0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: nowy-lad

Artykuły:

Nowy Polski Ład 2022 - wyrównanie niższej pensji!

Nie wszyscy pracownicy ucieszyli się ze styczniowej wypłaty, która była naliczona już zgodnie z Nowym Ładem. Rząd nie pozostaje obojętny na tę sytuację i proponuje wyrównanie niższej pensji. Ile wyniesie wyrównanie wynagrodzenia pracowników? Sprawdź to!

11 kwietnia 2022

Ryczałt dla programisty – zasady skorzystania z 12% stawki ryczałtu

Jedną z najbardziej rozwijającą się branżą w Polsce jest bez wątpienia branża IT. Rząd wychodzi im naprzeciw i w ramach tzw. Polskiego Ładu wprowadził 12% stawkę ryczałtu. Czy nowy ryczałt dla programisty dotyczy wszystkich zainteresowanych? Sprawdź!

21 stycznia 2022

Premier zapowiada zmiany w Polskim Ładzie

Zmiany w Polskim Ładzie wydają się nieuniknione. Zapowiedział je premier Mateusz Morawiecki na konferencji, która odbyła się w piątek 21 stycznia 2022 r. Zgodnie z zapowiedziami osoby do 12800 zł nie stracą. Jakie zmiany są planowane!

21 stycznia 2022

ZUS i KAS odpowiadają na pytania dotyczące Polskiego Ładu!

W związku z dużą reformą, jaką jest Polski Ład, ZUS wraz z KAS przygotowały sposoby wsparcia przedsiębiorców w tym trudnym okresie. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, gdzie na pytania dotyczące Polskiego Ładu odpowiadają ZUS i KAS!

20 stycznia 2022

Ograniczenia w stosowaniu karty podatkowej - jakie zmiany wprowadza Polski Ład?

Wybierając kartę podatkową, opłaca się stałą kwotę podatku niezależnie od wysokości uzyskiwanych przychodów. Jest ona najprostszą formą rozliczania podatku dochodowego. Polski Ład wprowadza duże ograniczenia w stosowaniu karty podatkowej! Sprawdź jakie!

29 grudnia 2021

Nowe wzory deklaracji ZUS DRA i raportu ZUS RCA

Od 1 stycznia 2022 r. wejdzie w życie pakiet zmian prawa podatkowego, tzw. Nowy Ład. Wiele ze zmian dotyczy ustalania i rozliczania składek ZUS - szczególnie składki zdrowotnej. Tym samym wprowadzone zostaną nowe wzory deklaracji ZUS DRA. Sprawdź to!

25 listopada 2021

Opodatkowanie usług finansowych - zmiany w Polskim Ładzie

Opodatkowanie usług finansowych stanie się możliwe w 2022 roku, wszystko dzięki rewolucji wprowadzonej przez rząd o nazwie Polski ład. Dzięki opodatkowaniu usług finansowych podmioty świadczące usługi finansowe będą mogły zrezygnować ze zwolnienia z VAT.

23 listopada 2021

Przesunięcie Polskiego Ładu! Apel RPO!

Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje do ustawodawcy o przesunięcie Polskiego Ładu na przyszły rok! Jakie przytacza argumenty? Czy zmiana terminu wejścia w życie reformy prawa podatkowego jest możliwa? Przeczytaj i sprawdź w artykule! Dowiedz się więcej!

15 października 2021

Czy zakup mieszkania na kredyt będzie bardziej opłacalny?

Polski Ład doprecyzował kwestię identyfikacji wydatków dotyczących celów mieszkaniowych. Kwestia dotyczy spłaty kredytów. Już niedługo będzie można go doliczyć do wydatków na cele mieszkaniowe, aby zakup mieszkania na kredyt był bardziej opłacalny.

3 września 2021

Nowy Ład w świetle prawa podatkowego - co się zmienia?

Nowy ład ma wprowadzić wiele istotnych zmianach w pracy przedsiębiorców. Liczne plany i projekty maja dotyczyć m.in. prawa podatkowego. Przeczytaj i dowiedz się co zmienia Polski ład, z jakich ulg będzie można skorzystać oraz co zmieni się w podatkach!.

19 sierpnia 2021

Zmiany w Kodeksie pracy – nowa definicja pracownika!

Ostatni czas obfituje w liczne projekty oraz zmiany prawne, np. nowy Polski Ład. Kodeks pracy ma być zmodyfikowany i mają pojawić się w nim nowe, intrygujące zapisy. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o zmianach, jakie przewidywane są w Kodeksie

15 czerwca 2021

Kwota wolna od podatku w 2022 roku

Kwota wolna od podatku jest graniczną kwotą, poniżej której brak jest obowiązku zapłaty podatku dochodowego. Na skutek zmian wprowadzanych w ramach Polskiego Ładu, kwota ta ma ulec zmianie. W jaki sposób zmiana kwoty wolnej wpłynie na podatek dochodowy?

26 maja 2021

Nowy Polski Ład - poznaj założenia przedstawionej reformy przez Rząd!

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w sobotę 15 maja br. program „Polski Ład”. Reforma zakłada zmiany w systemie podatkowym, ale także w aspekcie społecznym. Czy planowane zmiany okażą się korzystne dla obywateli? Sprawdź, co przyniesie Nowy Polski Ład!

19 maja 2021

Polski Ład a rynek mieszkaniowy – rewolucyjne zapowiedzi PiS-u!

W minioną sobotę Rząd zapowiedział „Polski Ład”, czyli m.in. rewolucję dla ludzi starających się o mieszkanie! Planowane są dofinansowania wkładu własnego nawet do 100 tys. zł oraz budowy domów bez pozwolenia! Kogo dotkną zmiany i kto na nich skorzysta?

18 maja 2021

Ile ma wynieść nowa kwota wolna?

Projekt „Nowy Ład” ma przynieść wiele zmian – zarówno w prawie, jak i przepisach podatkowych. Jednym z założeń jest nowa kwota wolna od podatku. Przeczytaj i sprawdź, ile ma wynosić nowa kwota wolna oraz jakie inne zmiany czekają podatników!

8 kwietnia 2021

Podniesienie składki zdrowotnej? Nowe plany rządu

Niewątpliwie od zeszłego roku potrzebne są znacznie wyższe nakłady na opiekę zdrowotną niż miało to miejsce w poprzednich latach. Doniesienia medialne sugerują plany na podniesienie składki zdrowotnej. Czy to realne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

10 marca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów