0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Niemowlę jako strona umowy cywilnoprawnej lub stosunku pracy

Zawieranie umów z osobami nieletnimi nie jest nowością. Często w reklamach widzimy wręcz dzieci nowo narodzone. Czy niemowlę jako strona umowy ma dodatkowe przywileje lub uprawnienia? Czy w ogóle jest to prawnie dopuszczalne? Sprawdź!

11 kwietnia 2022

Prawo pracy

Zatrudnienie radcy prawnego na etacie - czy jest możliwe?

Praca radcy prawnego jest bardzo specyficzna. Podpisanie umowy o pracę z taką osobą jest dopuszczalne, ale ważne jest spełnianie przy tym odpowiednich obowiązków. Jak wygląda zatrudnienie radcy prawnego na etacie? Przeczytaj i sprawdź!

11 kwietnia 2022

Dla Pracownika

Czy umowy cywilnoprawne liczą się do emerytury?

Zwykle umowa cywilnoprawna podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu. Czy dzięki temu umowy cywilnoprawne liczą się do emerytury? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź jaki wpływ mają umowy cywilnoprawne na emeryturę!

28 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Segregacja śmieci na posesji - kto może to skontrolować?

Segregacja śmieci jest obligatoryjna, jednakże nie każdy obywatel się do tych przepisów stosuje. Jakie kary są przewidziane za niedopełnianie tego obowiązku? Kiedy może odbyć się kontrola i czy można nie wpuścić na posesję osoby kontrolującej? Sprawdź!

31 stycznia 2022

Prawo pracy

Czy możliwe jest zawieranie umów w formie skanu?

Czy umowy mogą być zawierane w dowolnej formie? Kiedy możliwe jest zawieranie umów w formie skanu? Jak zawrzeć umowę elektroniczne? Czy zawsze trzeba podpisać umowę własnoręcznie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej w tym temacie!

4 kwietnia 2022

Prawo pracy

Klauzula waloryzacyjna w umowie o pracę

Okresowe podwyżki wynagrodzenia zależą od dobrej woli pracodawcy. Klauzula waloryzacyjna w umowie o pracę może zabezpieczyć pracownika np. przed skutkami inflacji. Czy takie rozwiązanie może być korzystne dla pracodawcy? Przeczytaj!

4 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Najem instytucjonalny a zawarcie umowy najmu

Umowa najmu instytucjonalnego jest umową dotyczącą lokalu mieszkalnego która jest zawierana między wynajmującym a osobą fizyczną, która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie najmu lokalu. Najem instytucjonalny a umowa - jak ją skonstruować?

29 grudnia 2023

Prawa autorskie

Czym jest licencja open source?

Korzystanie z dzieł pod ochroną prawną, które zostały zamieszczone w internecie odbywa się pod warunkiem uiszczenia stosownej opłaty lub bezpłatnie. Licencja open source pozwala na bezpłatne korzystanie z utworu tj. programu lub aplikacji komputerowej.

30 grudnia 2021

Windykacja

Zajęcie komornicze w firmie

Zajęcie komornicze to specjalne uprawnienie komornika lub sądu, których zadaniem jest odzyskanie należnego długu, również od przedsiębiorcy. Do takich zajęć nie mają prawa żadne firmy windykacyjne. Jak przebiega zajęcie komornicze w firmie? Sprawdź!

29 grudnia 2021

Ubezpieczenie ZUS

Wyrównanie zasiłku po wyroku sądowym, gdy pracodawca przestał być płatnikiem zasiłków

Osoba ubezpieczona ma prawo zwrócić się do sądu w sytuacji kiedy uważa, że wypłacany jej zasiłek jest w zbyt niskiej kwocie. Po wyroku sądu powinno być wypłacone wyrównanie zasiłku. Kiedy dochodzi od takiej sytuacji? Przeczytaj i sprawdź!

4 kwietnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów