0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: kontrola-z-zus

Artykuły:

Kontrola ZUS – czy organ może podważyć podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę?

Kto przeprowadza kontrole ubezpieczonych? Co obejmuje kontrola ZUS? Czy ZUS może podważyć zawartą umowę o pracę z pracownikiem? Co może być podstawą do kwestionowania umowy o pracę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

3 października 2022

Kiedy ZUS podważa podleganie ubezpieczeniom?

Bywają sytuacje, kiedy ZUS podważa podleganie ubezpieczeniom i w konsekwencji pracownik może otrzymać mniejsze świadczenia lub jego umowa może zostać podważona. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat kontroli ZUS oraz dalszych konsekwencji!

22 kwietnia 2021

Kontrola z ZUS i US jeszcze w czasie pandemii!

Epidemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła, a już zapowiadane są kontrole przedsiębiorców korzystających z Tarczy Antykryzysowej Tarczy Antykryzysowej. Czego może dotyczyć kontrola z ZUS i US? Na co się przygotować? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

10 czerwca 2020

Kontrola przez ZUS - prawa i obowiązki płatnika w trakcie kontroli

Kontrola przez ZUS u płatnika składek ma na celu weryfikację poprawności i terminowości odprowadzanych składek. Jakie uprawnienia mają inspektorzy ZUS oraz płatnicy składek w trakcie kontroli? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

11 marca 2020

Kontrola przedsiębiorcy w świetle ustawy Prawo przedsiębiorców

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z możliwością zetknięcia się przedsiębiorcy z różnymi kontrolami. Jak powinna przebiegać kontrola i czy można się jej sprzeciwić? Sprawdź, kontrola przedsiębiorcy w świetle ustawy prawo przedsiębiorców!

28 stycznia 2020

Kontrola z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - jakie dokumenty przygotować?

Przedsiębiorco, czy wiesz jakie dokumenty obejmuje kontrola z Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Kontrola ma na celu sprawdzenie poprawności realizowanych obowiązków w zakresie prawa podatkowego. Sprawdź, jakie dokumenty będą potrzebne

31 sierpnia 2017

Kontrola z ZUS, jak wygląda i jak się do niej przygotować?

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność może się spotkać nie tylko z kontrolą skarbową, ale również z kontrolą ze strony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jak wygląda kontrola z ZUS i jak się do niej przygotować? Zobacz!

25 sierpnia 2017

Kontrola wykonywania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych

Kontrola wykonywania zadań z zakresu ubezpieczeń społecznych przez płatników składek jest regulowana Ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych. Dowiedz się więcej o przeprowadzanych kontrolach i o tym jak się do nich przygotować? Przeczytaj nasz artykuł!

20 sierpnia 2017

Kontrola ZUS - jak przebiega?

Kontrola ZUS dotyczy zarówno płatników składek - przedsiębiorców jak i osób ubezpieczonych. Kontrola ZUS powinna być przeprowadzana co najmniej raz na 5 lat. O zamiarze przeprowadzania kontroli, ZUS musi poinformować odpowiednio wcześniej.

10 kwietnia 2016

Kontrola przez ZUS

12 sierpnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów