0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: czynnosci-sprawdzajace

Artykuły:

Czynności sprawdzające a zwrot podatku VAT

Czynny podatnik VAT mający nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym, może starać się o jego zwrot. Zdarza się, że organ podatkowy przeprowadza czynności sprawdzające by zweryfikować zasadność zwrotu. Dowiedz się więcej o czynnościach sprawdzających!

22 lipca 2021

Tajemnica skarbowa i czynności sprawdzające

Zastanawiasz się, jakie informacje o twojej działalności gospodarczej może uzyskać kontrahent? Otóż tajemnica skarbowa dotyczy określonego zakresu danych, których urząd nie może udostępnić. Dowiedz się, jakich informacji nie dotyczy tajemnica skarbowa!

14 kwietnia 2021

Uprawnienia naczelników urzędów skarbowych – co się zmieni?

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt, który ma zwiększyć uprawnienia naczelników urzędów skarbowych. Co ma zostać zmienione? Przeczytaj i dowiedz się, jakie nowe reguły w sprawie kontroli i czynności sprawdzających mają zostać wprowadzone.

19 marca 2021

Czynności sprawdzające urzędu skarbowego

Jeżeli coś zwróci uwagę urzędu skarbowego, w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości, w pierwszej kolejności zastosowane zostaną mniej sformalizowane czynności sprawdzające. Dowiedz się, z naszego artykułu na czym polegają czynności sprawdzające!

10 czerwca 2019

Sprzeciw wobec kontroli w firmie - to możliwe

W sytuacji gdy w czasie kontroli podatkowej urzędnicy swoje obowiązki wykonują niezgodnie z procedurami przedsiębiorca może wnieść sprzeciw wobec kontroli w firmie. Sprawdź, w jakich sytuacjach można wnieść sprzeciw oraz w jaki sposób tego dokonać!

14 marca 2018

Czynności sprawdzające - czym się różnią od postępowania lub kontroli?

Wobec podatnika Urząd Skarbowy najczęściej może toczyć postępowanie lub kontrole podatkową. Jednak istnieje również mniej formalna procedura czyli czynności sprawdzające. Czym są? Jakie uprawnienia posiada organ w ich toku? Przeczytaj w artykule.

8 grudnia 2017

Czynności sprawdzające urzędu skarbowego

Każde wezwanie przez organ podatkowy kojarzy się z groźną kontrolą skarbową. Jak wyglądają czynności sprawdzające? Czego może zażądać od Ciebie urzędnik sprawdzający Twoją firmę. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 maja 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów