Ostatnie artykuły autora:
Rejestr dłużników niewypłacalnych – co warto wiedzieć?
W ramach prowadzonych transakcji w zakresie działalności stroną transakcji może okazać się podmiot, który nie ureguluje swoich zobowiązań skutkiem czego zostanie wpisany do rejestru dłużników niewypłacalnych. Czym jest rejestr dłużników niewypłacalnych?
22 listopada 2021
Koncesja na działalność gospodarczą i działalność regulowaną
Decydując się na rozpoczęcie działalności należy mieć na uwadze, że przy wykonywaniu niektórych czynności w jej zakresie może być wymaga koncesja na działalność. Co zatem należy wiedzieć o udzielaniu i uzyskiwaniu koncesji na prowadzenie działalności?
19 listopada 2021
Czynności kontrolne - uprawnienia organu przeprowadzającego kontrolę
Czynności kontrolne mogą być wykonywane przez pracowników organu kontroli pod warunkiem stosowania się do ściśle określonych zasad postępowania dotyczących sposobu, zakresu i terminów przeprowadzania takich kontroli. Czego można się spodziewać? Sprawdź!
17 listopada 2021
Dodatkowe zobowiązanie podatkowe – co należy wiedzieć?
W określonych w Ordynacji podatkowej przypadkach organ podatkowy może nałożyć na podatnika tzw. dodatkowe zobowiązanie podatkowe. Czym ono właściwie jest? Kiedy może zostać nałożone i w jakiej wysokości? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
17 listopada 2021
Odsetki za zwłokę od zaległości podatkowych
Nieterminowe regulowanie zobowiązań może powodować powstanie dodatkowych kosztów w postaci odsetek od zaległości w zapłacie względem dostawców towarów lub usług. Kiedy i w jakiej wysokości podatnik opłaca odsetki za zwłokę? Odpowiadamy w tym artykule!
10 listopada 2021
Wykluczenie wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
Zamówienia publicznie regulowane są przez prawo zamówień publicznych, która to w wyniku nowelizacji przewiduje nowe zasady w zakresie wykluczania wykonawcy. Kiedy zatem wykluczenie wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest możliwe?
14 listopada 2021
Warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
Jakie są warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego? Takie pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców chcących ubiegać się o udział w zamówieniach. Odpowiadamy w tym artykule! Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!
9 listopada 2021
Przymuszenie pracownika do szczepienia przeciwko COVID-19 jest zgodne z prawem?
Poddanie się szczepieniu przeciwko COVID-19 nie jest obowiązkowe, ale wielu pracodawców chce, aby osoby pracujące w ich firmach poddały się takiemu zabiegowi. Czy przymuszenie pracownika do szczepienia przeciwko COVID-19 jest wbrew przepisom? Sprawdź!
22 maja 2022
Wartość przedmiotu sporu w postępowaniu cywilnym
W sprawach majątkowych powód obowiązany jest oznaczyć w pozwie kwotą pieniężną wartość przedmiotu sporu. Nie jest to łatwe i trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Artykuł na konkretnych przykładach podpowiada jak to poprawnie zrobić! Sprawdź!
5 listopada 2021
Zaskarżenie uchwały spółki kapitałowej do sądu – najważniejsze informacje
Działalności prowadzone w formie spółek kapitałowych kluczowe decyzje podejmują za pośrednictwem uchwał. Czy uchwałę można unieważnić na drodze postępowanie sądowego? W artykule przedstawiamy kiedy zaskarżenie uchwały spółki kapitałowej jest możliwe!
9 listopada 2021
- ZUS (spółki akcyjne, spółki z o.o., spółdzielnie, stowarzyszenia, fundacje)
- Dzień ustawowo wolny od pracy
- Podatek dochodowy
- PIT 4
- PIT 8A
- ZUS (jednoosobowa działalność gospodarcza, spółki: cywilne, jawne, partnerskie, kamandytowe, komandytowo-akcyjne)
- VAT 7
- VAT 7K
- VAT UE (elektroniczna)
- PIT 28
- PIT 36
- PIT 36L
Najchętniej czytane
- Składka zdrowotna osób prowadzących działalność w 2025 r.
- Darowizna w najbliższej rodzinie w 2025 roku - czy należy ją opodatkować?
- Darowizna od rodziców - czy jest zwolniona z podatku w 2025 roku?
- Wynagrodzenie chorobowe 2025 - jak obliczyć?
- Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w 2025?
Wzory dokumentów