Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: mpp

Artykuły:

Oznaczenie MPP na fakturach zaliczkowych

Mechanizm podzielonej płatności jest specjalnym typem płatności, który polega na tym, że płatność za usługę lub dostawę towarów zostaje podzielona na kwotę netto i podatek VAT. Sprawdź, czy oznaczenie MPP na fakturach zaliczkowych jest obowiązkowe?

12 sierpnia 2024

Jakie są skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności?

Skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności mogą dotknąć sprzedawcy, jak i nabywcy. Podatnicy muszą być świadomi konsekwencji za niestosowanie się do obligatoryjnego MPP, które są określone bezpośrednio w ustawie o VAT. Co to za sankcje? Sprawdź

21 czerwca 2024

Kod MPP w JPK_V7 – wszystko, co musisz wiedzieć

Jak oznaczane są płatności z zastosowaniem MPP w JPK_V7? Kiedy należy stosować MPP? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy w przypadku każdej faktury z adnotacją „mechanizm podzielonej płatności” konieczne jest stosowanie odpowiedniego oznaczenia w JPK_V7.

21 kwietnia 2022

Split payment – czy można dzielić faktury?

Split payment rodzi wiele wątpliwości co do właściwego rozliczania. Podatnicy chcąc uniknąć obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności, zastanawiają się czy mogą podzielić faktury w celu uniknięcia stosowania MPP? Przeczytaj artykuł!

21 kwietnia 2022

Obowiązkowy split payment - jak działa i kogo obowiązuje?

Obowiązkowy split payment wszedł w życie od listopada 2019 roku i objął wybrane branże, najbardziej narażone na nadużycia w podatku VAT. Nabywca towaru lub usługi jest zobowiązany do wpłaty równowartości VAT na specjalny rachunek VAT sprzedawcy.

6 września 2021

Oznaczanie faktur MPP wciąż stanowi problem dla podatników VAT

Od 1 listopada 2019 roku wszedł w życie obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności dla wszystkich podatników VAT. Oznaczenie MPP wciąż stanowi dla nich problem. Kiedy dokonać płatności przy użyciu MPP? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule!

27 lipca 2021

Biała lista i mechanizm podzielonej płatności – bądź uważny i uniknij sankcji!

Podatników prowadzących działalność obowiązują biała lista i mechanizm podzielonej płatności. Jaka jest różnica między białą listą i MPP oraz czym grozi pomylenie tych pojęć? Na co należy zwrócić uwagę? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

31 maja 2021

Mechanizm podzielonej płatności po zmianach w praktyce

Przedsiębiorcy mają obowiązek stosować mechanizm podzielonej płatności, który ma znaczny wpływ na kwestie odnoszące się do odpowiedzialności solidarnej za VAT sprzedawcy i nabywcy. W artykule omawiamy konsekwencje jak w tym może odnaleźć! się podatnik!

5 maja 2021

Mechanizm podzielonej płatności - dokonanie wpłaty bez wymaganego MPP

Przedsiębiorcy mają obowiązek stosować mechanizm podzielonej płatności, jeśli wymają tego przepisy. Czy dokonanie transakcji bez obowiązkowego MPP jest karalne dla podatnika? W artykule omawiamy konsekwencje za dokonanie wpłaty bez obowiązkowego MPP!

19 kwietnia 2021

Mechanizm Podzielonej Płatności dobrowolny a obowiązkowy – na co zwracać uwagę po stronie sprzedawcy i nabywcy?

Mechanizm Podzielonej Płatności jest formą podzielenia na dwa osobne rachunki zapłaty za nabyty towar lub usługę na rzecz innych podatników VAT. Taki obowiązek stoi po stronie nabywcy, który opłaca fakturę jak i sprzedawcy, który wystawia fakturę.

15 kwietnia 2021

Weryfikacja kontrahenta w VAT - Biała lista

Od 1 września 2019 r. zaczął działać wykaz informacji o podatnikach VAT, który ma pomóc firmom skutecznie i szybko weryfikować kontrahentów. Weryfikacja kontrahenta w VAT jest możliwa dzięki Białej liście. Przeczytaj artykuł!

9 marca 2021

Split payment - wątpliwości związane z ustaleniem wartości

Wielu przedsiębiorców ma problem z ustaleniem, jak prawidłowo zapłacić, kiedy na fakturze znajduje się informacja o mechanizmie podzielonej płatności. Jakie towary i usługi obejmuje split payment? Kiedy zapłacić za towar z zastosowaniem MPP. Sprawdź!

10 września 2020

MPP - ochroni podatników przed sankcjami białej listy

Na kwiecień 2020 roku planowana jest nowelizacja m.in. ustawy o PIT. Nowelizacja przewiduje zmianę przepisu zabraniającego ujęcia w kosztach wydatku, który nie został wpłacony na rachunek z białej listy. Czy MPP ochroni podatników przed sankcją? Sprawdź!

4 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów