gdy podczas kontroli z ZUS chorego nie było w domu? Sprawdź, co powoduje inne miejsce pobytu na zwolnieniu lekarskim!

11 października 2023

Prawo pracy

Praca w dniu wolnym a uprawnienia do dodatkowego wynagrodzenia

Praca w dniu wolnym jest sytuacją coraz częściej spotykaną. Jest ona wymuszana przez sytuację na rynku pracy. Dowiedz się, jakie obowiązki ciążą wówczas na zatrudnionym oraz jakie rekompensaty można uzyskać! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

19 września 2023

Obowiązki pracownika

Nieobecność podczas kontroli zwolnienia lekarskiego - konsekwencje

Pracodawca podczas kontroli ustala, czy pracownik w okresie niezdolności do pracy nie wykonuje innej pracy lub czy nie załatwia w tym czasie spraw osobistych. Co w przypadku, gdy ma miejsce nieobecność podczas kontroli zwolnienia lekarskiego? Dowiedz się!

14 sierpnia 2023

Prawo pracy

Szkolenie pracownika w dniu wolnym - jaka rekompensata w zamian?

Szkolenie pracownika w dniu wolnym wiąże się z określoną rekompensatą w zamian. W przypadku gdy szkolenie odbywa się z inicjatywy pracodawcy, to pracownik powinien mieć oddany dzień wolny. Dowiedz się więcej na temat szkoleń pracowników w dniu wolnym!

18 lipca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów