0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: korekta-odpisow-amortyzacyjnych

Artykuły:

Amortyzacja środków trwałych wycofanych z poprzedniej firmy

Zmieniasz formę prowadzenia działalności i zastanawiasz się, czy wcześniej wycofane środki trwałe możesz wnieść do nowej działalności i amortyzować? Czy amortyzacja środków trwałych wycofanych z poprzedniej działalności wymaga dokonywania korekty odpisów?

31 sierpnia 2021

Jak rozliczyć zwrot środka trwałego podlegającemu amortyzacji?

W prowadzeniu działalności, może się zdarzyć, że zakupiony i amortyzowany środek trwały zostanie zwrócony sprzedawcy. Jak rozliczyć zwrot środka trwałego, który jest już amortyzowany w firmie? Czy konieczna jest korekta dokonanych odpisów amortyzacyjnych?

8 marca 2021

Otrzymanie dotacji a korekta odpisów amortyzacyjnych

W niektórych sytuacjach uzyskanie przez przedsiębiorcę środki powodują dokonanie korekt. Otrzymana dotacja stanowi wsparcie, ale niesie również wiele wątpliwości. Sprawdź, kiedy potrzebna jest korekta odpisów amortyzacyjnych związana z otrzymaniem dotacji

15 maja 2020

Korekta odpisów amortyzacyjnych po otrzymaniu dotacji

Wydatki poniesione na zakup środków trwałych finansowanych dotacją nie stanowią kosztu uzyskania przychodu. Dowiedz się, kiedy konieczna jest korekta odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych ujętych w kosztach firmowych po refundacji dotacją!

23 stycznia 2019

Korekta odpisów amortyzacyjnych - jak jej dokonać?

Przedsiębiorcy posiadający firmowe środki trwałe muszą pamiętać o dokonywaniu odpisów amortyzacyjnych. Czy wiesz, kiedy konieczna jest korekta odpisów amortyzacyjnych. Sprawdź, odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

27 stycznia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów