0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: instytucja-czynnego-zalu

Artykuły:

Schematy podatkowe a skuteczność czynnego żalu

Przepisy o MDR wprowadziły nowy obowiązek dla niektórych podatników, który muszą raportować schematy podatkowe. Czym są schematy podatkowe? Kiedy należy je raportować? Czy przy niedopełnieniu obowiązku będzie skuteczny czynny żal? Sprawdziliśmy!

26 lipca 2022

Odpowiedzialność karno skarbowa - jak jej uniknąć?

Nieuregulowanie należności publicznoprawnych w terminie generuje obowiązek poniesienia odpowiedzialności. Istnieją również sposoby na jej uniknięcie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy powstaje odpowiedzialność karno skarbowa oraz jak jej uniknąć!

4 września 2017

Instytucja czynnego żalu - czym jest i na czym polega ?

Każdy przedsiębiorca ma wobec urzędu skarbowego pewne zobowiązania, jednakże często są nieświadomi, że w przypadku popełnienia wykroczenia uchronić ich może instytucja czynnego żalu. Sprawdź, kiedy czynny żal uchroni podatnika przed karą!

28 sierpnia 2017

Kary za brak kasy fiskalnej - ile wynoszą i jak ich uniknąć!

Przedsiębiorcy, co do zasady dokonujący sprzedaży na rzecz osób prywatnych i rolników ryczałtowych zobowiązani są do posiadania kasy rejestrującej. Czy brak kasy fiskalnej grozi konsekwencjami? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

9 czerwca 2017

Jak uniknąć kary za wykroczenie skarbowe?

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej nietrudno popełnić wykroczenie skarbowe bądź przestępstwo skarbowe, jednak nie zawsze musi się to wiązać z karą. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat instytucji czynnego żalu.

2 marca 2015

Czynny żal sposobem na uniknięcie kary

Podstawowym obowiązkiem przedsiębiorcy jest opłacanie w odpowiednim terminie podatków oraz składanie koniecznych deklaracji. Czy jest jakiś sposób aby uniknąć konsekwencji przy niezapłaceniu zobowiązań? Z pomocą przychodzi czynny żal. Sprawdź!

25 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów