0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: choroba-pracownika

Artykuły:

Choroba pracownika podczas dnia wolnego za pracę w niedzielę i święta

Kodeks pracy przyznaje pracownikom prawo do dni wolnych od pracy w niedziele i święta. W sytuacji, gdy pracownik wykonuje pracę w weekend może otrzymać dzień wolny w tygodniu. Jak jest rozliczana choroba pracownika w dniu wolnym? Sprawdź czytając artykuł!

9 kwietnia 2024

Nieobecność w pracy - jak ją usprawiedliwić

Nieobecność w pracy może zdarzyć się każdemu. Ważne jednak aby pracownik podał pracodawcy powód swojej absencji. W przeciwnym razie będzie ona potraktowana jako nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

25 października 2023

Sąd – choroba pracownika a kontakt z pracodawcą

Choroba pracownika a kontakt z pracodawcą. Czy takowy jest w ogóle możliwy? Czy choroba pracownika zwalania go z kontaktu i współpracy z przełożonym lub pracownikami? Jakie stanowisko w tym zakresie przyjmują wyroki sądowe? Przeczytaj nasz artykuł!

25 września 2023

Oczekiwanie na decyzję w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego a udzielenie urlopu

Po wyczerpaniu okresu zasiłkowego pracownik ma prawo otrzymać świadczenie rehabilitacyjne. Nie zawsze jednak procedura przebiega tak, jak byśmy zakładali. Oczekiwanie na decyzję w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego ma swoje konsekwencje! Sprawdź to!

25 maja 2023

Podstawa wynagrodzenia chorobowego po zmianie etatu

Jak ustalana jest podstawa wynagrodzenia chorobowego po zmianie etatu? Przeczytaj artykuł i sprawdź jak się zmienia!

8 maja 2023

Choroba pracownika - wskazówki dla pracodawcy

Choroba pracownika wiąże się z pewnymi obowiązkami, które należą zarówno do pracownika jak i pracodawcy. Jakich formalności trzeba dokonać gdy pracownik choruje? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat rozliczenia absencji pracownika!

6 października 2022

Badania lekarskie po chorobie a kilka miejsc pracy

Pracownik, który choruje przez co najmniej 30 dni zobowiązany jest do wykonania badań lekarskich. Co w sytuacji kiedy pracownik pracuje u kilku pracodawców? Czy badania lekarskie po chorobie należy wykonać dla każdego pracodawcy oddzielnie? Sprawdź!

26 kwietnia 2022

Choroba pracownika nie zawsze chroni przed zwolnieniem

Choroba pracownika nie zawsze uchroni go przed zwolnieniem. Pracownicy na zwolnieniu lekarskim podlegają ochronie, jednak są sytuacje, w których pracodawca może zakończyć współprace z chorym pracownikiem. Więcej o nich dowiesz się z naszego artykułu!

28 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów