0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Ponowne zatrudnienie a zasada kontynuacji dokumentacji pracowniczej

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie zatrudnić byłego pracownika. Należy jednak wiedzieć co się z tym wiąże. Na czym polega zasada kontynuacji dokumentacji pracowniczej i kiedy trzeba ją stosować? Odpowiadamy w artykule. Przeczytaj!

25 września 2023

Prawo pracy

Czy zrzeczenie się wynagrodzenia za pracę jest możliwe?

Pracownik co do zasady nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia ani przenieść tego prawa na inną osobę. Każdemu pracownikowi należy się wynagrodzenie za wykonaną pracę. Czy zrzeczenie się wynagrodzenia jest zawsze nieważne? Przeczytaj!

21 września 2023

Prawo pracy

Zatrudnienie pracownika a okres wypowiedzenia - czy to możliwe?

Pracownik, który kończy współpracę z jednym pracodawcą najczęściej szuka lub już ma nową ofertę pracy. Czy możliwe jest zatrudnienie w okresie wypowiedzenia? Nowe zatrudnienie a okres wypowiedzenia - dowiedz się więcej na ten temat!

20 września 2023

Prawo pracy

Rozliczenie czasu pracy w przypadku rozwiązania umowy o pracę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego

Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie 5-dniowym tygodniu pracy. Jak powinno wyglądać rozliczenie czasu pracy w przypadku rozwiązania umowy o pracę w trakcie trwania okresu rozliczeniowego? Sprawdź!

19 września 2023

Prawo pracy

Praca zmianowa a zmiana rozkładu czasu pracy

Przepisy Kodeksu pracy szczegółowo określają zasady czasu pracy. Pracodawca w określonym terminie musi powiadomić pracowników o obowiązującym rozkładzie czasu pracy. Jak zmienić rozkład czasu pracy kiedy w firmie obowiązuje praca zmianowa? Sprawdź!

19 września 2023

Prawo pracy

Jak ustalić wynagrodzenie za zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej?

Od kwietnia 2023 roku obowiązuje zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej. Za czas zwolnienia od pracy przysługuje pracownikowi prawo do wynagrodzenia. Jak ustalić wysokość tego wynagrodzenia? Przeczytaj i dowiedz się!

14 września 2023

Obowiązki pracownika

Żądanie wypłaty premii uznaniowej - kiedy jest zasadne?

Przyznawanie nagród pieniężnych pracownikom zwykle zależy od dobrej woli prawodawcy. Czy zakład pracy musi zgodzić się na żądanie wypłaty premii uznaniowej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy takie roszczenie jest uzasadnione!

12 września 2023

Prawo pracy

Co zrobić, jeśli pracodawca spóźnia się z opłacaniem składek na polisę?

Pracodawca moze oferować swoim pracownikom dodatkowe benefity np. w postaci finansowania prywatnej opieki medycznej. Co jednak w sytuacji kiedy pracodawca spóźnia się z opłacaniem składek na polisę? Czy pracownicy mogą mieć roszczenia z tego tytułu?

11 września 2023

Prawo pracy

Czy agencja pracy tymczasowej odpowiada za wypadek przy pracy pracownika tymczasowego?

Wypadki przy pracy nie należą do rzadkości. Jednak co w sytuacji kiedy wypadek ma pracownik tymczasowy? czy agencja pracy tymczasowej ponosi odpowiedzialność za takie zdarzenie? Na kim spoczywają procedury związane ze zgłoszeniem wypadku? Sprawdź!

8 września 2023

Prawo pracy

Porzucenie pracy a należny urlop

Prawo do urlopu wypoczynkowego ma charakter bezwzględny. Czy zachowuje je nawet pracownik, który dopuścił się tak ciężkiego naruszenia swoich obowiązków, jak porzucenie pracy? Sprawdź od powiedź na to pytanie, przeczytaj artykuł!

6 września 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów