0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: decyzja-administracyjna

Artykuły:

Ostateczna decyzja administracyjna - zmiana a uchylenie

Decyzje wydawane przez urzędników mają znaczący wpływ na życie obywateli. Może się jednak okazać, że wydana ostateczna decyzja administracyjna ulegnie zmianie lub zostanie uchylona! Jakie w tym przypadku muszą zostać spełnione przesłanki? Odpowiadamy!

12 stycznia 2023

Jak odbywa się zaskarżanie decyzji ZUS-u?

Przedsiębiorca ma prawo do zaskarżenia wydanej wobec niego decyzji ZUS-u. Czy w tym celu musi wnieść odwołanie do sądu? Jak odbywa się zaskarżanie decyzji ZUS-u? O czym należy pamiętać? Przeczytaj i dowiedz się więcej w tym temacie!

14 grudnia 2022

Czym jest decyzja administracyjna?

Decyzja administracyjna rozstrzyga sprawę co do jej istoty w całości lub w części albo w inny sposób kończy ją w danej instancji. Jednakże, aby dany akt władczy mógł zostać uznany za decyzję, musi zawierać niezbędne elementy.

8 czerwca 2019

Decyzja administracyjna w przypadku zarządu sukcesyjnego

Decyzja administracyjna związana z wykonywaną przez zmarłego przedsiębiorcę działalnością, nie wygasa z chwilą jego śmierci. Jest ona ważna przez trzy lub sześć miesięcy - w zależności od tego, czy przedsiębiorca ustanowił zarząd sukcesyjny.

30 kwietnia 2019

Cofnięcie decyzji administracyjnej i jej skutki

Cofnięcie decyzji administracyjnej możliwe jest poprzez jej uchylenie bądź zmianę. Kto może stwierdzić nieważność uprzednio wydanej decyzji? Czy możliwe jest wydanie nowej? Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie są skutki cofnięcia decyzji administracyjnej!

24 kwietnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów