0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Czy umowa o pracę na czas określony może być dłuższa niż 33 miesiące?

Umowa o pracę na czas określony nie może być zawarta na bardzo długi czas. Istnieją ograniczenia w tym zakresie. przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat umów oraz czy umowa o pracę na czas określony może być dłuższa niż 33 miesiące? Wyjaśniamy!

26 lipca 2022

Prawo pracy

Zajęcie wynagrodzenia - odpowiedzialność kadrowej za niedopilnowanie

Z wynagrodzenia za pracę może być prowadzona egzekucja świadczeń pieniężnych. Zajęcie wynagrodzenia jest wówczas obowiązkiem pracodawcy oraz pracownika kadr. Z jakimi konsekwencjami wiąże się niedopełnienie wspomnianego obowiązku? Odpowiadamy w artykule!

26 lipca 2022

Prawo pracy

Dodatkowe wynagrodzenie za zarządzanie spółką komandytową – PIT i składki ZUS

Wspólnicy mogą otrzymywać pensję za wykonywanie pracy na rzecz spółki. Czy wynagrodzenie za zarządzanie spółką komandytową podlega oskładkowaniu i opodatkowaniu? Jak rozliczyć taką wypłatę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi!

21 lipca 2022

Prawo pracy

Dzień zawarcia umowy o pracę, dzień nawiązania stosunku pracy i dzień rozpoczęcia pracy – czym się różnią?

Określenie terminu zawarcia umowy jest proste. Natomiast kiedy następuje dzień nawiązania stosunku pracy? Czy ten dzień pokrywa się z dniem zawarcia umowy oraz rozpoczęcia pracy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

20 lipca 2022

Prawo pracy

Wypowiedzenie umowy o pracę z datą wsteczną

Czy na gruncie obowiązujących przepisów prawa jest możliwe wypowiedzenie umowy o pracę z mocą wsteczną, w drodze złożenia przez jedną ze stron stosunku pracy oświadczenia o jej wypowiedzeniu lub rozwiązaniu bez wypowiedzenia

19 lipca 2022

Prawo pracy

Złośliwe naruszanie praw pracowniczych - czy to przestępstwo?

Uprawnienia pracownicze są chronione i egzekwowane przez przepisy prawa. Konsekwencje ich naruszeń mogą być czasem bardzo surowe. Kiedy złośliwe naruszanie praw pracowniczych staje się przestępstwem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

8 lipca 2022

Prawo pracy

Skrócenie okresu wypowiedzenia i zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy

Skrócenie okresu wypowiedzenia oraz zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia są instytucjami prawnymi, dzięki którym strony stosunku pracy mogą szybciej zakończyć współpracę. kiedy jest to możliwe? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

5 lipca 2022

Prawo pracy

Pisma ostrzegawcze i rozmowy dyscyplinujące z pracownikiem i ich znaczenie prawne

W przypadku, gdy praca lub inne zachowania pracownika są oceniane przez pracodawcę negatywnie i pracodawca może zastosować pisma ostrzegawcze i rozmowy dyscyplinujące. W jakich przypadkach można je stosować? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

4 lipca 2022

Prawo pracy

Jak rozliczać czas pracy w delegacji, gdy pracownik ma ruchomy czas pracy?

Ruchomy czas pracy polega na ustaleniu różnych godzin rozpoczynania czasu pracy lub też przedziału czasu, w którym pracownik decyduje o godzinie rozpoczęcia pracy. Jak rozliczać czas pracy w delegacji, gdy pracownik ma ruchomy czas pracy? Przeczytaj to!

30 czerwca 2022

Prawo pracy

Wyodrębniona jednostka organizacyjna jako pracodawca

Wyodrębniona jednostka organizacyjna może być rozwiązaniem, które pozwoli na decentralizację zarządzania sprawami zatrudnienia, co przysłuży się podejmowaniu bardziej racjonalnych decyzji w tym zakresie. Jakie warunki musi ona spełnić, by móc zatrudniać?

28 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów