Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Koniec orzeczenia o niepełnosprawności – jakie kroki podjąć?

Pracodawca ma względem pracownika posiadającego stopień niepełnosprawności określone obowiązki. Koniec orzeczenia o niepełnosprawności również wiąże się z potrzebą dokonania odpowiednich zmian i spełnienia kilku zobowiązań. O czym należy pamiętać?

8 czerwca 2022

Prawo pracy

Przekroczenie progu podatkowego po uwzględnieniu zmian od 1 lipca 2022

Lipiec 2022 to kolejny miesiąc, gdzie podatników czekają następne zmiany podatkowe. Jak będzie liczone przekroczenie progu podatkowego po uwzględnieniu zmian od 1 lipca? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 czerwca 2022

Prawo pracy

Konto bankowe pracownika - czy pracownik ma obowiązek założenia konta?

Pracodawca najczęściej wypłaca wynagrodzenia pracowników na ich konta bankowe. Jednak w niektórych przypadkach pracownik nie posiała takiego konta. Czy konto bankowe pracownika jest obowiązkowe aby otrzymać wynagrodzenie za pracę? Przeczytaj artykuł!

3 czerwca 2022

Obowiązki pracownika

Nieobecność w pracy - jak ją usprawiedliwić

Nieobecność w pracy może zdarzyć się każdemu. Ważne jednak aby pracownik podał pracodawcy powód swojej absencji. W przeciwnym razie będzie ona potraktowana jako nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

25 maja 2022

Urlopy i inne

Oczekiwanie na decyzję w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego a udzielenie urlopu

Po wyczerpaniu okresu zasiłkowego pracownik ma prawo otrzymać świadczenie rehabilitacyjne. Nie zawsze jednak procedura przebiega tak, jak byśmy zakładali. Oczekiwanie na decyzję w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego ma swoje konsekwencje! Sprawdź to!

23 maja 2022

Ubezpieczenie ZUS

Mały ZUS od dochodu – przepisy w praktyce!

Obecnie przedsiębiorcy mogą korzystać z małego ZUS plus, dzięki któremu składki społeczne można naliczać od dochodu. Kto może skorzystać z tej ulgi i jak ustalić wysokość składek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

20 maja 2022

Zdaniem eksperta

Umowa o dzieło a składki ZUS za pracownika

Czy umowa o dzieło wiąże się z koniecznością zgłoszenia wykonawcy do ubezpieczeń w ZUS? Ekspert odpowiada na to pytanie!

11 maja 2022

Ubezpieczenie ZUS

Zatrudnianie cudzoziemców – prawo, podatki, ubezpieczenia

Zatrudnianie cudzoziemców wiąże się z szeregiem obowiązków, ale i konsekwencji prawnych, podatkowych i ubezpieczeniowych. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat zatrudniania cudzoziemców w Polsce i ich pobytu w naszym kraju!

8 kwietnia 2022

Prawo pracy

Nowy Polski Ład – jak wyliczyć wynagrodzenie dla pracowników?

Nowy Polski Ład wzbudza kontrowersje zarówno wśród przedsiębiorców, jak i pracowników. Nic dziwnego – zmiany prawno-podatkowe dotkną tak naprawdę każdego, kto opłaca podatki. Sprawdź na przykładach, jak zmienią się wynagrodzenia!

5 kwietnia 2022

Prawo pracy

Czy za L4 na urlopie wychowawczym należy się zasiłek?

Kiedy za L4 na urlopie wychowawczym można otrzymać wynagrodzenie chorobowe, a następnie zasiłek chorobowy? Czy gdy urodzi się dziecko na urlopie wychowawczym, wówczas ma się prawo do zasiłku macierzyńskiego? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!

4 kwietnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów