Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Darowizna mieszkania - czy należy zgłosić ją do urzędu?

Nieodpłatne przekazanie mieszkania to darowizna, która niesie za sobą określone skutki. W jakiej formie powinna zostać dokonana darowizna mieszkania? Z jakimi kosztami i dodatkowymi obowiązkami się to wiąże? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły!

22 lutego 2024

Zdaniem eksperta

Rozliczenie zasiłku chorobowego w zeznaniu rocznym

Jak przeprowadzić rozliczenie zasiłku chorobowego w zeznaniu rocznym osoby, która prowadzi działalność? Dowiedz się!

7 lutego 2024

Ubezpieczenie ZUS

Jakie konsekwencje generuje nieopłacenie składek ZUS w terminie w 2024 r.?

Terminy płatności składek ZUS ustalone są odgórnie i obowiązkiem przedsiębiorcy jest ich dotrzymywanie. Czy wiesz, jakie konsekwencje niesie za sobą nieopłacenie składek ZUS w terminie? Sprawdź, jakie są terminy płatności składek. Przeczytaj!

1 lutego 2024

Ordynacja podatkowa

Niezgłoszona darowizna a konsekwencje podatkowe

Otrzymanie darowizny należy zgłosić do urzędu bez względu na stopień pokrewieństwa między darczyńcą a obdarowanym. Darowizna w pierwszej grupie podatkowej podlega zwolnieniu z podatku. Zobacz jakie konsekwencje może powodować niezgłoszona darowizna.

31 stycznia 2024

Ubezpieczenie ZUS

Terminy płatności składek ZUS i konsekwencje opóźnień w zapłacie

Jakie okresowe obowiązki ma przedsiębiorca prowadzący działalność wobec ZUS? Czy oprócz opłacania składek należy również co miesiąc składać deklarację? Przeczytaj i przekonaj się, jakie terminy płatności składek wyróżniają przepisy!

23 stycznia 2024

Prawo pracy

Umowa na czas nieokreślony w 2024 roku czyli limity w praktyce

Już od kilku lat obowiązują nowe przepisy dotyczące zawierania umów terminowych. Zmienił się okres ich wypowiedzenia oraz zostały ustalone limity co do ich zawierania. Czy czwarta umowa będzie to już umowa na czas nieokreślony? Dowiedz się więcej!

11 stycznia 2024

Transakcje zagraniczne

Kiedy składać informację VAT UE w 2024 roku, a kiedy nie ma obowiązku?

Podatnicy, dokonujący w swojej działalności transakcji z kontrahentami unijnymi, muszą dopełnić formalności. Jedną z nich jest rejestracja dla celów VAT-UE a drugą składanie informacji podsumowującej VAT-UE. Kiedy składać informację VAT UE w 2024 roku?

5 stycznia 2024

Podatek VAT

Limit zwolnienia podmiotowego w VAT w 2024 roku

W 2024 roku limit zwolnienia podmiotowego w VAT został utrzymany na poziomie 200 000 zł. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze zwolnienia o ile ich obrót ze sprzedaży nie przekroczy wspomnianej kwoty. Sprawdź, jak korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT!

4 stycznia 2024

Podatek VAT

Kwartalne rozliczanie VAT w 2024 roku - jakie niesie korzyści?

Wielu przedsiębiorców staje przed dylematem, z jaką częstotliwością rozliczać się z US? Tradycyjnie, czyli w okresach miesięcznych, czy zastosować kwartalne rozliczanie VAT? Dowiedz się, jakie zalety ma rozliczanie podatku VAT w sposób kwartalny!

4 stycznia 2024

Prawo pracy

Pierwszy pracownik - wynagrodzenie netto a brutto

Podczas zawierania umowy z pracownikiem należy na niej umieścić kwotę wynagrodzenia - brutto lub netto, którą nowy pracownik będzie otrzymywał co miesiąc. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co to jest wynagrodzenie netto a brutto!

2 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów