0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ile ma wynieść nowa kwota wolna?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Ministerstwo Finansów przekazało informację na temat nowej kwoty wolnej od podatku. Zmiana ma obowiązywać w ramach tzw. „Nowego ładu”, który jest nowym projektem partii rządzącej. W jakiej kwocie można spodziewać się wzrostu? Ile będzie wynosić nowa kwota wolna od podatku?

Czym jest kwota wolna?

Kwota wolna od podatku to kwota dochodu, która nie powoduje obowiązku zapłaty podatku dochodowego. Jej wysokość uzależniona jest od wysokości osiągniętego przez podatnika dochodu. Dopiero nadwyżka od tej wartości podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Należy jednak pamiętać, że nieprzekroczenie kwoty wolnej od podatku nie zwalnia podatnika z obowiązku złożenia deklaracji rocznej.

Nowa kwota wolna od podatku

Jak wynika z informacji, które przekazał Minister Finansów, nowa kwota wolna może wzrosnąć z aktualnych 8 tysięcy aż do 15–20 tysięcy. Pomimo wcześniejszych doniesień minister zaprzeczył, aby miała wynosić 30 tysięcy zł.

Kwota wolna od podatku w 2021 roku wynosi 8 tysięcy zł
Nowa kwota wolna od podatku to tylko jedna z wielu propozycji, jakie mają się pojawić w ramach programu rządowego „Nowy ład”.

Pomimo że szczegóły projektu nie są ostatecznie znane, „Nowy ład” zakłada również m.in. likwidację możliwości pomniejszenia podatku o składkę zdrowotną, uzależnienie składki zdrowotnej od dochodu, a także podwyższenie II progu podatkowego.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów