0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Kody zawodów – kompleksowe opracowanie

W 2021 roku wprowadzono obowiązek dotyczący konieczności podawania kodów zawodów podczas zgłoszenia do ZUS-u. Czy kody zawodów są obowiązkowe dla wszystkich? Jaki jest ich cel? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 września 2022

Prawo pracy

Urlop bezpłatny – o czym należy pamiętać, kiedy pracownik wróci do pracy?

Bywają sytuacje, kiedy pracownik z różnych względów udaje się na urlop bezpłatny. O czym należy pamiętać po jego powrocie z tego urlopu? Na co należy zwrócić uwagę? Jakie są obowiązki pracodawcy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

8 września 2022

Zdaniem eksperta

Wstępne badania lekarskie - obowiązek przeprowadzenia

Zatrudnienie pracownika przede wszystkim wiąże się dla pracodawcy z koniecznością skierowania pracownika na wstępne badania lekarskie. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wysłać pracownika na badania wstępne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

26 sierpnia 2022

Urlopy i inne

Urlop bezpłatny w świadectwie pracy

W sytuacji, gdy pracownik wykorzystał już cały przysługujący urlop wypoczynkowy, może on skorzystać z urlopu bezpłatnego, za który nie przysługuje wynagrodzenie. Czy pracodawca ma obowiązek wykazać urlop bezpłatny na świadectwie pracy? Sprawdź!

24 sierpnia 2022

Urlopy i inne

Wczasy pod gruszą – dla kogo i na jakich zasadach?

Pracodawca w ramach działalności socjalnej może wypłacać liczne świadczenia np. wczasy pod gruszą. Czym są wczasy pod gruszą? Czy każdy pracownik może uzyskać to dofinansowanie i ile ono wynosi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u – formularz RUD

Rok 2021 będzie wiązał się z kolejnym obowiązkiem działów kadrowych i płacowych. Konieczne będzie zgłoszenie umowy o dzieło do ZUS-u. Czy umowa o dzieło zostanie oskładkowana? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

ZUS ERP-7 (RP-7)- kiedy należy go wypełnić?

Pracownik udający się na emeryturę może poprosić pracodawcę o wystawienie zaświadczenia RP-7. Jest to dokument, który potwierdza wypłacone wynagrodzenia. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wystawienia takiego zaświadczenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

10 sierpnia 2022

Zdaniem eksperta

Kiedy powstaje obowiązek złożenia deklaracji PIT-2?

Kogo dotyczy obowiązek złożenia PIT-2 i czy pracodawca może ją składać za pracownika? Nasz ekspert odpowiada na pytanie!

21 lipca 2022

Prawo pracy

Skutki wydłużenia okresu wypowiedzenia o pracę

Umowę o pracę może wypowiedzieć każda ze stron. Okresy wypowiedzeń są ściśle uregulowane w Kodeksie pracy. Bywają jednak sytuacje, kiedy okres wypowiedzenia zostaje wydłużony. Jakie są skutki wydłużenia okresu wypowiedzenia o pracę? Sprawdź!

20 lipca 2022

Urlopy i inne

Uprawnienia urlopowe przy braku świadectw pracy od poprzednich pracodawców

Bywają sytuacje, że pracownik przyjmuje się do pracy i nie dostarcza swojemu pracodawcy świadectw pracy. Jak należy wówczas ustalić uprawnienia urlopowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat ustalania limitu urlopu!

13 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów