0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Dla Pracownika

Workation a Kodeks pracy

Nowe trendy, wskazują na konieczność zadbania o tzw. work-life balance. Przepracowanie obniża efektywność samej pracy, a może mieć także wpływ nażycie prywatne. W związku z powyższym coraz większą popularność zyskuje workation. Czym one jest? Sprawdź!

6 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Czym jest rękojmia wiary publicznej księgi wieczystej?

Co do zasady nieruchomość powinna mieć założoną księgę wieczystą, która to jest istotnym elementem przy rękojmi wiary publicznej. Czym jest ten rodzaj rękojmi? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki cel ma rękojmia wiary publicznej księgi wieczystej!

17 listopada 2021

Prawo gospodarcze

Skarga na czynności urzędnika - jak należy ją rozumieć?

Skarga na czynności urzędnika państwowego jest instytucją, którą każdy obywatel ma prawo złożyć w uzasadnionych przypadkach. Jak zatem należy rozumieć niniejszą skargę oraz jaki przedmiot powinna zawierać? W artykule poznasz najważniejsze informacje!

22 kwietnia 2022

Prawa konsumenta

Upadłość po śmierci dłużnika – czy to możliwe?

Zarządca sukcesyjny prowadzi bieżące sprawy przedsiębiorstwa, po śmierci właściciela zapewniając funkcjonowanie firmy do czasu zakończenia procesu spadkowego. Co w przypadku, gdy zmarły miał długi? Czy upadłość po śmierci dłużnika jest możliwa? Sprawdź!

22 maja 2022

Księgowość firm

Podwyższenie wkładów w spółce cywilnej - czy jest możliwe?

Współka cywilna powstaje w momencie zawarcia umowy przez minimum dwóch wspólników. Obowiązkiem wspólników jest wniesienie wkładów do spółki. Może się zdarzyć sytuacja w której jeden wspólnik będzie prosił o podwyższenie wkładów po zawiązaniu umowy.

26 października 2021

Prawa konsumenta

Naprawa pojazdu z OC sprawcy – części oryginalne czy zamienne?

Wypadki i stłuczki z udziałem pojazdów mechanicznych są na porządku dziennym. Następstwem tych zdarzeń jest naprawa pojazdu z OC sprawcy. Jakie mamy prawa gdy zakład ubezpieczeń zastosuje nieuzasadnione potrącenia amortyzacyjne odnośnie części zamiennych?

21 października 2021

Prawo pracy

Wypowiedzenie zmieniające a aneks - kiedy się stosuje?

Zmiany postanowień zawartych w umowie o pracę działających na niekorzyść pracownika powinny zostać wprowadzone w odpowiedniej formie. Pierwszą z nich jest aneks, drugą wypowiedzenie zmieniające. Dowiedz się z artykułu czym różnią się te formy!

25 czerwca 2022

Samochód w firmie

Samochód firmowy a pracownik etatowy i pracownik B2B

Większość przedsiębiorców w swojej działalności posiada samochód firmowy, który co do zasady może użytkować właściciel firmy lub jego pracownicy. Jak wygląda udostępnionego pojazdu firmowego dla pracowników etatowych a jak dla pracowników B2B? Sprawdź!

1 listopada 2021

Ordynacja podatkowa

Podnajem pojazdów w leasingu – co warto wiedzieć?

Podnajem pojazdów w leasingu zależy głównie od zawartej umowy z finansującym. Warto zwrócić też uwagę na dwa aspekty, kiedy leasingobiorca udostępnia pojazd odpłatnie w celach kiedy nieodpłatnie. innym przypadkiem jest też chęć wynajmu na taksówkę.

28 września 2021

Prawo gospodarcze

Odpowiedzialność przedsiębiorcy przy jednoosobowej działalności gospodarczej

Prowadzenie JDG wiąże się z wieloma zaletami, np. małym kosztem założenia firmy. Warto jednak zwrócić uwagę na odpowiedzialność przedsiębiorcy przy jednoosobowej działalności. Jaka jest? Czym różni się od np. spółki cywilnej? Sprawdź w artykule!

27 września 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów