0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Jak opodatkować VAT koszty wysyłki przy WSTO?

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość to określenie dla sprzedaży wysyłkowej na rzecz osób prywatnych z innych krajów UE. Wielu podatników z początku ma problem, jak prawidłowo opodatkować VAT koszty wysyłki przy WSTO. Dowiedz się więcej!

25 maja 2022

Podatek VAT

Dokumentacja WSTO a brak potwierdzenia wywozu towarów

WSTO to dostawa towarów wysyłanych przez dostawcę (lub na jego rzecz) z terytorium jednego państwa członkowskiego do innego państwa członkowskiego UE przy spełnieniu pewnych warunków. Czy dokumentacja WSTO i potwierdzenie wywozu towarów są niezbędne?

25 maja 2022

Samochód w firmie

Opłata wstępna w kosztach uzyskania przychodu na gruncie CIT

Opłata wstępna jest należnością jaką przedsiębiorca wpłaca na poczet zakupionego pojazdu. Opłata wstępna w kosztach na gruncie CIT jest dozwolona, pod warunkiem spełniania przesłanek, jakie wskazuje Ustawodawca. Sprawdziliśmy, o czym należy pamiętać!

20 maja 2022

Podatki dochodowe

Błędnie wskazany przychód a limit ryczałtu

Choć ryczałt coraz chętniej wybierany jest przez przedsiębiorców, należy mieć na uwadze, że niesie on pewne ograniczenia, w tym limit przychodów. Błędnie wskazany przychód a limit ryczałtu - czy anulowana faktura może oznaczać utratę prawa do ryczałtu?

19 maja 2022

Ordynacja podatkowa

Faktury ustrukturyzowane wystawiane w KSeF - przykłady

Już teraz podatnicy mają możliwość dobrowolnego korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Dzięki temu faktury ustrukturyzowane będą w łatwy i szybki sposób wystawiane oraz udostępniane. Sprawdź, od kiedy będzie to obowiązek oraz jakie są korzyści.

28 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Płatność gotówką za usługę od kontrahenta spoza UE

Zdarza się, że kontrahenci spoza Unii Europejskiej żądają zapłaty gotówką. Jaki wpływ na rozliczenie podatkowe może mieć płatność gotówką za usługę od kontrahenta spoza UE? Czy taki zakup wciąż będzie stanowił koszt? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

1 czerwca 2022

Podatek VAT

Faktura korygująca duplikat - rozliczenie na gruncie VAT

W toku prowadzenia firmy może zdarzyć się, że faktura nie dotrze do nabywcy, zostanie zgubiona lub zniszczona. Wtedy wystawia się duplikat faktury. Czy wiesz, jak należy postąpić, jeśli zostanie wystawiona faktura korygująca duplikat in minus? Sprawdź!

1 czerwca 2022

Środki trwałe

Wymiana uszkodzonej części składowej środka trwałego - wyjaśnienie

Podatnik mający w swojej działalności środki trwałe musi się liczyć z koniecznością ich naprawy lub całkowitej wymiany. Sporna kwestią jest wymiana uszkodzonej części składowej środka trwałego. W jaki sposób rozliczyć taka naprawę? Wyjaśniamy w artykule!

1 czerwca 2022

Podatek VAT

Ulga na złe długi po śmierci dłużnika- VAT i PIT

Czy ulga na złe długi po śmierci dłużnika może być wykorzystana przez sprzedawcę? Ulgę na złe długi stosuje się w przypadku, gdy spełnione są pewne warunki. Sprawdźmy, czy można pomniejszyć kwotę podatku do zapłaty w sytuacji, gdy dłużnik nie żyje.

17 maja 2022

Podatek VAT

Opakowania zwrotne – dokumentowanie i opodatkowanie podatkiem VAT

Kupując towar w sklepie zdarza się go otrzymać w opakowaniu zwrotnym. Zwracając go do sklepu otrzymujemy zwrot zapłaconej kaucji za to opakowanie. Dla przedsiębiorców opakowania zwrotne są problematyczne pod względem opodatkowana podatkiem VAT.

16 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów