0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Jak obliczać wynagrodzenie postojowe, nocne i za czas zwolnienia od pracy?

Pracownikowi przysługuje wynagrodzenie według zasad ustalonych w umowie o pracę. Jak obliczać wynagrodzenie postojowe, jak za pracę w nocy a jak za czas zwolnienia od pracy? O czym pamiętać, aby poprawnie wyliczyć pensje pracowników? Sprawdź!

3 lutego 2023

Prawo pracy

Osoby w szczególnej sytuacji na rynku pracy – kim są i co wynika z takiego statusu?

Jedną z form przeciwdziałania bezrobociu, dzięki której łatwiej o aktywizację zawodową, jest uzyskanie statusu osoby w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Kim jest osoba posiadająca status osoby w szczególnej sytuacji? Co daje ten status? Wyjaśniamy!

27 stycznia 2023

Prawo pracy

Kto nie może pracować w nadgodzinach - jak regulują to przepisy?

Przepisy prawa ograniczają w pewnym stopniu możliwość powierzenia pracy w nadgodzinach. Kiedy dopuszczalna jest praca w godzinach nadliczbowych? Czy funkcjonują pewne ograniczenia w tym zakresie? Kto nie może pracować w nadgodzinach? Dowiedz się!

26 stycznia 2023

Dla Pracownika

Wysokość świadczeń z ZFŚS dla emerytów i rencistów – czy można różnicować wartość?

ZFŚS tworzą pracodawcy zatrudniający według stanu na 1 stycznia danego roku co najmniej 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, Jaka jest wysokość świadczeń? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat zasad przyznawania usług i świadczeń!

25 stycznia 2023

Prawo pracy

Zajęcie komornicze wynagrodzenia pracownika niepełnoetatowego

Potrącenie z wynagrodzenia za pracę dotyczy każdej osoby, również pracowników niepełnoetatowych. Dowiedz się, jakie są obowiązki w zakresie zajęcia komorniczego oraz jak wygląda zajęcie komornicze pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy!

25 stycznia 2023

Prawo pracy

Zezwolenie na pracę w Polsce - kiedy nie jest potrzebne?

Przepisy określające zezwolenie na pracę w Polsce przez osoby pochodzące z innych państw są dość restrykcyjne i nie należą do najprostszych. Dowiedz się, wykonywanie jakiej pracy zwalnia cudzoziemca z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę w RP!

18 stycznia 2023

Prawo pracy

Jakie wyróżniamy dowody stwierdzające niezdolność do pracy?

Niezdolność do pracy z powodu choroby najczęściej powoduje absencję pracownika, która zostaje usprawiedliwiona poprzez odpowiednie zaświadczenie lekarskie. Jakie istnieją dowody stwierdzające niezdolność do pracy - odpowiadamy w niniejszym artykule!

17 stycznia 2023

BHP w firmie

Podmioty podlegające kontroli PIP– aktualny katalog

Pracodawcy podlegają kontroli wykonywanej przez Państwową Inspekcję Pracy. Jednak przepisy regulujące te uprawnienia obejmują znacznie szerszy zakres podmiotów. W poniższym artykule wyjaśniamy podmioty podlegające kontroli PIP - aktualny katalog!

13 stycznia 2023

Prawo pracy

Dodatkowe badania profilaktyczne – w jakiej sytuacji pracodawca może skierować na nie pracownika?

Prawo pracy wyróżnia trzy typy badań: wstępne, okresowe i kontrolne, jednak nie doprecyzowuje pojęcia dodatkowych badań profilaktycznych. Czym są dodatkowe badania profilaktyczne? Czy w określonych sytuacjach pracodawca może skierować na nie pracownika?

12 stycznia 2023

Prawo pracy

Czy napiwki powinny znaleźć się na liście płac?

Kwestia napiwków co do ich kwalifikacji prawnej względem uznania ich za składnik płacowy jest dość niejasna. Czy zatem napiwki powinny zostać umieszczone na liście płac? Rozpatrzmy taką sytuację na przykładzie wyroku Sądu Najwyższego!

10 stycznia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów