0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Kasy rejestrujące

Sprzedaż firmowych samochodów a kasa fiskalna

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych należy dokumentować na kasie fiskalnej. Sprawdź, czy sprzedaż firmowych samochodów na rzecz tej grupy odbiorców również należy zewidencjonować na kasie!

21 marca 2024

Samochód w firmie

Samochód używany a indywidualna stawka amortyzacji

Czy zakupiony samochód używany może być środkiem trwałym? Co składa się na wartość początkową takiego pojazdu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaką metodę amortyzacji można zastosować dla samochodów używanych - jednorazową, liniową czy indywidualną!

20 marca 2024

Podatki dochodowe

PIT-36 - kto jest uprawniony do jego rozliczania?

Rozliczeń rocznych muszą dokonać wszyscy podatnicy, którzy w danym roku podatkowym osiągali przychód. W zależności od źródła osiąganych przychodów, należy wybrać odpowiedni formularz. Przeczytaj i sprawdź, kto może rozliczać się na formularzu PIT-36!

18 marca 2024

Kasy rejestrujące

Limit obrotów na kasę fiskalną - zasady ustalania

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy spoczywa na podatnikach, którzy dokonują sprzedaży na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki jest limit obrotów na kasę fiskalną i jak go ustalić!

14 marca 2024

Samochód w firmie

Samochód osobowy o wartości powyżej 150 000 zł a amortyzacja

Samochód osobowy o wartości powyżej 150 000 zł pod niektórymi względami rozlicza się w sposób szczególny - przepisy wprowadziły ograniczenia w rozliczaniu kosztów. Sprawdź, jak rozliczyć samochód osobowy, którego wartość przekracza 150 000 zł!

12 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Ryczałt czy VAT - który rodzaj opodatkowania wybrać?

Ryczałt czy VAT? To częste pytanie jakie zadają sobie osoby chcące założyć własną działalność gospodarczą. Czym jest ryczałt a czym podatek VAT? Jakie są różnice między nimi? Czy można stosować każdy z tych podatków? Jakie kryteria należy spełniać?

13 lutego 2024

Podatki dochodowe

Niezapłacenie zaliczki na podatek dochodowy w terminie

Dowiedz się, jakie konsekwencje grożą za niezapłacenie zaliczki na podatek dochodowy do dnia wyznaczonego w przepisach? Czy w sytuacji gdy podatnik nie posiada środków na uregulowanie zobowiązania podatkowego, urząd może nałożyć na niego karę? Sprawdź!

9 lutego 2024

Podatki dochodowe

Podatek liniowy w działalności gospodarczej - wady i zalety

Jedną z form opodatkowania dochodu z działalności, jaką mogą wybrać przedsiębiorcy, jest podatek liniowy. Charakteryzuje się stałą stawką podatku w wysokości 19%, dlatego też jest często wybieraną formą opodatkowania. Dowiedz się, jakie ma zalety i wady!

6 lutego 2024

Samochód w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego wykorzystywanego w firmie różni się w zależności od sposobu jego użytkowania. Inaczej rozlicza się samochód stanowiący środek trwały, a inaczej prywatny czy na podstawie umowy najmu lub leasingu. Sprawdź!

1 lutego 2024

Ubezpieczenie ZUS

Preferencyjne składki ZUS - ile wynoszą w 2024 roku?

Podstawę wymiaru preferencyjnych składek ZUS stanowi 30% minimalnego wynagrodzenia za pracę. W 2024 roku wzrośnie kwota minimalnego wynagrodzenia, co za tym idzie - preferencyjne składki ZUS ulegną podwyższeniu. Dowiedz się więcej czytając artykuł!

31 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów