0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: amortyzacja-mieszkania

Artykuły:

Optymalizacja amortyzacji nieruchomości mieszkalnej

Polski Ład wprowadził zakaz amortyzacji nieruchomości mieszkalnych. Od 2023 roku podatnicy nie mogą zatem amortyzować mieszkań. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy dopuszczalna jest jednak optymalizacja amortyzacji nieruchomości mieszkalnych? Sprawdź!

17 sierpnia 2023

Rozliczenie najmu mieszkań przez wynajmującego w ramach działalności gospodarczej

Rozliczenie najmu mieszkań w ramach działalności gospodarczej odbywa się na zasadach ogólnych lub liniowo. Przeczytaj i dowiedz się, jak rozliczyć koszt nabycia lokalu oraz wydatki związane z jego utrzymaniem! Sprawdź co zrobić, gdy lokal zostaje pusty!

24 sierpnia 2020

Zasady opodatkowania przychodów z najmu prywatnego na przykładach

W przypadku gdy przedsiębiorca wynajmuje mieszkanie, uzyskany z tego tytułu przychód zobowiązany jest opodatkować. Jakie są ogólne zasady opodatkowania przychodów z najmu prywatnego i czy można dokonać wyboru formy opodatkowania indywidualnie? Sprawdź!

8 sierpnia 2018

Kalkulator amortyzacji

Sprawdź nasz kalkulator amortyzacji, wylicza odpisy amortyzacyjne metodą liniową i degresywną

8 października 2017

Amortyzacja mieszkania wykorzystywanego w prowadzonej działalności

Podatnicy wykorzystujący własne mieszkanie do prowadzenia działalności muszą pamiętać, że odpisom amortyzacyjnym podlega tylko część, która jest do tego przeznaczona. Przeczytaj i dowiedz się, jak prawidłowo powinna przebiegać amortyzacja mieszkania!

8 września 2017

Amortyzacja mieszkania - 988 zł/m2 - czy to się opłaca?

W przypadku prowadzenia działalności we własnym mieszkaniu przedsiębiorca ma prawo do wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych. Możliwa jest również amortyzacja mieszkania. Sprawdź, czy jest ona opłacalna? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

29 sierpnia 2017

Prowadzenie działalności w mieszkaniu a korzyści

Prowadzenie działalności w mieszkaniu jest często spotykanym rozwiązaniem stosowanych przez młodych przedsiębiorców. Sprawdź, jak prowadzenie firmy we własnym domu pozwoli Ci obniżyć zobowiązania podatkowe względem urzędu skarbowego.

27 października 2016

Jak amortyzować lokal mieszkalny?

Planujesz zakup lokalu mieszkalnego? Zastanawiasz się, czy będzie można go wpisać do ewidencji środków trwałych, a następnie poddać amortyzacji? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź, jak amortyzować lokal mieszkalny.

20 października 2016

Działalność w mieszkaniu - problemy rozliczeniowe a amortyzacja

Często zdarza się, że ze względu na specyfikę czy rozmiar działalności przedsiębiorca decyduje się na działalność w mieszkaniu. Czy w takim wypadku możliwa jest amortyzacja lokalu mieszkalnego? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

2 grudnia 2015

Mieszkanie jako środek trwały

Czy prowadząc działalność w prywatnym mieszkaniu, można ująć je w ewidencji środków trwałych?

9 czerwca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów