0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: obowiazek-rejestracji-do-vat

Artykuły:

Rejestracja do VAT przy sprzedaży usług dla zagranicznych kontrahentów

Dokonujesz sprzedaży usług na rzecz zagranicznych kontrahentów? Sprawdź, czy świadczenie usług wymaga rejestracji do VAT w Polsce oraz jakie czynności podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce.

11 maja 2023

Rejestracja do VAT i VAT UE - wszystko co warto wiedzieć!

Rejestracja do VAT i VAT UE dokonywana jest na formularzu VAT-R. Kto zobowiązany jest do dokonania rejestracji a kto może skorzystać ze zwolnienia z VAT? W jakim terminie należny dokonać rejestracji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 stycznia 2023

Rejestracja do VAT - kiedy ją przeprowadzić?

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą często zastanawiają się, czy powinni zarejestrować się do VAT. Kiedy jest to konieczne a kiedy nie. Jak wygląda rejestracja do VAT? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

13 września 2021

Rejestracja do celów VAT wstecz w sytuacjach praktycznych (cz. 1)

Rejestracja do VAT to obowiązek albo możliwość w zależności od okoliczności w jakich znajduje się podatnik. Spóźnienie się jednak z rejestracją może podatnikowi przynieść wiele problemów. Czy zatem jest możliwa rejestracja do celów VAT wstecz? Sprawdź!

24 lutego 2021

Warsztat samochodowy a obowiązek rejestracji do VAT

Czy prowadząc warsztat samochodowy należy zarejestrować się jako czynny podatnik VAT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy przysługuje Ci prawo do zwolnienia z VAT oraz kiedy występuje obowiązek stosowania mechanizmu podzielnej płatności!

15 czerwca 2020

Rejestrowanie i wykreślenie z VAT - jakie zaszły zmiany?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, aby zostać czynnymi podatnikami VAT muszą dokonać rejestracji w urzędzie skarbowym na druku VAT-R. Jak wygląda rejestrowanie i wykreślenie z VAT oraz jakie obecnie zaszły zmiany w tym zakresie? Sprawdź!

9 kwietnia 2019

Czynności nakładające obowiązek rejestracji do VAT

Przywilejem podatników prowadzących działalność jest możliwość skorzystania ze zwolnienia VAT. Na gruncie prawa podatkowego są czynniki, które wykluczają taką opcję i nakładają obowiązek rejestracji do VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

19 lutego 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów