0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Korekta listy płac - kiedy i jak ją sporządzić?

Dostarczenie zwolnienia lekarskiego po czasie czy też omyłkowe wypłacenie zbyt niskiego wynagrodzenia skutkuje koniecznością skorygowania listy płac. Kiedy korekta listy płac jest konieczna? Pracodawco, sprawdź, jak ją sporządzić!

28 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Działalność gospodarcza w trakcie urlopu wychowawczego

Jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś skorzystać z urlopu wychowawczego, czy może przebywasz na urlopie wychowawczym z tytułu etatu i chciałbyś rozpocząć działalność gospodarczą? Działalność gospodarcza w trakcie urlopu wychowawczego jest możliwa. Przeczytaj!

22 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Przejście z ZUS na KRUS - jak to możliwe?

Czy możliwe jest przejście z ZUS na KRUS? Kto może dokonać takiej zmiany i jakie warunki należy spełnić, aby było to możliwe? Jakie zasady obowiązują? Przeczytaj artykuł, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania!

13 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Korygowanie dokumentów rozliczeniowych dla ZUS - na przykładach

Obowiązkiem pracodawcy jest rozliczanie z ZUS-em poprzez przekazywanie dokumentów rozliczeniowych. Zdarzają się sytuacje, kiedy konieczna jest korekta tych dokumentów. W artykule przedstawiamy, jak wygląda korygowanie dokumentów rozliczeniowych.

8 lutego 2024

Ubezpieczenie ZUS

Prezenty z ZFŚS a opodatkowanie i oskładkowanie

W okresie świątecznym pracodawca może przyznać pracownikom prezenty świąteczne. Jednak czy takie prezenty mogą być finansowane ze środków ZFŚS? Czy prezenty z ZFŚS podlegają opodatkowaniu i oskładkowaniu? Odpowiedź poznasz czytając nasz artykuł!

22 listopada 2023

Prawo pracy

Zleceniobiorca delegowany do pracy za granicę a składki ZUS i podatek

W ramach umowy zlecenie zleceniobiorca może zostać oddelegowany do pracy za granicę. Dowiedz się, na jakich zasadach zleceniobiorca delegowany do pracy za granicę otrzymuje świadczenia? Przeczytaj nasz artykuł!

17 listopada 2023

Prawo pracy

Ruchomy czas pracy - jak go stosować?

Coraz więcej firm decyduje się na elastyczne kreowanie czasu pracy. Ruchomy czas pracy to zdecydowanie wygoda dla pracowników. Pracodawcy powinni jednak pamiętać, że powinien on spełniać określone normy. Jakie? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

21 sierpnia 2023

Prawo pracy

Likwidacja działalności - kiedy rozwiązać umowy z pracownikami?

Przedsiębiorca, w przypadku likwidacji działalności, powinien rozwiązać umowę o pracę ze wszystkimi pracownikami. Z jaką datą należy wręczyć pracownikom wypowiedzenie? Czy rozwiązanie umowy i likwidacja działalności powinny zbiegać się w czasie? Sprawdź!

27 lipca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Zwolnienie lekarskie pracownika a deklaracje rozliczeniowe

Pracownik, który przebywa na L4, powinien zostać wykazany w raporcie imiennym ZUS RSA dołączonym do deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA. Jak wypełnić ten raport? Jak rozliczyć w ZUS-ie zwolnienie lekarskie pracownika? Sprawdź koniecznie!

31 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wypadek przy pracy a rozliczenia z ZUS - cz. I

Za wypadek przy pracy pracownikowi należy się zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego w wysokości 100% podstawy. Co się stanie, jeśli wypadek zostanie stwierdzony po wypłacie wynagrodzenia i rozliczenia z ZUS? Jak dokonać korekty deklaracji?

25 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów