0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: nakaz-zaplaty

Artykuły:

Postępowanie nakazowe - kiedy ma zastosowanie i na czym polega?

Postępowanie nakazowe może być korzystne dla wierzyciela z kilku powodów. Na czym polega postępowanie nakazowe, jakie są jego zalety i kiedy ma zastosowanie? Co może być dowodem w takim postępowaniu i w jaki sposób może zostać rozstrzygnięte? Wyjaśniamy!

24 lutego 2023

Czy sąd może wydać nakaz zapłaty na podstawie faktury?

Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym wydaje się tylko w ściśle określonych warunkach. Gdzie należy złożyć wniosek o rozpatrzenie sprawy w trybie postępowania nakazowego? Sprawdź, czy wystarczy posiadać fakturę aby sąd mógł wydać nakaz zapłaty?

11 grudnia 2018

Nakaz zapłaty z e-sądu - jak się przed nim bronić?

Dzięki e-sądowi można w prosty sposób, przez Internet uzyskać sądowy nakaz zapłaty przeciwko dłużnikowi. Pozwany ma 14 dni na zaskarżenie nakazu. Jeśli tego nie zrobi, musi się liczyć z egzekucją komorniczą. Jak zaskarżyć nakaz zapłaty z e-sądu?

11 października 2018

Czy dysponując tylko fakturą sąd może wydać nakaz zapłaty?

Nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym wydaje się tylko w ściśle określonych warunkach. Do jakiego sądu należy złożyć wniosek o rozpatrzenie sprawy? Czy wystarczy posiadać jedynie fakturę aby uzyskać nakaz zapłaty? Sprawdź to w naszym artykule!

4 października 2017

Jakie znaczenie dla wierzyciela ma uznanie długu przez dłużnika?

Czy uznanie długu przez dłużnika ma dla wierzyciela jakieś znaczenie? Czym skutkuje taka okoliczność? Przeczytaj nasze opracowanie i dowiedz się więcej o tym, czym jest i jakie konsekwencje ma uznanie długu przez dłużnika!

12 września 2017

Nakaz zapłaty z weksla - postępowanie sądowe

Nakaz zapłaty z weksla to bardzo korzystna forma windykacji. Korzystanie z weksli w obrocie gospodarczym tworzy dużą pewność po stronie wierzycieli wekslowych. Sprawdź, jak napisać pozew sądowy w sprawie takiego roszczenia!

28 lipca 2017

Nakaz zapłaty – sposób na szybkie odzyskanie należności

Nakaz zapłaty, tak samo jak wyrok sądowy, jest tytułem egzekucyjnym, jednak jego uzyskanie jest prostsze i szybsze. Sprawdź, kiedy i w jakich sytuacjach jest możliwe uzyskanie nakazu zapłaty i z jakim kosztami się to wiąże?

11 sierpnia 2016

Czym jest zabezpieczenie roszczeń w postępowaniu nakazowym?

Zabezpieczenie roszczeń w postępowaniu nakazowym ma na celu ochronę praw i interesów dochodzonych przez wierzyciela. Kto i kiedy może żądać zabezpieczenia roszczenia? Co powinien zawierać wniosek o zabezpieczenie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

14 czerwca 2016

Zabezpieczenie roszczeń a postępowanie nakazowe

Czym jest zabezpieczenie roszczeń w postępowaniu nakazowym? Kto i kiedy może żądać zabezpieczenia roszczenia? Jakie elementy powinien zawierać wniosek o takie zabezpieczenie? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

6 czerwca 2016

Jak uzyskać nakaz zapłaty?

Nakaz zapłaty, tak samo jak wyrok sądowy, jest tytułem egzekucyjnym, jednak jego uzyskanie jest prostsze i szybsze. Kiedy i w jakich sytuacjach jego uzyskanie jest możliwe? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

13 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów