0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Urlop dla wszystkich pracowników podczas zamknięcia firmy

Niektórzy pracodawcy decydują się na czasowe zamykanie prowadzonych przez siebie zakładów pracy. Dotyczy to w szczególności przypadków przerw wakacyjnych, kiedy udzielany jest urlop dla wszystkich pracowników podczas zamknięcia firmy. Sprawdź!

22 kwietnia 2024

Prawo pracy

50% koszty uzyskania przychodu w branży IT

W jaki sposób branża IT może korzystać z 50% kosztów uzyskania przychodu na podstawie obowiązujących przepisów i interpretacji organów podatkowych? Dowiedz się kiedy można stosować 50% koszty uzyskania przychodu!

25 kwietnia 2024

Prawo pracy

Zróżnicowany termin wypłaty dla poszczególnych grup zatrudnionych

Pracownicy oczekują nie tylko terminowej wypłaty, ale i pewności co do jej realizacji. Termin wypłaty wynagrodzenia musi nastąpić zgodnie z przepisami Kodeksu pracy (kp) określającymi w tym zakresie dość szczegółowe wymagania. Sprawdź!

18 kwietnia 2024

Prawo pracy

Prawo do dnia wolnego za święto - czy przysługuje pracownikowi niepełnoetatowemu oraz młodocianemu?

Zgodnie z przepisami każdy pracownik ma prawo do dnia wolnego za święto wypadające w sobotę lub inny dzień wolny. Czy dotyczy to także pracowników niepełnoetatowych oraz młodocianych? Przeczytaj w artykule!

12 kwietnia 2024

Prawo pracy

Przejęcie zakładu pracy - kto odpowiada za zobowiązania wobec pracowników?

Czy przejęcie zakładu pracy wiąże się z tym, że nowy pracodawca staje się z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy? Sprawdź, kto odpowiada w takiej sytuacji za zobowiązania wobec pracowników!

8 kwietnia 2024

Prawo pracy

System równoważnego czasu pracy - jak rozliczyć nadgodziny?

System równoważnego czasu pracy umożliwia świadczenie pracy w różnych wymiarach. Wiąże się to z pewnymi komplikacjami w zakresie rozliczania pracy wykonywanej w godzinach nadliczbowych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

29 marca 2024

Prawo pracy

Rozwiązanie i wygaśnięcie umowy o pracę – czym się różnią?

Umowę o pracę można rozwiązać m.in. na mocy porozumienia stron lub z upływem czasu, na który była zawarta. Czym różni się rozwiązanie i wygaśnięcie umowy o pracę? Czy wymagane jest oświadczenia woli obu stron? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

28 marca 2024

Prawo pracy

Ponowne zatrudnienie a zasada kontynuacji dokumentacji pracowniczej

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie zatrudnić byłego pracownika. Należy jednak wiedzieć co się z tym wiąże. Na czym polega zasada kontynuacji dokumentacji pracowniczej i kiedy trzeba ją stosować? Odpowiadamy w artykule. Przeczytaj!

25 marca 2024

Prawo pracy

Badania medycyny pracy po odwołaniu stanu epidemii

Niedawno minął ostateczny termin, do którego pracodawcy zobowiązani byli uzupełnić zawieszone w czasie epidemii badania medycyny pracy pracowników. Jakie są przepisy w tym zakresie oraz skutki niedostosowania się do nich - przeczytaj w artykule!

22 marca 2024

Prawo pracy

Brak zgody pracodawcy na rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron

Zakończenie stosunku pracy zwykle nie należy do zdarzeń przyjemnych. Często jednak strony chcą rozstania się polubownie. Czy brak zgody pracodawcy na rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron powoduje nieważność wypowiedzenia? Sprawdź!

21 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów