39 wyników dla tematu: ksiega-przychodow-i-rozchodow

Artykuły:

Księga przychodów i rozchodów - wszystko co warto wiedzieć!

Księga przychodów i rozchodów jest ewidencją księgową, która służy ujmowaniu operacji gospodarczych w formie uproszczonej. Kto powinien prowadzić KPiR? Kto może zostać zwolniony z tego obowiązku? Jak ewidencjonować w niej zdarzenia gospodarcze? Sprawdź!

17 czerwca 2022

KPiR - zakładanie Księgi Przychodów i Rozchodów

Kto musi prowadzić KPiR? W jakim terminie należy dokonać jej zgłoszenia w US? Czy księgę przychodów i rozchodów można prowadzić w formie elektronicznej? Jakie elementy powinna zawierać prawidłowa KPiR? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

15 lutego 2022

Zapisy w KPiR na podstawie opisu - kiedy to możliwe?

KPiR jest ewidencją, w której ujmowane są operacje gospodarcze przedsiębiorstwa. Aby zaliczyć dany wydatek do kosztów podatkowych należy dokonać zapisów w KPiR oraz je udokumentować. Zapisy w KPiR na podstawie opisu - kiedy to możliwe? Sprawdź!

24 stycznia 2022

Koszty na przełomie roku w KPiR - jak wykazać?

Przedsiębiorcy mogą mieć problem z prawidłowym zaewidencjonowaniem kosztów, zwłaszcza gdy wydatek został poniesiony na przełomie roku. Sposób ujęcia wydatku zależy od przyjętej metody ujmowania kosztów. Zobacz, jak ujmować koszty na przełomie roku w KPiR.

29 grudnia 2021

Pełna księgowość - kiedy przedsiębiorca ma obowiązek na nią przejść?

Stosowanie uproszczonej formy księgowości jest proste i bardzo wygodne. Jednak co się stanie, jeśli przychody przedsiębiorcy przekroczą kwotę 2 000 000 euro? Czy zacznie go obowiązywać pełna księgowość? Sprawdź! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

7 października 2021

Księga przychodów i rozchodów – must-know

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów jest związane z pewnymi obowiązkami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest księga przychodów i rozchodów, jakie znaczenie ma remanent w przedsiębiorstwie oraz zasady według których należy go sporządzić

3 marca 2021

Księga Przychodów i Rozchodów - podstawowe informacje

Księga Przychodów i Rozchodów służy do prowadzenia ewidencji księgowej. Jej budowa została określona w rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie prowadzenia księgi. Dowiedz się, w jaki sposób podatnik ma obowiązek prowadzić uproszczoną ewidencję!

30 września 2020

Księga przychodów i rozchodów - konstrukcja

Księga przychodów i rozchodów jest jedną z najczęściej wybieranych form prowadzenia ewidencji zdarzeń gospodarczych. Na jej podstawie określa się m. in. wysokość zobowiązania z tytułu podatku dochodowego. Dowiedz się jak wygląda prawidłowa budowa KPiR!

7 sierpnia 2019

Księga przychodów i rozchodów - wzór z omówieniem

Księga przychodów i rozchodów jest jedną z form prowadzenia księgowości w firmie. Sprawdź, kto ma obowiązek prowadzenia jej, jak wygląda jej konstrukcja oraz jakie informacje musi zawierać! Pobierz darmowy wzór KPiR w formacie PDF i DOCX.

16 lipca 2019

Nowa księga przychodów i rozchodów - elektroniczna KPiR w 2020 roku!

Nowości w KPiR czyli jak powinna wyglądać elektroniczna księga przychodów i rozchodów w 2020 roku? Zobacz jak wypełnić obowiązek prowadzenia JPK_KPIR i bezpiecznie rozliczać się z Urzędem Skarbowym! Co wnoszą nowe przepisy rozporządzenia w sprawie kpir?

12 lipca 2019

Księga przychodów i rozchodów - kto powinien ją prowadzić?

Podatkowa księga przychodów i rozchodów - kto powinien ją prowadzić? Jakie formy opodatkowania podatkiem dochodowym występują w Polsce? Czym jest działalność gospodarcza w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

26 lutego 2019

Księgowość uproszczona - wszystko, co warto wiedzieć

Prowadząc działalność przedsiębiorcy mogą rozliczać się z fiskusem na podstawie pełnej księgowości lub księgowości uproszczonej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, z jakimi konsekwencjami ewidencyjnymi wiąże się księgowość uproszczona w firmie!

22 maja 2018

Jak prowadzić KPiR - księgę przychodów i rozchodów?

Podatkowa księga przychodów i rozchodów została przewidziana wyłącznie do celów podatkowych - to na jej podstawie dokonuje się ustalenia głównej podstawy opodatkowania. Dowiedz się, czytając nasz artykuł jak prowadzić KPiR!

31 grudnia 2017

Księga przychodów i rozchodów - wszystko o jej prowadzeniu

Prowadząc działalność gospodarczą opodatkowana na zasadach ogólnych przedsiębiorcy mają obowiązek prowadzenia KPiR. Jak powinna wyglądać poprawnie prowadzona księga przychodów i rozchodów oraz kto powinien ją prowadzić? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

21 grudnia 2017

Nota obciążeniowa w KPiR - sposoby księgowania

Przedsiębiorco, czy wiesz na podstawie jakich dokumentów można dokonywać wpisów w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy nota obciążeniowa stanowi dokument księgowy który stanowi podstawę do ujęcia w ewidencji!

11 grudnia 2017

Księga przychodów i rozchodów - najważniejsze zmiany

Księga przychodów i rozchodów to jedna z podstawowych ewidencji prowadzonych przez przedsiębiorców. Czy wiesz, jak rozliczyć koszty działalności badawczo-rozwojowej w KPiR oraz jakie inne zmiany weszły w życie? Sprawdź, czytając nasz artykuł!

23 sierpnia 2017

Księgowość internetowa dla spółek cywilnych

Informatyzacja społeczna jest obecnie widoczna w różnych sferach życia przedsiębiorcy. Pojawiła się także w kwestiach księgowych. Jest przede wszystkim tańsza i pozwala zaoszczędzić czas. Zobacz, czym jest księgowość internetowa dla spółek cywilnych!

22 sierpnia 2017

Pobór podatku

11 listopada 2016

Przychody ze sprzedaży w KPiR - zasady ewidencji

Podatnik korzystający z KPiR powinien ujmować w niej wszystkie przychody ze sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak prawidłowo zewidencjonować przychód w przypadku wystawienia faktury VAT lub korzystając z kasy fiskalnej. Sprawdź!

11 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów