0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: odpowiedzialnosc-solidarna

Artykuły:

Odpowiedzialność solidarna - skutki dla przedsiębiorców

Odpowiedzialność solidarna oznacza, że zarówno sprzedawca jak i nabywca w określonych sytuacjach odpowiadają za zobowiązania podatkowe w VAT sprzedawcy. Czy split payment wyłącza poniesienie odpowiedzialności solidarnej przez nabywcę? Sprawdź!

14 maja 2023

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej po likwidacji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za zobowiązania spółki wspólnicy odpowiadają solidarnie. Odpowiedzialność wspólników trwa także po likwidacji spółki, dlatego nawet po jej rozwiązaniu istnieje możliwość dochodzenia wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

27 kwietnia 2023

Przekształcenie spółki cywilnej w inną spółkę a odpowiedzialność za długi

Prowadząc działalność można ponosić korzyści majątkowe i straty. Czy przekształcenie spółki w inną może uchronić nas przed odpowiedzialnością za długi? W artykule opisujemy jak to wygląda, gdy następuje przekształcenie spółki cywilnej! Dowiedz się więcej!

28 maja 2021

Odpowiedzialność solidarna w spółce cywilnej

Prowadzenie spółki cywilnej może wiązać się z sytuacjami, które opatrzone będą pewnym ryzykiem względem kontrahentów. Jak wówczas kształtuje się odpowiedzialność wspólników? Poznaj i dowiedź się, czym jest odpowiedzialność solidarna w spółce cywilnej!

19 maja 2021

Odpowiedzialność spółki dzielonej - czy jest możliwa?

Kwestie związane z odpowiedzialnością wspólników są regulowane przepisami Kodeksu spółek handlowych. W jaki sposób kształtuje się odpowiedzialność spółki dzielonej? Czym jest odpowiedzialność solidarna? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

24 marca 2020

Odpowiedzialność solidarna i jej skutki dla przedsiębiorców

Odpowiedzialność solidarna wiąże odpowiedzialnością osoby biorące udział w realizacji części lub całości umowy. Jak długo funkcjonuje instytucja odpowiedzialności solidarnej? Jakie skutki może ona wywołać dla przedsiębiorców? Przeczytaj artykuł!

17 marca 2020

Odpowiedzialność solidarna a wprowadzane zmiany - część II

Od 2020 r. ustawodawca wprowadza kolejne zmiany na gruncie podatkowym. Ważną kwestią, która wiąże się z nimi jest odpowiedzialność solidarna. Regulacje dotyczą także płatności za fakturę bez użycia konta firmowego lub innego niż z wykazie podatników VAT.

29 kwietnia 2019

Odpowiedzialność solidarna a wprowadzane zmiany - część I

Zdarzyć się może, że podatnicy przypadkowo dokonają zapłaty przelewem na niewłaściwe konto kontrahenta. Niewielu jednak wie, że wprowadzane zmiany mogą spowodować konsekwencje podatkowe. Czym jest odpowiedzialność solidarna i kogo obejmie? Sprawdź!

24 kwietnia 2019

Prowadzenie egzekucji z majątku wspólników spółki cywilnej

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy możliwe jest prowadzenie egzekucji z majątku wspólników spółki cywilnej? Czy będąc wspólnikiem spółki cywilnej można ograniczyć odpowiedzialność za zobowiązania i czym jest odpowiedzialność solidarna? Sprawdź!

7 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów