0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: ip-box

Artykuły:

Ulga IP Box – na jakich zasadach jest przyznawana?

Podatnicy prowadzący działalność badawczo-rozwojową od 1 stycznia 2019 r. mają możliwość skorzystania z preferencji podatkowej PIT w wysokości 5%. Ulga IP Box może być stosowana do dochodów z kwalifikowanych IP. Sprawdź, kto może z niej skorzystać!

17 stycznia 2023

IP Box oczami fiskusa i narzędziem kontroli podatników

IP Box to ulga podatkowa, którą objęci są przedsiębiorcy uzyskujący dochody z tytułu kwalifikowanych praw własności intelektualnej. Jakie kryteria należy spełniać, by móc być objętym ulgą IP Box? Jak postrzegana jest ulga IP Box oczami fiskusa? Sprawdź!

5 lipca 2022

Ulgi w zeznaniu rocznym dla firm wprowadzone przez Polski Ład od 2022!

Polski Ład od 2022 roku wprowadza szereg preferencji podatkowych dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jakie nowe ulgi w zeznaniu rocznym zostały wprowadzone przez reformę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj nowe ulgi w zeznaniu rocznym już dziś!

2 lutego 2022

Jak rozliczamy koszty leasingu, paliwa i szkoleń w uldze IP BOX?

Uldze IP BOX podlegają przychody z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej. Ze względu na atrakcyjną stawkę opodatkowania, często z ulgi tej korzystają programiści. Czy podatnik przy IP BOX może rozliczyć koszty leasingu, paliwa i szkoleń?

27 sierpnia 2021

Usługi programistyczne dla zagranicznych kontrahentów - opodatkowanie

Jak należy rozliczać usługi programistyczne dla zagranicznych kontrahentów? Czy możliwe jest odliczenie podatku VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaką formę opodatkowania wybrać oraz jak wystawiać faktury dla zagranicznych kontrahentów!

12 lipca 2021

IP BOX a danina solidarnościowa - czy jest wymagana?

Ulga IP BOX jest preferencją podatkową - opodatkowanie stawką 5%. Podstawą przyznania jest spełnienie wymaganych ustawowo warunków. Czy podatnicy korzystający z ulgi IP BOX mają obowiązek odprowadzania daniny solidarnościowej? Przeczytaj nasz artykuł!

21 czerwca 2021

Ulga IP BOX bez bieżącej ewidencji - rewolucyjny wyrok WSA!

Chcąc obniżyć należny podatek, przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnych ulg podatkowych. Jednym z możliwych sposobów jest ulga IP BOX. Warunkiem do skorzystania z niej jest spełnienie szeregu wymogów. Przeczytaj najnowszy wyrok sądu w tej sprawie!

21 kwietnia 2021

IP BOX – skarbówka utrudnia skorzystanie z ulgi!

Programiści w związku z wydawaniem interpretacji indywidulanych przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, mają problem z z ich procesem uzyskania. Jakie utrudnienia ze strony urzędu skarbowego napotykają podatników ubiegających się o ulgę?

16 kwietnia 2021

Opodatkowanie dochodu ze sprzedaży praw autorskich IP BOX

Gospodarka zarówno światowa jak i krajowa charakteryzuje się dużą innowacyjnością. Podmioty, które prowadzą działalność innowacyjną, mają możliwość skorzystania z preferencji podatkowych. Sprawdź, opodatkowanie dochodu ze sprzedaży praw autorskich IP BOX!

3 marca 2021

Ulga IP Box – kto może z niej skorzystać?

W zeznaniu za rok 2019 niektórzy podatnicy mogą skorzystać z IP Box – preferencyjnej stawki podatku. Przysługuje ona twórcom czerpiącym przychody z praw posiadania w ramach działalności badawczo-rozwojowej. Czym dokładnie jest ulga IP Box? Sprawdź!

7 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów