0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

39 wyników dla tematu: ksiega-przychodow-i-rozchodow

Artykuły:

KPiR a rozliczenia w walucie obcej

Coraz częściej przedsiębiorcy w prowadzonej działalności spotykają się z rozliczeniami w walutach obcych. Wokół tego typu transakcji pojawia się wiele pytań i problemów, jak np. jaki kurs walut zastosować do przeliczeń oraz które zdarzenia ująć w księdze.

3 października 2016

Jaka kara za niewłaściwe prowadzenie księgi przychodów i rozchodów?

Podatnicy prowadzący Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów są zobligowani do jej prowadzenia w sposób rzetelny i niewadliwy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaka jest kara za niewłaściwe prowadzenie księgi.

17 września 2016

Dotacje, refundacje oraz ustalenie wyniku finansowego w PKPiR

Ustalenie wyniku finansowego na koniec roku, rozliczenie dotacji i refundacji to jedne z nielicznych problemów z jakimi muszą zmierzyć się podmioty rozliczające się w ramach PKPiR. Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

2 września 2016

Dokumentowanie przychodów i dodatkowe ewidencje

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Sprawdź, jak powinno przebiegać dokumentowanie przychodów. Jakie dane powinna powinna zawierać faktura, a jakie dowód wewnętrzny? Dowiedz się, jakie ewidencje pomocnicze jesteś zobowiązany prowadzić!

25 sierpnia 2016

Przychody w KPIR

Prowadzisz księgę przychodów i rozchodów? Osiągasz przychody ze sprzedaży towarów i usług? Sprzedajesz majątek firmowy? Otrzymujesz wpływy z tytułu odsetek bankowych? Sprawdź, jak ewidencjonować przychody w KPiR!

23 sierpnia 2016

Rzetelność i niewadliwość KPiR

Rzetelność i niewadliwość KPiR to główne zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Kiedy KPiR uznaje się za nierzetelną i jaka grozi za to kara? Przeczytaj więcej na ten temat w naszym artykule!

20 sierpnia 2016

Koszty uzyskania przychodów - cz. II

Prowadząc KPiR przedsiębiorcy często napotykają problemy w ewidencji kosztów wynagrodzeń, leasingu czy faktur korygujących koszty. Sprawdź, jak poprawnie zewidencjonować koszty uzyskania przychodów w KPiR.

19 sierpnia 2016

Koszty uzyskania przychodów - cz. I

Aby prawidłowo wyliczyć zobowiązanie podatkowe z tytułu PIT przedsiębiorca powinien zewidencjonować koszty uzyskania przychodów. Sprawdź, jakie wydatki mogą stanowić koszt firmowy oraz jak należy je dokumentować.

18 sierpnia 2016

Rodzaje operacji księgowanych w KPiR - warto wiedzieć

W podatkowej księdze przychodów i rozchodów wykazuje się różne typy operacji księgowych. Do podstawowych z nich należą przychody oraz koszty ich uzyskania. Sprawdź, jak dokonywać wpisów do podatkowej księgi. Poznaj rodzaje operacji księgowanych w KPIR.

16 sierpnia 2016

KPiR musi być prowadzona na bieżąco

Zgodnie z prawem, podatnicy prowadzący KPiR zobowiązani są do dokonywania zapisów raz dziennie, na koniec dnia. Zatem KPiR musi być prowadzona na bieżąco. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 sierpnia 2016

Ewidencjonowanie przychodów w KPiR

Ewidencjonowanie przychodów w kpir obowiązuje podatników, którzy są opodatkowani na zasadach ogólnych lub podatkiem liniowym. KPiR można prowadzić osobiście lub zlecić to biuru rachunkowemu albo księgowej.

11 czerwca 2015

Opłaty skarbowe jako koszt w Księdze Przychodów i Rozchodów

W związku z prowadzoną działalnością przedsiębiorcy przedsiębiorcy dokonują różnych czynności urzędowych i ponoszą opłaty skarbowe. Czy wydatek taki może stanowić koszt uzyskania przychodu? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

27 lutego 2015

Korekta kosztów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów

Regulowanie zobowiązań względem kontrahentów ma wpływ na pozytywny wizerunek przedsiębiorcy. Kiedy musi zostać wykonana korekta kosztów przez przedsiębiorcę? Jakie są terminy składania korekt? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

27 lutego 2015

KPiR nie dla każdego przedsiębiorcy

Czy wiesz, że nie każdy przedsiębiorca musi prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów. W pewnych okolicznościach przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia z prowadzenia KPiR. Sprawdź, do której grupy podatników Ty należysz!

3 października 2014

Zestawienia miesięczne w KPiR

Prowadzenie działalności gospodarczej na zasadach ogólnych na podstawie księgi przychodów i rozchodów jest w Polsce najczęstszym sposobem rozliczania się z urzędem skarbowym.

3 marca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów