Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe – jakie są różnice?

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe to częste zagadnienie poruszane przez przedsiębiorców i nie tylko. Istnieją dwie z pozoru podobne składki ZUS – w naszym artykule wyjaśniamy, jakie są różnice między nimi. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

28 lutego 2022

Prawo pracy

Minimalny okres odpoczynku łączny dla wszystkich umów o pracę

Wykonywanie pracy musi odbywać się w określonych ramach czasowych. Jeśli pracownik zawiera kilka umów o pracę z tym samym pracodawcą, powstaje pytanie, jak obliczyć łączny minimalny okres odpoczynku. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

10 lutego 2022

Prawo pracy

Śmierć zleceniobiorcy a obowiązki zleceniodawcy

Śmierć zleceniobiorcy, choć bywa zdarzeniem rzadkim, to jest prawdopodobna. Konieczne jest wówczas podjęcie odpowiednich działań. Jak będzie kształtowała się kwestia ZUS-u i podatków? Dowiedz się więcej na temat obowiązków pracodawcy w tym zakresie!

28 stycznia 2022

Prawo pracy

Ulga na powrót w ramach Polskiego Ładu - kto z niej skorzysta?

W ramach Polskiego Ładu wprowadzono kilka ulg i preferencji podatkowych. Jednym z przedstawionych projektów jest „ulga na powrót”, która ma zachęcić Polaków żyjących za granicą do powrotu do kraju. Jak ma działać? Odpowiadamy w artykule!

2 grudnia 2021

Prawo pracy

Premia uznaniowa dla zleceniobiorcy

Dodatki i premie do wynagrodzenia są najbardziej popularne w przypadku umowy o pracę. Premia uznaniowa dla zleceniobiorcy nie jest już tak powszechna, ale często przedsiębiorcy rozważają jej przyznanie. Czy jest to jednak zgodne z prawem? Wyjaśniamy!

30 listopada 2021

Zdaniem eksperta

Wstępne badania lekarskie - obowiązek przeprowadzenia

Zatrudnienie pracownika przede wszystkim wiąże się dla pracodawcy z koniecznością skierowania pracownika na wstępne badania lekarskie. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wysłać pracownika na badania wstępne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

29 listopada 2021

W kadrach

Kary za brak PPK - masowe kontrole!

PPK to system oszczędzania przeznaczony dla Polaków. Niestety nie odniósł on zamierzonego sukcesu bowiem niewielu pracowników się do niego zapisało. Teraz szykują się w związku tym liczne kontrole. Co będzie sprawdzane? Poznaj szczegóły!

16 listopada 2021

BHP w firmie

Terminy badań lekarskich i szkoleń BHP dla pracowników w czasie epidemii

Kodeks pracy jasno precyzuje, że pracodawca nie może dopuścić do pracy pracownika bez aktualnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy. Niestety epidemia spowodowała, że zmieniły się terminy badań lekarskich. Przeczytaj!

29 października 2021

Urlopy i inne

Jak wybrać dobry program kadrowo-płacowy?

Obecnie rynek bogaty jest w ofertę oprogramowania dla firm. Dobry program kadrowo-płacowy to już nie tylko ten zainstalowany na komputerze. Dla pracodawców znaczenie ma dostępność, mobilność i cena produktu. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru?

26 października 2021

W ubezpieczeniach ZUS

Składka zdrowotna nadpłacona zostanie zwrócona przez ZUS

Składka zdrowotna od 2022 roku za sprawą nowego ładu nie będzie już mogła pomniejszać podatku co więcej będzie ona opłacana od dochodu. Co jeśli składka ta zostanie nadpłacona? Jak będzie można ją odzyskać? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

13 października 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów