Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Księgowy

Środki trwałe

Limit do 10 000 zł na jednorazowe rozliczenie kosztów firmowych!

Wraz ze zmianami, które miały miejsce w 2019 roku został podniesiony limit do 10 000 zł na jednorazową amortyzację środków trwałych. Działanie to ma zachęcić przedsiębiorców do zwiększenia wydatków inwestycyjnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 sierpnia 2021

Księgowość firm

Czy opłata za przejazd autostradą jest kosztem uzyskania przychodu?

Przedsiębiorcy często wyjeżdżają w celach związanych z prowadzoną działalnością. W związku z tym pojawia się pytanie czy opłata za przejazd autostradą moze zostać zaliczona do kosztów firmowych? Przeczytaj i sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

27 sierpnia 2021

Ewidencje księgowe

GTU 9 - jakich transakcji dotyczy i kto ma obowiązek stosowania?

GTU 9 - jaki przedsiębiorca jest zobowiązany używać jednego z kodów GTU? Poznaj transakcje, które muszą być nim oznaczone w JPK V7. Czy dokumentowanie sprzedaży i korygowanie faktur z kodem GTU znacznie różni się od poprzedniej metody? Sprawdź!

20 sierpnia 2021

Księgowość firm

Instytucja interpretacji indywidualnych - kiedy warto skorzystać ?

Masz wątpliwości odnośnie swojej sytuacji prawnej i nie wiesz jak właściwie postąpić ? Złóż wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej, a z naszego artykułu dowiedz się jakie elementy wniosku są niezbędne aby został uznany za ważny.

17 stycznia 2022

Ewidencje księgowe

Jak oznaczyć sprzedaż budynków GTU w nowej deklaracji JPK_V7?

Zajmuję się sprzedażą, dostawą budynków, budowli i gruntów. Jak mam oznaczyć sprzedaż budynków GTU w nowym JPK_V7?

25 czerwca 2022

Środki trwałe

Wartość początkowa środków trwałych i WNiP - jak ustalić?

Wartość początkowa środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych ustalana jest m. in. na podstawie sposobu ich nabycia. Przedsiębiorca powinien wiedzieć jaką metodę wyceny wartości początkowej tych elementów należy zastosować. Dowiedz się więcej!

20 sierpnia 2021

Księgowość firm

Miejsce rezydencji podatkowej - jak ustalić?

Prawidłowo ustalone miejsce rezydencji podatkowej wiąże się z określeniem miejsca zamieszkania podatnika. Spełnienie jednej z dwóch przesłanek pozwala otrzymać status polskiego rezydenta podatkowego, który podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu

16 lutego 2022

Ewidencje księgowe

GTU 11 - symbol dla usług w zakresie przenoszenia uprawnień do emisji gazów cieplarnianych w JPK V7

GTU 11 jako symbol dla usług świadczonych w zakresie przenoszenia uprawnień do emisji gazów cieplarnianych w JPK V7! Przeczytaj i sprawdź, jak wygląda dokumentowanie sprzedaży przy użyciu kodu GTU 11 oraz kiedy zachodzi obowiązek podzielonej płatności!

20 sierpnia 2021

Ewidencje księgowe

GTU 3 - oznaczenie dla dostaw olejów w nowym JPK V7!

Dowiedz się dla jakich transakcji przeznaczony jest kod GTU 3 oraz kogo dotyczy obowiązek jego stosowania! Jak wygląda dokumentowanie sprzedaży na kasie fiskalnej lub ewentualna korekta faktury z oznaczeniem GTU 3? Odpowiedzi w niniejszym artykule!

16 lutego 2022

Księgowość firm

Przedstawicielstwa przedsiębiorców zagranicznych – wniosek

Coraz chętniej zagraniczni przedsiębiorcy decydują się na prowadzenie działalności w Polsce. Dla zagranicznych przedsiębiorców została utworzona specjalna instytucja. Przedstawicielstwa przedsiębiorców zagranicznych - jakie są wymogi formalne dla wniosku?

30 maja 2022

Ewidencje księgowe

GTU 2 – obowiązkowy symbol nowej struktury JPK_V7M i JPK_V7K

GTU 2 - jeden z trzynastu kodów GTU w nowej strukturze JPK_V7 I JPK_V7K! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda sposób dokumentowania sprzedaży oraz wystawiania faktur korygujących oznaczonych kodem GTU 2 w nowej strukturze JPK_V7!

18 sierpnia 2021

Księgowość firm

Zmiany w e-handlu wprowadzone w pakiecie e-commerce

Zmiany w e-handlu od 1 lipca 2021 w ramach pakietu e-commerce zakładają uproszczenie w zakresie rozliczenia handlu elektronicznego na gruncie podatku VAT. Zmiany dotyczą świadczenia usług i dostawy towarów. Jakie nastąpiły zmiany? Dowiedz się więcej!

16 lutego 2022

Księgowość firm

Ulga badawczo-rozwojowa w działalności informatycznej

Ulga badawczo-rozwojowa funkcjonuje od niedawna, ale bardzo zyskuje na popularności. Warto jednak wiedzieć, że uprawnione do skorzystania z ulgi są podmioty prowadzące działalność innowacyjną. W artykule przedstawiamy właściwości ulgi B+R w branży IT!

16 sierpnia 2021

Księgowość firm

Zakup towaru z Chin na rzecz nabywcy z Polski a podatek VAT

Zakup towaru z Chin na rzecz nabywcy z Polski cieszy się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Czy zakup towaru z Chin jest transakcją łańcuchową? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy rozliczyć podatek VAT od zakupu towarów z Chin!

16 lutego 2022

Księgowość firm

Cena zakupu a cena nabycia - podstawowe różnice

Wielu przedsiębiorców może mieć wątpliwości kiedy i dlaczego stosuje się cenę zakupu, a kiedy cenę nabycia? Jaka jest między nimi różnica i czym się one charakteryzują? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej, czym jest cena zakupu, a czym cena nabycia!

15 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów