0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

39 wyników dla tematu: ksiega-przychodow-i-rozchodow

Artykuły:

Księga przychodów i rozchodów - wszystko co warto wiedzieć!

Księga przychodów i rozchodów jest ewidencją księgową, która służy ujmowaniu operacji gospodarczych w formie uproszczonej. Kto powinien prowadzić KPiR? Kto może zostać zwolniony z tego obowiązku? Jak ewidencjonować w niej zdarzenia gospodarcze? Sprawdź!

28 lipca 2023

KPiR - zakładanie Księgi Przychodów i Rozchodów

Najczęściej wybieraną formą prowadzenia ewidencji księgowej przez małych i mikro przedsiębiorców jest Księga Przychodów i Rozchodów (w skrócie KPiR). Jakie elementy powinna zawierać prawidłowa KPiR oraz jakie ma ona funkcje? Sprawdź w artykule!

21 lipca 2023

Koszty na przełomie roku w KPiR - jak wykazać?

Przedsiębiorcy często mają wątpliwość jak zaewidencjonować koszty, zwłaszcza gdy wydatki zostały poniesione na przełomie roku. Sposób ujęcia wydatku zależy od przyjętej metody ujmowania kosztów. Zobacz, jak ujmować koszty na przełomie roku w KPiR.

16 lutego 2023

Zapisy w KPiR na podstawie opisu - kiedy to możliwe?

KPiR jest ewidencją, w której ujmowane są operacje gospodarcze przedsiębiorstwa. Aby zaliczyć dany wydatek do kosztów podatkowych należy dokonać zapisów w KPiR oraz je udokumentować. Zapisy w KPiR na podstawie opisu - kiedy to możliwe? Sprawdź!

24 stycznia 2022

Pełna księgowość - kiedy przedsiębiorca ma obowiązek na nią przejść?

Stosowanie uproszczonej formy księgowości jest proste i bardzo wygodne. Jednak co się stanie, jeśli przychody przedsiębiorcy przekroczą kwotę 2 000 000 euro? Czy zacznie go obowiązywać pełna księgowość? Sprawdź! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

7 października 2021

Księga przychodów i rozchodów – must-know

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest związane z pewnymi obowiązkami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest księga przychodów i rozchodów, jakie znaczenie ma remanent w przedsiębiorstwie oraz zasady według których należy go sporządzić

3 marca 2021

Księga Przychodów i Rozchodów - podstawowe informacje

Księga Przychodów i Rozchodów służy do prowadzenia ewidencji księgowej. Jej budowa została określona w rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie prowadzenia księgi. Dowiedz się, w jaki sposób podatnik ma obowiązek prowadzić uproszczoną ewidencję!

30 września 2020

Księga przychodów i rozchodów - konstrukcja

Księga przychodów i rozchodów jest jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia ewidencji zdarzeń gospodarczych. Na jej podstawie określa się m. in. wysokość zobowiązania z tytułu podatku dochodowego. Dowiedz się jak wygląda prawidłowa budowa KPiR!

7 sierpnia 2019

Księga przychodów i rozchodów - wzór z omówieniem

Księga przychodów i rozchodów jest jedną z form prowadzenia księgowości w firmie. Sprawdź, kto ma obowiązek prowadzenia jej, jak wygląda jej konstrukcja oraz jakie informacje musi zawierać! Pobierz darmowy wzór KPiR w formacie PDF i DOCX.

16 lipca 2019

Nowa księga przychodów i rozchodów - elektroniczna KPiR w 2020 roku!

Nowości w KPiR czyli jak powinna wyglądać elektroniczna księga przychodów i rozchodów w 2020 roku? Zobacz jak wypełnić obowiązek prowadzenia JPK_KPIR i bezpiecznie rozliczać się z Urzędem Skarbowym! Co wnoszą nowe przepisy rozporządzenia w sprawie kpir?

12 lipca 2019

Księga przychodów i rozchodów - kto powinien ją prowadzić?

Podatkowa księga przychodów i rozchodów - kto powinien ją prowadzić? Jakie formy opodatkowania podatkiem dochodowym występują w Polsce? Czym jest działalność gospodarcza w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

26 lutego 2019

Księgowość uproszczona - wszystko, co warto wiedzieć

Prowadząc działalność przedsiębiorcy mogą rozliczać się z fiskusem na podstawie pełnej księgowości lub księgowości uproszczonej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, z jakimi konsekwencjami ewidencyjnymi wiąże się księgowość uproszczona w firmie!

22 maja 2018

Jak prowadzić KPiR - księgę przychodów i rozchodów?

Podatkowa księga przychodów i rozchodów została przewidziana wyłącznie do celów podatkowych - to na jej podstawie dokonuje się ustalenia głównej podstawy opodatkowania. Dowiedz się, czytając nasz artykuł jak prowadzić KPiR!

31 grudnia 2017

Księga przychodów i rozchodów - wszystko o jej prowadzeniu

Prowadząc działalność gospodarczą opodatkowana na zasadach ogólnych przedsiębiorcy mają obowiązek prowadzenia KPiR. Jak powinna wyglądać poprawnie prowadzona księga przychodów i rozchodów oraz kto powinien ją prowadzić? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

21 grudnia 2017

Nota obciążeniowa w KPiR - sposoby księgowania

Przedsiębiorco, czy wiesz na podstawie jakich dokumentów można dokonywać wpisów w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy nota obciążeniowa stanowi dokument księgowy który stanowi podstawę do ujęcia w ewidencji!

11 grudnia 2017

Księga przychodów i rozchodów - najważniejsze zmiany

Księga przychodów i rozchodów to jedna z podstawowych ewidencji prowadzonych przez przedsiębiorców. Czy wiesz, jak rozliczyć koszty działalności badawczo-rozwojowej w KPiR oraz jakie inne zmiany weszły w życie? Sprawdź, czytając nasz artykuł!

23 sierpnia 2017

Księgowość internetowa dla spółek cywilnych

Informatyzacja społeczna jest obecnie widoczna w różnych sferach życia przedsiębiorcy. Pojawiła się także w kwestiach księgowych. Jest przede wszystkim tańsza i pozwala zaoszczędzić czas. Zobacz, czym jest księgowość internetowa dla spółek cywilnych!

22 sierpnia 2017

Pobór podatku

11 listopada 2016

Przychody ze sprzedaży w KPiR - zasady ewidencji

Podatnik korzystający z KPiR powinien ujmować w niej wszystkie przychody ze sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo zewidencjonować przychód w przypadku wystawienia faktury VAT lub korzystając z kasy fiskalnej. Sprawdź!

11 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów