0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego - skutki kadrowo-płacowe

Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego spowoduje szereg zmian w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Większość z nich będzie korzystna dla pracowników, Pracodawcy natomiast będą musieli się dostosować do nowych przepisów. Przeczytaj o tym!

6 października 2023

Ubezpieczenie ZUS

Składki ZUS – jak obliczana jest ich wysokość?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością uiszczania należności publicznoprawnych. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na ich niższy wymiar. Jakie składki ZUS musza opłacać? Jakie ulgi są przewidziane? Przeczytaj!

28 września 2023

Prawo pracy

Nadpłata wynagrodzenia z powodu dostarczenia zwolnienia lekarskiego po wypłacie

Jakie skutki niesie ze sobą przedstawienie przez pracownika zwolnienia lekarskiego po wypłacie? Może dojść do wypłaty zbyt wysokiej pensji. Nadpłata wynagrodzenia jest dodatkowym kosztem dla pracodawcy. Jak można ją rozliczyć? Przeczytaj i sprawdź!

25 września 2023

Prawo gospodarcze

Gwarancja i rękojmia w umowie IT a prawa z nich wynikające

W umowie IT, zarówno gwarancja, jak i rękojmia zapewniają nabywcy określone prawa w przypadku stwierdzenia wady usługi. W związku z tym, dowiedz się więcej z artykułu, czym skutkuje gwarancja i rękojmia w umowie IT!

25 września 2023

Prawo gospodarcze

Cesja wierzytelności - kiedy nie można jej dokonać?

Cesja wierzytelności, czyli przeniesienie wierzytelności na inny podmiot, jest czynnością cywilnoprawną, która podlega ogólnym zasadom prawa cywilnego. Jak przebiega cesja? Kiedy nie będzie ona możliwa? Omawiamy w naszym artykule!

22 września 2023

Prawo gospodarcze

Likwidacja fundacji - jak skutecznie ją przeprowadzić?

Fundacja może zostać rozwiązana, gdy spełniony zostanie jeden z dwóch warunków: osiągnięcie celów statutowych lub wyczerpanie się majątku. Jak ją przeprowadzić i o czym należy pamiętać? Omawiamy w naszym artykule!

21 września 2023

Prawo gospodarcze

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości – jakie postanowienia powinna zawierać?

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości ma za zadanie zabezpieczać interesy stron w związku z planowanym przeniesieniem własności nieruchomości. Umowa ta określa podstawowe warunki przyszłej umowy sprzedaży. Jakie postanowienia powinna ona zawierać?

20 września 2023

Prawo gospodarcze

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego - wszystko co musisz wiedzieć!

Postępowanie egzekucyjne może zostać zawieszone w przypadku pojawienia się przeszkody, która uniemożliwia lub utrudnia jego prowadzenie. W jaki sposób przebiega zawieszenie postępowania egzekucyjnego? Dowiedz się z naszego artykułu!

19 września 2023

Księgowość firm

Prowadzenie przedsiębiorstwa przez fundację rodzinną - czy jest możliwe?

Fundacja rodzinna to nowa forma prawna w Polsce, która umożliwia prowadzenie przedsiębiorstwa przez rodzinę. Czy prowadzenie przedsiębiorstwa przez fundację rodzinną jest w pełni możliwe? Czy ma ograniczony zakres? Sprawdź w naszym artykule!

18 września 2023

Samochód w firmie

Cesja samochodu w leasingu – skutki prawne i podatkowe

Przedsiębiorca, który nabył pojazd w leasingu ma prawo do przekazania umowy na rzecz innego podmiotu. Mowa wówczas o cesji umowy leasingu. W artykule przeanalizujemy, jakie skutki w podatku dochodowym i prawne niesie za sobą cesja samochodu w leasingu!

8 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów