0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Czynności sprawdzające - czym się różnią od postępowania lub kontroli?

Wobec podatnika Urząd Skarbowy najczęściej może toczyć postępowanie lub kontrole podatkową. Jednak istnieje również mniej formalna procedura czyli czynności sprawdzające. Czym są? Jakie uprawnienia posiada organ w ich toku? Przeczytaj w artykule.

24 marca 2020

Księgowość firm

Świadczenia na rzecz pracowników - czy trzeba wystawiać paragony?

Wielu pracodawców prowadzi świadczenia na rzecz pracowników w formie usług i towarów. Zgodnie z prawem pracownicy traktowani są jako osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Czy pracodawca musi udokumentować takie świadczenie? Przeczytaj!

1 września 2020

Podatek VAT

Płatność kartą w świetle VAT - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Płatność kartą w świetle VAT - kiedy powstaje obowiązek podatkowy, co jest podstawą rozliczenia podatku? A co, gdy płatność kartą następuje przed dostawą lub wykonaniem usługi? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

17 stycznia 2022

Podatek VAT

House flipping w świetle przepisów ustawy o PIT i VAT

Poszukiwanie nowych sposobów na zarabianie pieniędzy zaowocowało powstaniem nowej działalności, która polega na poszukiwaniu nieruchomości do remontu, remoncie i następnie jej sprzedaży. Sprawdź czym jest house flipping i jakie ma skutki podatkowe.

17 stycznia 2022

Prawo spółek

Likwidacja spółki jawnej a przekazanie majątku wspólnikom

W momencie zakończenia działalności spółki jawnej, co do zasady pozostaje majątek spółki, który podlega rozdysponowaniu pomiędzy poszczególnych wspólników. Likwidacja spółki jawnej wiąże się więc z przekazaniem majątku wspólnikom.

24 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Działalność rolnicza - czym się różni od działalności gospodarczej?

Działalność gospodarcza i działalność rolnicza różnią się diametralnie pod względem przepisów podatkowych. Podatnik musi odróżnić dochód uzyskany z jednej i drugiej formy prowadzenia firmy. Przeczytaj, jak to robić i jakie występują wyjątki w prawie.

23 marca 2022

Księgowość firm

Odliczenie składek zapłaconych za granicą

Od wypłacanego wynagrodzenia pracodawca pobiera składki, które są rozdzielane na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne pracownika. Sprawdź czy jest możliwe i jak powinno wyglądać prawidłowe odliczenie składek zapłaconych za granicą.

23 października 2018

Podatek VAT

Amortyzacja samochodu osobowego wykorzystywanego w sposób mieszany

Amortyzacja samochodu wykorzystywanego do celów służbowych, jak i prywatnych może być odpisana od pełnej wartości samochodu. Przeczytaj, jak dokonać amortyzacji samochodu osobowego z 50% odliczeniem VAT i w jakich sytuacjach amortyzacja nie jest możliwa!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Skutki podatkowe podziału spółki - praktyczne omówienie dla obu stron

Uzyskanie przychodu podatkowego jest możliwe m.in. przez wydanie majątku spółki. Skutki podatkowe podziału spółki nie dla wszystkich przedsiębiorców są jasne. Konsekwencje podziału będą miały wyraz w podatku dochodowym od osób prawnych.

17 stycznia 2022

Księgowość firm

Kary za fałszywe faktury - jak wysokie są sankcje?

Wprowadzenie fikcyjnych faktur do obiegu gospodarczego grozi otrzymaniem kary pieniężnej. Jak wysokie są sankcje za wystawianie faktur niezgodnych z prawem? Jakie grożą kary za fałszywe faktury? Więcej informacji znajdziesz czytając nasz artykuł.

15 września 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów