0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Podatek liniowy w działalności gospodarczej - wady i zalety

Jedną z form opodatkowania dochodu z działalności, jaką mogą wybrać przedsiębiorcy, jest podatek liniowy. Charakteryzuje się stałą stawką podatku w wysokości 19%, dlatego też jest często wybieraną formą opodatkowania. Dowiedz się, jakie ma zalety i wady!

4 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Samochód używany a indywidualna stawka amortyzacji

Czy zakupiony samochód używany może być środkiem trwałym? Co składa się na wartość początkową takiego pojazdu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaką metodę amortyzacji można zastosować dla samochodów używanych - jednorazową, liniową czy indywidualną!

1 sierpnia 2022

Kasy rejestrujące

Limit obrotów na kasę fiskalną - zasady ustalania

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy spoczywa na podatnikach, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki jest limit obrotów na kasę fiskalną i jak do ustalić!

1 sierpnia 2022

Środki trwałe

Sprzedaż środka trwałego w trakcie zawieszenia działalności - rozliczenie

Przedsiębiorca ma prawo do zawieszenia działalności gospodarczej na okres od 30 dni do 24 miesięcy. Czy możliwa jest sprzedaż środka trwałego w trakcie zawieszenia działalności? Jak ją udokumentować? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

29 lipca 2022

Podatki dochodowe

Wynajem mieszkania a koszty uzyskania przychodów

Czy można prowadzić działalność gospodarczą w wynajętym mieszkaniu? Czy wydatki, które zostały poniesione na wynajem mieszkania mogą stanowić koszt uzyskania przychodu? Dowiedz się, jak należy zaksięgować koszty związane z wynajętym mieszkaniem!

27 lipca 2022

Prowadzenie biznesu

Wszystko o CEIDG - ewidencja działalności gospodarczej

Serwis biznes.gov.pl dla przedsiębiorców ułatwia założenie działalności gospodarczej, jej zawieszenie czy likwidację. Formularzem, za pomocą którego podatnik kontaktuje się z urzędem, jest CEIDG-1. W artykule przedstawiamy, jak należy go wypełnić!

20 lipca 2022

Podatek VAT

Faktura VAT RR wystawiana przez nabywcę płodów rolnych

Zgodnie z ustawą o VAT, przedsiębiorca zarejestrowany jako czynny podatnik VAT, nabywający płody rolne od rolnika ryczałtowego, wystawia w dwóch egzemplarzach fakturę VAT dokumentującą transakcję. Jakie dane powinna zawierać faktura VAT RR? Sprawdź!

19 lipca 2022

Księgowość firm

Nowy limit transakcji gotówkowych B2B oraz B2C w Polskim Ładzie

Polski Ład wprowadza wiele zmian, do których przedsiębiorcy muszą się dostosować od 2022, 2023 i 2025 roku. Nowelizacji ulegają m.in. przepisy dotyczące limitu transakcji gotówkowych. Nowy limit transakcji gotówkowych - sprawdź, co się zmienia!

15 lipca 2022

Podatek VAT

Wystawianie faktur i zasady z tym związane

Czy wiesz, jakie dane powinna zawierać faktura VAT lub faktura bez VAT, a jakie korekta? Kto ma obowiązek wystawiania faktur VAT i w ilu egzemplarzach powinny być one sporządzone? Przeczytaj i sprawdź, jak powinno wyglądać poprawne wystawianie faktur!

7 lipca 2022

Podatki dochodowe

Formy opodatkowania - jaki rodzaj opodatkowania wybrać?

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Podczas rejestracji nowej firmy przedsiębiorca zobowiązany jest do wybrania formy jej opodatkowania. Dowiedz się, jakie są dostępne formy opodatkowania, czym się od siebie różnią oraz poznaj ich wady i zalety!

7 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów