0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Wynagrodzenie chorobowe po przejęciu firmy przez nowego pracodawcę

Fakt przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę może wpływać na uprawnienia pracownika dotyczące wynagrodzenia chorobowego i zasiłku chorobowego. Jak wyliczyć wynagrodzenie chorobowe po przejęciu firmy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

2 grudnia 2022

Prawo pracy

Wymiar czasu pracy w ruchu ciągłym

Sposób ustalania obowiązującego pracownika wymiaru czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym określono w kodeksie pracy. Jak jednak wyliczyć wymiar czasu pracy w ruchu ciągłym? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat pracy w ruchu ciągłym!

23 listopada 2022

BHP w firmie

Wzór rejestru wypadków

W razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany podjąć niezbędne działania. Wśród jego obowiązków jest poradzenie rejestru wypadków. Jakie dane zawiera taki rejestr i w jakiej formie powinien być prowadzony? Pobierz bezpłatny wzór rejestru wypadków!

21 listopada 2022

Prawo pracy

Rozliczanie czasu pracy w przypadku przepracowania niepełnego okresu rozliczeniowego

Prawidłowe rozliczanie czasu pracy ma istotne znaczenie, gdyż na tej podstawie ustalane jest należne pracownikowi wynagrodzenie. Co w przypadku gdy pracownik nie przepracuje pełnego okresu rozliczeniowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 listopada 2022

Prawo pracy

Wypłata wynagrodzenia po ugodzie sądowej

W sporach pomiędzy pracodawcą a pracownikiem dotyczących finansów często pojawia się pytanie jaką wartość powinna przybrać wypłata wynagrodzenia po ugodzie sądowej. Czy należna jest w kwocie netto czy kwocie brutto? Przeczytaj i przekonaj się!

17 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Śmierć przedsiębiorcy – jak rozliczyć ZUS i podatek?

Śmierć przedsiębiorcy wpływa na stan prawy prowadzonej przez niego działalności. Do tego dochodzą osobne przepisy spadkowe. Jak prawidłowo rozliczyć składki ZUS i podatek po śmierci przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

14 listopada 2022

Prawo pracy

Odpoczynek dobowy w przypadku pracy dodatkowej

Kodeksu pracy nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia pracownikowi, w każdej dobie, co najmniej 11-godzin nieprzerwanego odpoczynku. Czy odpoczynek dobowy jest także konieczny w przypadku pracy dodatkowej? Przeczytaj w naszym artykule!

10 listopada 2022

Prawo pracy

Ochrona przed zarzutem dyskryminacji - o czym warto wiedzieć?

Jednym z najważniejszych obowiązków pracodawców jest przestrzeganie zasad równego traktowania w zatrudnieniu. Jednakże należy do tego podchodzić z rozsądkiem. Jaki dowody należy mieć, aby była skuteczna ochrona przed zarzutem dyskryminacji? Dowiedz się!

8 listopada 2022

Urlopy i inne

PIP: plan urlopów nie decyduje o dacie urlopu

Plan urlopów wypoczynkowych w firmie tworzony jest po to, aby ułatwić organizację pracy w zakładzie, w czasie nieobecności pracowników, szczególnie w sezonie urlopowym. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo skonstruować taki plan!

7 listopada 2022

Prawo pracy

Gromadzenie dokumentów pracowniczych i ubezpieczeniowych - okresy przechowywania dokumentacji pracowniczej

Gromadzenie i przechowywanie dokumentacji pracowniczej należy do podstawowych obowiązków pracodawcy, a jego zaniedbanie, poza zagrożeniem karą grzywny. Jak należy przechowywać dokumenty? Jakie są okresy przechowywania dokumentacji pracowniczej? Sprawdź!

4 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów