0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatki dochodowe

Wydatki na wynajem hali sportowej dla pracowników jako koszt podatkowy

Przedsiębiorcy coraz częściej poza pensją oferują pracownikom różne benefity. Czy wydatki na wynajem hali sportowej dla pracowników można ująć w kosztach uzyskania przychodów w firmie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej w tym temacie!

5 lipca 2023

Sprawozdawczość

Zawieszenie spółki z o.o. i jej odwieszenie a obowiązki sprawozdawcze

Zawieszenie działalności wynikać z różnych przyczyn gospodarczych, czasem spowodowane jest problemami finansowych, a czasem losowymi zdarzeniami przedsiębiorcy. Przepisy umożliwiają również zawieszenie spółki prawa handlowego, w tym spółki z o.o.

30 czerwca 2023

Podatek VAT

Numer VAT UE - jak wystawić fakturę dla podatnika, który go nie ma?

Odkąd nasz kraj został członkiem Unii Europejskiej przedsiębiorcy dokonują sprzedaży do innych krajów członkowskich. Przy takich transakcjach należy zwrócić szczególną uwagę na numer VAT UE. Dowiedz się, co należy zrobić, gdy kontrahent go nie posiada!

22 czerwca 2023

Podatki dochodowe

Podatek od spadku zgłoszonego po terminie przedawnienia

Otrzymanie spadku często wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego na gruncie podatku dochodowego. Czy uiszczenie podatku dotyczy wszystkich spadkobierców? Przeczytaj artykuł i dowiedź się, kiedy podatek od spadku jest obowiązkiem dla spadkobiercy!

1 czerwca 2023

Ewidencje księgowe

Sprzedaż gruntu niezabudowanego – jak rozliczyć?

Jak rozliczyć sprzedaż gruntu niezabudowanego? Kiedy sprzedaż gruntu podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich przypadkach możliwe jest skorzystanie ze zwolnienia z opodatkowania takiej sprzedaży podatkiem VAT.

23 maja 2023

Księgowość firm

Faktura korygująca rozwiązaniem na błędne dane nabywcy

Faktura korygująca ma za zadanie poprawić błędy w wystawionych dokumentach sprzedaży. Jednym z takich błędów może być przypadek, gdy wprowadzone dane odbiorcy są niewłaściwe. Czy w takiej sytuacji można wystawić fakturę korygującą i jak się ją ujmuje?

19 maja 2023

Podatki dochodowe

Prawo do ulgi prorodzinnej a poniesiona strata podatkowa

Prawo do ulgi prorodzinnej może przysługiwać rodzicom i opiekunom w określonych w przepisach sytuacjach. Jest jedną z najpopularniejszych ulg. Sprawdź, kiedy można skorzystać z ulgi na dziecko i jakie należny spełniać warunki?

17 kwietnia 2023

Ordynacja podatkowa

Faktura wystawiona na błędny podmiot - jak poprawnie skorygować błędy?

Często zdarzają się przypadki wystawienia faktury na kontrahenta innego niż faktyczny. Jak wówczas powinna zostać skorygowana faktura wystawiona na błędny podmiot? Czy konieczne jest wystawienie faktury korygującej nabywcę? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

12 kwietnia 2023

Księgowość firm

Wydatki na stworzenie strony internetowej a koszt podatkowy

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często podejmują decyzję o prowadzeniu strony internetowej firmy. Czy poniesione wydatki na stworzenie strony internetowej można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

6 marca 2023

Ewidencje księgowe

Opłata recyklingowa - księgowanie w KPIR

Opłata recyklingowa jest pobierana za zakup toreb z tworzywa sztucznego, ale jednocześnie nie jest pobierana za bardzo lekkie torby na zakupy. Sprawdź, jak zaksięgować opłaty recyklingowe w kosztach dochodowych firmy oraz ile wyniosą kary za jej brak!

1 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów