0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Obowiązki agencji pracy tymczasowej wobec pracowników

Czy wiedziałeś, że agencja pracy pełni rolę pracodawcy, mimo że polecenia wykonuje się dla i w innym zakładzie pracy? Które obowiązki agencji pracy tymczasowej względem osób zatrudnionych można można uznać za dodatkowe, a które za obowiązkowe. Sprawdź!

9 lipca 2024

Prawo pracy

Zaliczanie pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy

Nabywanie niektórych uprawnień pracowniczych uzależnione jest od okresu zatrudnienia pracownika u jego obecnego pracodawcy lub od ogólnego stażu pracy. Jak wygląda zaliczanie pracy w gospodarstwie rolnym do stażu pracy? Przeczytaj i dowiedz się!

3 lipca 2024

Urlopy i inne

Czy możliwa jest dopłata do wypoczynku z ZFŚS na zaległy urlop?

Pracodawcy tworzący ZFŚS oferują zwykle tzw. wczasami pod gruszą. Kwota tego dofinansowania zależy do indywidualnej sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej pracownika. Sprawdź, ile wynosi dopłata do wypoczynku z ZFŚS na zaległy urlop!

27 czerwca 2024

Prawo pracy

Zaliczka na poczet wynagrodzenia – jak ją rozliczyć?

Zaliczka na poczet wynagrodzenia jest rozwiązaniem pozwalającym na elastyczne podejście do terminów wypłaty wynagrodzenia za pracę. Jaka powinna być forma wypłaty zaliczki? Czy zaliczka powinna być opodatkowana? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź to!

24 czerwca 2024

Urlopy i inne

Okolicznościowe zwolnienia od pracy

Okolicznościowe zwolnienia od pracy, często nazywane również urlopami okolicznościowymi, to dni wolne od pracy, przysługujące pracownikowi w związku z ważnymi wydarzeniami rodzinnymi lub osobistymi. Jakie są rodzaje okolicznościowych zwolnień? Przeczytaj!

24 czerwca 2024

Prawo pracy

Na czym polega zakaz przygotowań do rozwiązania stosunku pracy?

Nowelizacja Kodeksu Pracy wprowadza istotne zmiany w zakresie ochrony praw pracowniczych. Zmiany mają mieć wpływ na stałość zatrudnienia. Dowiedz się, na czym polega zakaz przygotowań do rozwiązania stosunku pracy i jakich grup pracowników dotyczy!

21 czerwca 2024

Prawo pracy

Przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę

W określonych sytuacjach pracodawca, chcąc rozwiązać umowę z pracownikiem, ma obowiązek przekazać pracownikowi, jaka jest przyczyna wypowiedzenia. Czy taki obowiązek jest zawsze? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

21 czerwca 2024

Prawo pracy

Rozliczenie delegacji w ramach umowy o dzieło

Zasady rozliczania podróży służbowych są określone w przepisach i dotyczą w głównej mierze osób zatrudnionych w na podstawie umowy o pracę. Jak wygląda rozliczenie delegacji w ramach umowy o dzieło? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

17 czerwca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Umowa zlecenia ze słuchaczem zaocznego liceum, który nie ukończył 26 lat

Nie raz zleceniodawca ma problem z ustaleniem jakie składki powinien opłacać za zleceniobiorcę. Jak to wygląda, gdy umowa zlecenia ze słuchaczem zaocznego liceum? Czy wynagrodzenie jest wówczas oskładkowane i opodatkowane? Przeczytaj!

13 czerwca 2024

Prawo pracy

Jakie są różnice między umową o dzieło a umową o roboty budowlane?

Kodeks cywilny reguluje wiele rodzajów umów. Są w nim również opisane różnice między umową o dzieło a umową o roboty budowlane. Jakie kryterium decyduje o tym, którą umowę zawrzeć z wykonawcą? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule.

12 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów