0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Urlopy i inne

Rozwiązanie umowy przed upływem okresu rozliczeniowego a Kodeks pracy

Prawidłowe rozliczanie czasu pracy należy do podstawowych obowiązków pracodawcy i ma bezpośredni wpływ na ustalanie należnego pracownikowi wynagrodzenia. Sprawdź, jakie konsekwencje niesie za sobą rozwiązanie umowy przed upływem okresu rozliczeniowego!

20 marca 2023

Obowiązki pracownika

Obecność pracownika w miejscu pracy w czasie zwolnienia lekarskiego a ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych

Zasada powstrzymywania się od wykonywania pracy w czasie zwolnienia lekarskiego jest ugruntowana w przepisach prawa pracy. W artykule szczegółowo opisujemy ten temat i wyjaśniamy, jakie skutki niesie za sobą ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych!

16 marca 2023

Prawo pracy

Pracownik powołany do wojska - jak wykazać w świadectwie pracy i ZUS RSA?

Służba wojskowa wiąże się w oczywisty sposób z zaprzestaniem wykonywania pracy przez osoby do niej powołane, a pozostające wcześniej w zatrudnieniu. Jakie konsekwencje niesie za sobą pracownik powołany do wojska? Więcej na ten temat piszemy w artykule!

14 marca 2023

Urlopy i inne

Poród dziecka martwego a okres zasiłkowy

Zasiłek macierzyński należy do świadczeń przysługujących osobom objętym ubezpieczeniem społecznym w razie choroby i macierzyństwa. Czy poród dziecka martwego oznacza brak zasiłku lub urlopu macierzyńskiego? Wyjaśniamy te kwestie w poniższym artykule!

10 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Skrócenie i wyrównanie zasiłku macierzyńskiego w przypadku śmierci dziecka

Zasiłek macierzyński wyliczany jest procentowo zależnie od czasu, na który zostaje udzielony. Czy w przypadku śmierci dziecka przyznawany jest zasiłek? Kiedy przysługuje wyrównanie zasiłku macierzyńskiego i ile wynosi? Przeczytaj więcej w artykule!

8 marca 2023

Prawo pracy

Praca zdalna z innego państwa

Należy się spodziewać, że praca zdalna będzie coraz częściej stosowanym rozwiązaniem organizacyjnym. Jak w polskim systemie prawnym wygląda praca zdalna z innego państwa? Czy pracownik będzie podlegał opodatkowaniu w Polsce? Sprawdź w poniższym artykule!

7 marca 2023

Prawo pracy

Osiągnięcie wieku emerytalnego a praca

Osiągnięcie wieku emerytalnego nie wyklucza nas z możliwości podjęcia pracy. Czy zwolnienie podatkowe obowiązuje również emerytów? Jakie są warunki i zasady opodatkowania. Komu przysługuje ulga podatkowa i ile wynosi? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

3 marca 2023

Prawo pracy

Zakład pracy a pracodawca – czym się różnią?

Pracodawca jest podmiotem, który powierza pracę w ramach stosunku pracy. Czy zakład pracy to to samo, co pracodawca? Jakie są różnice między nimi? Czym jest zakład pracy według Kodeksu Pracy? Przeczytaj i dowiedz się więcej w artykule!

2 marca 2023

Prawo pracy

Pracownik zakłóca spokój w pracy – jak zbierać na niego materiał dowodowy?

Występują czasem sytuacje, w których naganne zachowania pracownika wymagają pilnej i stanowczej reakcji ze strony pracodawcy. Czy wiesz co zrobić w sytuacji, gdy pracownik zakłóca spokój w pracy? Wyjaśniamy jak zbierać na niego materiał dowodowy!

1 marca 2023

Prawo pracy

Jak ustalić wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca

Przepisy prawa pracy ściśle określają zasady jak powinno być ustalane wynagrodzenie za przepracowaną część miesiąca. Czy rodzaj nieobecności ma znaczenia przy pomniejszaniu wynagrodzenia? Przeczytaj i dowiedz się jak prawidłowo naliczyć wynagrodzenie!

28 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów