0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W biznesie

W biznesie

Wyższy limit płatności zbliżeniowych kartą płatniczą

W związku z narastającą epidemią koronawirusa spółki obsługujące transakcje płatnicze wyszły z inicjatywą aby w celu zachowania ostrożności zwiększyć limit płatności bez PIN do 100 zł. Sprawdź, od kiedy będzie wyższy limit płatności zbliżeniowych!

19 marca 2020

W biznesie

Wakacje kredytowe, czyli jak koronawirus wstrzymuje spłatę kredytów

Związek Banków Polskich poinformował o wdrażaniu programu mającego na celu odroczenie terminu spłaty kredytów. Działania te mają wspomóc osoby, których sytuacja pogorszyła się ze względu na panującą epidemię. Zobacz, na czym polegają wakacje kredytowe!

17 marca 2020

W biznesie

Koronawirus – pakiet wsparcia dla firm. Na co mogą liczyć przedsiębiorcy?

Trwają prace nad specustawą mającą złagodzić gospodarcze skutki epidemii koronawirusa. Przeczytaj i dowiedz się, jakie pomysły ma rząd, co będzie zawierał pakiet wsparcia dla firm i na co mogą liczyć przedsiębiorcy, aby utrzymać płynność finansową.

17 marca 2020

W biznesie

Zamknięcie urzędów skarbowych - kolejne kroki w walce z koronawirusem!

W ramach prewencji przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zamknięte zostały urzędy skarbowe. Do kiedy potrwa zamknięcie urzędów skarbowych, w jaki sposób podatnik może skontaktować się z urzędem? Co z deklaracjami podatkowymi? Dowiedz się!

13 marca 2020

W biznesie

Głos podatnika - zgłoś pomysł jak chronić naszą gospodarkę przed koronawirusem!

Ministerstwo Finansów udostępniło dla podatników stronę "Głos podatnika". Dana strona pozwala każdemu na zgłoszenie pomysłu na usprawnienia systemu podatkowego w Polsce na gruncie PIT, VAT i CIT. Sprawdź, jak działa Głos podatnika i jak zgłosić pomysł!

11 marca 2020

W biznesie

Program magazynowy, który ułatwia zarządzanie sprzedażą

Program magazynowy to ważne narzędzie przy zarządzaniu sprzedażą, magazynem i dostawami. Dobry program jest w stanie skutecznie ułatwić te zadania i pozwala na bieżąco kontrolować sytuację firmy. Program magazynowy na każdym urządzeniu mobilnym? Sprawdź!

30 stycznia 2020

W biznesie

Fałszywe maile od urzędu skarbowego - uważaj na próbę oszustwa!

Uważaj na fałszywe maile od urzędu skarbowego! Ministerstwo Finansów ostrzega przed wiadomościami e-mail o wszczęciu kontroli przez urząd, które mogą być próbą wyłudzenia danych lub zawirusowania komputera. Dowiedz się, jak może wyglądać taki mail!

21 stycznia 2020

W biznesie

Zakaz handlu w niedzielę – co się zmieniło w 2020 r.?

Rok 2020 wprowadza nowe obostrzenia zakazu handlu w niedziele. W tym roku zrobisz zakupy niedzielne tylko 7 razy. Zobacz, które niedziele są handlowe i kogo nie dotyczy ten zakaz! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

1 stycznia 2020

W biznesie

Umowa toolingu - na czym polega?

Umowę toolingu zawierają między sobą przedsiębiorcy (zlecający i wykonawca). Jest to korzystne porozumienie, dzięki któremu jedna ze stron pozyskuje narzędzia, a druga unika opodatkowania podatkiem VAT.

30 grudnia 2019

W biznesie

Etat czy samozatrudnienie – plusy i minusy

Każda forma zatrudnienia ma swoje zalety i wady. Mimo że prowadzenie firmy gwarantuje większą swobodę, to przedsiębiorca musi zatroszczyć się o ciągłość zleceń i zadbać o formalności, w tym prowadzenie ksiąg rachunkowych.

23 grudnia 2019

W biznesie

Wsparcie Enterprise Europe Network – jak skorzystać?

Enterprise Europe Network to sieć ośrodków działających na terenie UE, wspierająca sektor małych i średnich przedsiębiorców. Z jej usług mogą skorzystać również polscy przedsiębiorcy. Jakie wsparcie można uzyskać? O tym w artykule.

18 grudnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów