0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Odszkodowanie dla pracownika z tytułu wadliwego rozwiązania stosunku pracy

Jeśli umowa z pracownikiem zostanie rozwiązana w sposób niezgodny z prawem, pracodawca może być zobowiązany wypłacić odszkodowanie dla pracownika z tytułu wadliwego rozwiązania stosunku pracy. Sprawdź ile może wynosić takie odszkodowanie!

17 lipca 2024

Urlopy i inne

Czy praca podczas urlopu wypoczynkowego jest możliwa?

Pracodawca nie może narzucić pracownikowi korzystającemu z urlopu wypoczynkowego wykonywania na swoją rzecz pracy, nawet w ramach umowy cywilnoprawnej. Przeczytaj i sprawdź czy jednak czy możliwa jest praca podczas urlopu wypoczynkowego!

15 lipca 2024

Prawo pracy

Obowiązki agencji pracy tymczasowej wobec pracowników

Czy wiedziałeś, że agencja pracy pełni rolę pracodawcy, mimo że polecenia wykonuje się dla i w innym zakładzie pracy? Które obowiązki agencji pracy tymczasowej względem osób zatrudnionych można można uznać za dodatkowe, a które za obowiązkowe. Sprawdź!

9 lipca 2024

HR w praktyce

Europejska karta osoby z niepełnosprawnością - co warto wiedzieć?

Aby poprawić sytuację społeczną i ekonomiczną osób z niepełnosprawnościami organy Unii i państwa członkowskie podjęły kolejną inicjatywę. Jest nią europejska karta osoby z niepełnosprawnością. Czym jest? Jakie są korzyści z jej posiadania? Sprawdź!

8 lipca 2024

Prawo pracy

Zaliczanie pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy

Nabywanie niektórych uprawnień pracowniczych uzależnione jest od okresu zatrudnienia pracownika u jego obecnego pracodawcy lub od ogólnego stażu pracy. Jak wygląda zaliczanie pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy? Przeczytaj i dowiedz się!

3 lipca 2024

Urlopy i inne

Czy możliwa jest dopłata do wypoczynku z ZFŚS na zaległy urlop?

Pracodawcy tworzący ZFŚS oferują zwykle tzw. wczasami pod gruszą. Kwota tego dofinansowania zależy do indywidualnej sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej pracownika. Sprawdź, ile wynosi dopłata do wypoczynku z ZFŚS na zaległy urlop!

27 czerwca 2024

Dla Pracownika

Alkohol w czasie pracy - czy do lunchu można wypić kieliszek wina lub małe piwo?

Ze względu na zagrożenia, które wynikają ze spożywania alkoholu, istnieje szereg obostrzeń związanych z jego obrotem i konsumpcją. Jak zatem regulowany jest alkohol w czasie pracy? Czy w trakcie przerwy obiadowej można wypić kieliszek wina? Sprawdź!

24 czerwca 2024

Prawo pracy

Zaliczka na poczet wynagrodzenia – jak ją rozliczyć?

Zaliczka na poczet wynagrodzenia jest rozwiązaniem pozwalającym na elastyczne podejście do terminów wypłaty wynagrodzenia za pracę. Jaka powinna być forma wypłaty zaliczki? Czy zaliczka powinna być opodatkowana? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź to!

24 czerwca 2024

Urlopy i inne

Okolicznościowe zwolnienia od pracy

Okolicznościowe zwolnienia od pracy, często nazywane również urlopami okolicznościowymi, to dni wolne od pracy, przysługujące pracownikowi w związku z ważnymi wydarzeniami rodzinnymi lub osobistymi. Jakie są rodzaje okolicznościowych zwolnień? Przeczytaj!

24 czerwca 2024

Prawo pracy

Na czym polega zakaz przygotowań do rozwiązania stosunku pracy?

Nowelizacja Kodeksu Pracy wprowadza istotne zmiany w zakresie ochrony praw pracowniczych. Zmiany mają mieć wpływ na stałość zatrudnienia. Dowiedz się, na czym polega zakaz przygotowań do rozwiązania stosunku pracy i jakich grup pracowników dotyczy!

21 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów